Zadłużenie amerykańskiej karty kredytowej osiąga najwyższy poziom, a zaległe płatności rosną wśród młodych ludzi

Category: Karcie Kredytowej
17 lutego 2021

Zadłużenie amerykańskiej karty kredytowej osiąga najwyższy poziom, a zaległe płatności rosną wśród młodych ludzi

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych osiągnęło nowy rekord wszechczasów, a zaległości wśród młodszych ludzi gwałtownie rosną. Na szczęście większość Amerykanów jest w znacznie solidniejszej sytuacji finansowej niż przed Wielką Recesją.

AUDIE CORNISH, GOSPODARZ:

Amerykanie są winni prawie 1 bilion dolarów zadłużenia na kartach kredytowych, co według raportu Rezerwy Federalnej w tym tygodniu jest rekordem wszechczasów. Ponadto rośnie liczba zaległych płatności lub zaległych płatności, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Teraz dołączył do nas Chris Arnold z NPR. Witaj ponownie, Chris.

CHRIS ARNOLD, BYLINE: Hej, Audie.

CORNISH: Jaka jest skala problemu? Ponieważ rozumiem, że szczególnie mocno uderzyło to w młodych ludzi.

ARNOLD: Właśnie. Więc mamy te nowe liczby. A jeśli spojrzymy na osoby w wieku od 18 do 29 lat, prawie 10% z nich ma teraz zadłużenie na karcie kredytowej wynoszące 90 dni plus – to znaczy ponad 90 dni przeterminowanych. A to całkiem duże czerwone światło ostrzegawcze na desce rozdzielczej dla niektórych ekonomistów, ponieważ przenosi się z powrotem do sfery przestępczości, którą widzieliśmy – to znaczy nie całkiem tam, ale podczas Wielkiej Recesji. To znaczy, wiesz, cofamy się w tym kierunku. Rozmawiałem z Lucią Dunn. Jest profesorem ekonomii na Ohio State University. I mówi, że wielu młodych ludzi cierpi z powodu zadłużenia z tytułu kredytów studenckich.

LUCIA DUNN: Ci z nas, którzy badają dług, uważają, że zadłużenie studenckie i zadłużenie na karcie kredytowej oddziałują na młodych ludzi. Związani z tymi ogromnymi płatnościami, których muszą dokonywać z kredytów studenckich, wiele swoich zakupów przeznaczają teraz na karty kredytowe, więc po prostu kopią głębiej. Bardzo nas to martwi.

CORNISH: Wyobrażam sobie, że wiele osób również spóźnia się z spłatą kredytu studenckiego.

ARNOLD: Tak. W rzeczywistości w jednym z przypisów w tym badaniu Fed szacuje się, że ponad 20% pożyczek studenckich spóźnia się z płatnościami o ponad 90 dni, a to bardzo duża liczba. I to się dzieje, wiesz, kiedy gospodarka jest silna. Zdecydowana większość Amerykanów ma pracę, więc ludzie, którzy teraz borykają się z problemami, prawdopodobnie będą w gorszej kondycji, gdy dotkniemy kolejnego spowolnienia. Dunn twierdzi, że dla ludzi, którzy popadają w większe długi, może to być poważny stres, który wpływa na życie ludzi zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym.

DUNN: Ma to wpływ na życie rodzinne ludzi. Wpływa to na ich wyniki w pracy i na ich zdrowie.

CORNISH: Chris, to zupełnie inny obraz niż to, co słyszymy o tej gospodarce – prawda? – że jest tak mocny i dobry dla pracowników.

ARNOLD: Właśnie. Wiesz, ale część z tego wynika z faktu, że gospodarka jest silna, ponieważ masz – więcej ludzi ma pracę, więc jest więcej ludzi z kartami kredytowymi i używającymi kart kredytowych. Niektórzy ekonomiści postrzegają to jako dobry znak, jako oznakę zaufania, ponieważ, no wiesz, to tak, jakby… cóż, jadę na wakacje. Zamierzam przelać to na moją kartę kredytową i mogę to spłacić, ponieważ czuję się całkiem dobrze ze swojej pracy. Powinniśmy też powiedzieć, że to nie jest najlepszy ruch w zakresie finansów osobistych, że znacznie lepiej jest oszczędzać pieniądze, ponieważ stopy procentowe na kartach kredytowych są bardzo wysokie. Ale Amerykanie lubią swoje karty kredytowe. Jak dotąd większość ludzi jest w stanie opłacić rachunki.

CORNISH: zadłużenie z tytułu kart kredytowych rośnie. Opisałeś to. Młodzi ludzie są uciskani. Kraj nie wraca jednak do jakiegoś przerażającego scenariusza z długami, jak kryzys finansowy. Czy do tego nawiązujesz?

ARNOLD: Właśnie. Wiesz, myślę, że to duży wybór, aby nie przerażać się tymi rosnącymi liczbami. Rozmawiałem z Johnem Silvią. Jest ekonomistą w firmie konsultingowej Dynamic Economic Strategy. Mówi, że kiedy spojrzysz na płatności, które Amerykanie ogólnie muszą płacić za rachunki kart kredytowych lub inne długi.

JOHN SILVIA: Odsetki są wyjątkowo niskie w stosunku do dochodów osobistych. Więc nie, nie sądzę, żebyśmy się cofali. Nie widzę zbliżającego się kryzysu zadłużenia.

ARNOLD: Więc wiesz, długi są większe, ale ludzie mają więcej pieniędzy. Większość Amerykanów jest w znacznie solidniejszej kondycji finansowej niż przed ostatnią recesją.

CORNISH: To Chris Arnold z NPR. Dzięki za wyjaśnienie.

ARNOLD: Nie ma za co.

Prawa autorskie 2020 NPR. Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji można znaleźć na stronach dotyczących warunków użytkowania i zezwoleń naszej witryny internetowej pod adresem www.npr.org.

Transkrypcje NPR są tworzone w pilnym terminie przez firmę Verb8tm, Inc., wykonawcę NPR, i produkowane przy użyciu zastrzeżonego procesu transkrypcji opracowanego w NPR. Ten tekst może nie mieć ostatecznej formy i może zostać zaktualizowany lub poprawiony w przyszłości. Dokładność i dostępność mogą się różnić. Autorytatywnym zapisem programu NPR jest zapis audio.