• Duży czyn w autosalonach. Te modele wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo przejażdżki. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Wydaje się być umowa na ostatni wydział A1

Na sporach między wypożyczalniami samochodów natomiast towarzystwami tracą poszkodowani po kolizjach i wypadkach komunikacyjnych - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje, rośnie liczba sporów o pojazd zastępczy, którego wynajem musi być refundowany z policy OC sprawcy wypadku. Taki pojazd należy się poszkodowanemu we właściwym czasie naprawy jego auta - informuje "Rz".

"Tabor wyglądał jak ostrzelany". Komisja zbada "nietypowe" zranienia Pendolino

Tysiące spraw

Według gazety w 2017 r. do sądu trafiło prawie 30 tys. kwestii dotyczących aut zastępczych, na rzecz porównania - dwa czasy temu było ich 18 tys.

To jedynie wierzchołek góry lodowej. Nie wszystkie spory trafiają przed oblicze Temidy - odczytujemy w artykule "Rzeczpospolitej".

Wypożyczalnie uważają, że winni są ubezpieczyciele. - Poszkodowany, który sam rozmawia z ubezpieczycielem o użyczeniu samochody, bardzo często spotka się z zaniżeniem liczby dzionki wynajmu auta - powiada Damian Kuraś, rzecznik biurze prawnym odszkodowawczej EuCO, dysponującej wypożyczalnią samochodów Eucocar.

Koszty wynajmu

Tymczasem - daje "Rz" - z przeprowadzonej przez rzecznika finansowego analizy orzecznictwa sądowego wynika, iż sędziowie oczekują, że ubezpieczyciel sam zaoferuje pokrycie nakładów pieniężnych, co więcej organizację auta zastępczego.

"Z drugiej strony www nie akceptuje refundowania przez ubezpieczycieli kosztów istotnie przekraczających przeciętne stawki rynkowe. Zaś jeżeli towarzystwo nie pokryje wypożyczalni wszystkich kosztów najmu, często brakującą kwotę zostanie musiał zapłacić klient, prawdopodobnie że umowa z tąże firmą określa to inaczej" - podaje dziennik.