Wykorzystanie możliwości: podstawowe sposoby finansowania firmy

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

@ daglar-cizmeci Daglar Cizmeci

Inwestor, założyciel i CEO. Absolwent MIT. Współzałożyciel Mesmerise VR, Marsfields, ARQ i Repeat.

Pożyczać czy nie pożyczać. To pytanie, na które tylko ty znasz odpowiedź.

Podczas zakładania nowej firmy może być trudno wiedzieć, skąd będą pochodzić pieniądze w tych trudnych, początkowych dniach lub ile gotówki będziesz potrzebować na rozpoczęcie działalności.

Na szczęście istnieje wiele alejek, które możesz zbadać. Niektóre opcje, takie jak bootstrap, są skromniejsze i pozbawione ryzyka. Inne, takie jak kapitał wysokiego ryzyka, mogą przynieść firmie duże zyski, ale będzie to kosztować kapitał własny firmy.

Nie ma jednej, dobrej lub złej odpowiedzi, która byłaby odpowiednia dla wszystkich, gdy pojawia się kwestia finansowania, więc poświęćmy chwilę na zbadanie niektórych z najczęściej używanych opcji jako założycieli nowego biznesu.

1. Bootstrapping

(Różne poziomy finansowania stosowane w firmach lunchowych: Zdjęcie: Neil Patel)

Czasami najlepszym sposobem na proporcjonalny wzrost i skalowanie firmy jest to, że założyciele podciągają się za bootstrapy i finansują z własnej kieszeni.

Niezwykle popularne seriale telewizyjne, takie jak Dragons 'Den, mogą nas przekonać, że jedynym sposobem na uruchomienie firmy jest znaczny zastrzyk gotówki. Jednak nie musi tak być.

Powyższy obraz pokazuje, że chociaż zastrzyki gotówki z pewnością mogą być korzystne dla startupów, nie zawsze są konieczne.

Jest też wiele sposobów na bootstrap. Wielu założycieli korzysta z oszczędności, aby rozwijać swoją firmę. Ale jest wiele przypadków przedsiębiorców pracujących na wielu stanowiskach, aby utrzymać swoją firmę, a gdzie indziej przyjaciele i rodzina mogą pomóc i wpłacić kilka nieoprocentowanych pożyczek.

Bootstrap to organiczny sposób pozyskiwania pieniędzy, który ostatecznie będzie najbardziej satysfakcjonujący, jeśli Twoja firma zacznie się rozwijać i zgromadzisz niewielki formalny dług i nie stracisz kapitału własnego.

Należy jednak podkreślić, że jest to duże „jeśli. Bootstrapping należy uznać za najtrudniejszy sposób finansowania nowego biznesu w krótkim okresie. O ile twoje oszczędności nie są prawie nieograniczone, pojawią się niepowodzenia i trudne dni na nawigację. Pośpiech boczny jest popularnym sposobem spędzania czasu w innym miejscu w celu zebrania funduszy, ale takie podejście jest bardzo obciążające zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

W niektórych obszarach branży pojęcie krzątaniny i walka o sukces jest czczone jako odznaka honoru. Z pewnością imponujące jest zajmowanie dwóch miejsc pracy i rozkwitanie przez cztery godziny snu na dobę – ale nie warto ryzykować zdrowia i szczęścia, gdy istnieją alternatywne techniki zbierania funduszy.

2. Kredyty bankowe

Pożyczki bankowe to stosunkowo niezawodny sposób na uzyskanie dostępu do dużych kwot bez konieczności rezygnacji z części swojej działalności lub ryzyka związanego z wiązaniem końca z końcem.

Jednak, jak zauważa Inc., uzyskanie kredytów bankowych stało się w ostatnich latach trudniejsze.

W Stanach Zjednoczonych standardy udzielania pożyczek stały się znacznie bardziej rygorystyczne dla nowszych firm, co znacznie utrudnia znalezienie pożyczki, która jest korzystna dla Twojego startupu. Jednak banki takie jak JP Morgan Chase i Bank of America przeznaczyły wiarygodną kwotę na pożyczki dla małych firm – więc zawsze warto zbadać tę opcję, jeśli zamykają się bardziej organiczne ścieżki pozyskiwania funduszy.

W Wielkiej Brytanii można ubiegać się o dotacje dla małych firm, które umożliwiają startupom uzyskanie dostępu do pieniędzy, których nie trzeba zwracać. Dotacje te mogą obejmować szereg procesów i zmniejszać podatek, który płacisz lub pomagać w kosztach operacyjnych, dlatego warto sprawdzić, czy spełniasz kryteria kwalifikowalności tutaj.

Ze względu na stopy procentowe związane z większością kredytów bankowych, ważne jest, aby przeprowadzić poważne prognozy przepływów pieniężnych, zanim zwrócisz się o pomoc. Uzyskanie solidnej gratyfikacji w krótkim okresie może wydawać się bardzo atrakcyjne, ale ta dodatkowa miesięczna spłata może utrudnić dalsze budowanie przychodów.