Rada Ministrów przyjęła koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego; w przyszłym tygodniu przedstawienie uchwały, w której pozostanie wskazana lokalizacja portu a mianowicie powiedziała we wtorek w konferencji po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.

- Rada Ministrów przyjęła informację, koncepcję, która jest przez pana pełnomocnika (Mikołaja Wilda - red. ) przedstawiona. W przyszłym tygodniu minister został zobowiązany do odwiedzenia przedstawienia uchwały, w której zostanie wskazana lokalizacja, kalendarium i harmonogram tej największej planowanej przeze mnie inwestycji a mianowicie mówiła premier.

Niedawno Wild potwierdził wcześniejsze wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego, hdy decyzję odnoście lokalizacji CPK, poznamy pod koniec września. Poinformował ponadto, że trwają czynności nad specustawą, która dzierży przyspieszyć inwestycje związane wraz z budową CPK.

Jak mówił Mikołaj Wild:

Zostałem zobowiązany przez Radę Ministrów do przedłożenia po przyszłym tygodniu projektu uchwały, na mocy której zostanie zatwierdzona koncepcja budowy portu Solidarność, czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczpospolitej Krajowej.

W tej myśli, jak dodał, znajdą się też rekomendacje, co do odwiedzenia lokalizacji tej inwestycji. - Rekomendujemy, aby inwestycja ów miała miejsce w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów - poinformował Wild.

Powiedział, że prowadzone istnieją już rozmowy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Jest zależne nam na tym, by ta inwestycja była wzorcowym przykładem pogodzenia interesu wszechstronnego - dlatego, że budujemy Port Solidarność w biznesie wszystkich Polaków - jak i również interesu jednostki, czyli interesów mieszkańców okolicznych miejscowości.

- W najbliższym momencie szczegóły koncepcji zostaną zaprezentowane na oddzielnej konferencji a mianowicie podsumował.

Tagi: Centralny Port Lotniczy Beata Szydło transport lotnisko Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie