Dwa miliony - tylu Chińczyków posiada zostać przesiedlonych w tym roku. Dotyczy to najbiedniejszych mieszkańców z zacofanych regionów na obszary z dostępem do szkół, szpitali, wody pitnej, lepszych dróg.

Chiny: niemal 30 lat walki spośród ubóstwem

Od 1978 roku z ubóstwa w Chinach wydostano w tej chwili 800 milionów mieszkańców - podaje Bank Światowy. Do 2020 roku chiński rząd chce wydobyć z biedy 10 milionów mieszkańców.

5 proc. Chińczyków dojrzewa poniżej granicy ubóstwa, innymi słowy rocznie zarabia mniej niż 360 USD (równowartość prawie 1400 zł).

Chiny w strukturze, Chińczycy w przeprowadzce

Ale coś znacznie więcej aniżeli tylko program walki z biedą wydaje się przyczyną masowych wysiedleń chińskiej ludności. W prowincji Shaanxi wysiedlono około 1, pięć mln osób, mieszkających w terenach, które po wybudowaniu Zapory Trzech Przełomów na rzece Jangcy znalazły się pod wodą.

Foto: Wikimedia Commons / dziedzina publiczna Tereny prowincji Shaanxi uznawane są za kolebkę chińskiej cywilizacji. W jej stolicy siedziby mieli władcy 13 chińskich dynastii

Blisko 10 tys. mieszkańców dzierży opuścić swoje domy po prowincji Guizhou na południu kraju w związku spośród budową największego na globie radioteleskopu. Miało wówczas związek z wytyczaniem obszary wolnej od promieniowania elektromagnetycznego.

W ubiegłym roku ogłoszono, że budowa świeżego lotniska w Pekinie do odwiedzenia 2018 roku zmusi do odwiedzenia wyprowadzenia się ponad setka tys. mieszkańców.

Tagi: Chiny przesiedlenia Chiny bitwa z biedą Chiny ubóstwo wysiedlenia w Chinach Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie