Apple wycofał wadliwą aktualizację najnowszego programu operacyjnego iOS 8 według tym, jak wielu odbiorców iPhone 6 i iPhone 6 Plus skarżyło się na zakłócenia w połączeniach. Ich zdaniem nowe oprogramowanie komputerowe powodowało, że telefon proch problemy ze znalezieniem sieci komórkowej, słabe Wi-Fi jak i również małą żywotność baterii. Nie działał także czytnik kreski papilarnych Touch ID. Na te informacje nerwowo zareagował nowojorski parkiet.

W odpowiedzi na liczne skargi posiadaczy nowych iPhone'ów Apple wycofało aktualizację iOS 12 do wersji 8. 0. 1 i zaleca klientom nowych iPhone'ów powrót do wersji 8. 0. Firma opublikowała na swoim pamiętniku internetowym instrukcję jak zrobić wówczas krok po kroku.

Przez całkowitą dobę

Nowy iPhone wraz z rekordem sprzedaży. W 1-wszy weekend ponad 10 mln sztuk

- Przepraszamy za wielkie uciążliwości doświadczane przez internautów. Pracujemy przez całą 24h, aby przygotować aktualizację iOS 8. 0. 2. Zostanie gotowa w ciągu paru najbliższych dni - rzekł rzecznik firmy.

Akcje Apple spadły w czwartek na początku handlu na nowojorskiej giełdzie o prawie 4 proc. do 97, 72 dolarów. W ten sposób firma straciła to co zyskała po prezentacji swych nowych smartfonów 9 września.

Kolejna wpadka

To druga wpadka Apple'a po ciągu kilku dni. Według niektórych użytkowników nowe telefony spod znaku nadgryzionego jabłka są za duże jak i również za… miękkie. Według tych propozycji wystarczy włożyć do portfela nowy model iPhone'a, aby ten nieodwracalnie się wygiął.

Według recenzentów nowego sprzętu Apple do odkształceń dochodzi dlatego, że iPhone 6 Plus ma znacznie większy i cieńszy ekran niż poprzednie modele telefonów. Co więcej aluminiowa przesłona nie jest w stanie proporcjonalnie do długości chronić aparat.

Rekordowa sprzedaż

iPhone 6 iPhone sześć Plus ma ekran na temat przekątnej 4, 7 cala (niespełna 12 cm), an iPhone 6 Plus a mianowicie 5, 5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć.

W pierwszy weekend na premierze nowego modelu iPhone'a 6, koncern odnotował sprzedaż na poziomie ponad dziesięciu mln egzemplarzy.

Cenan iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów po dwuletniej umowie, natomiast cenan iPhone'a 6 Plus od momentu 299 dolarów.