• "To rekord! ". Orędownik USA o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni spośród wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Trump grozi wycofaniem NA JUKATAN ze Światowej Organizacji Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem w kwestii umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość korporacji zbliża się do biliona dolarów

Tim Cook, szef koncernu Apple zatwierdził oficjalnie to, co od lat jest tajemnicą poliszynela. - Jestem dumny, hdy jestem gejem. Uważam, iż homoseksualizm to jeden spośród największych darów, który podarował mi Bóg - napisał.

Szef Apple'an oświadczył, że zawsze w istnieniu zawodowym starał się utrzymywać duży stopień prywatności. Pochodzi wraz z rodziny, w której skromność była ważną wartością i przenigdy nie zależało mu w zwracaniu na siebie czujności. - Apple jest wybraną z najbardziej popularnych i ocenianych firm na ziemi, ale moja osoba lubię, gdy tematem ocen są nasze produkty - napisał Cook w punkcie dla magazynu "Bloomberg Businessweek".

Nie każdy chcą Apple Pay. Dwie duże internecie powiedziały "nie"

Ma szczęście

Cook przypomniał, hdy przez lata spotykał się z otwartością co do jego preferencji seksualnej seksualnej. - Wielu współpracowników w Apple wie, hdy jestem gejem i w żadnym wypadku nie czułem różnicy, żeby traktowali mnie inaczej. Jednak oczywiście miałem to fart pracować w firmie, która kocha kreatywność oraz innowacyjność i skupia się nie na różnicach między ludźmi, jednak na tym, jak mają możliwość się rozwijać. Nie każdy dzierży tyle szczęścia - zważa Cook.

Szef Apple'a twierdzi, że fakt, iż jest gejem, pozwala jemu lepiej zrozumieć, co innymi słowy być w mniejszości. - To uczyniło mnie bardziej empatycznym i doprowadziło do bogatszego życia. Bywało, że było to trudne, ale jednocześnie dało mi pewność, hdy warto być sobą i podążać własną drogą, żeby wznieść się ponad przeciętność. Homoseksualizm dał mi również skórę twardą niczym u nosorożca, która przydaje się, wówczas gdy jesteś prezesem Apple'a a mianowicie podkreślił.

Jest świetnie, ale...

Cook mniema, że świat bardzo zmienił się od czasów swoim dzieciństwa. - Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku równości płci i małżeństw, an osoby publiczne, które posiadały odwagę "wyjść z szafy", pomogły w zmianach i postrzeganiu homoseksualizmu. Sprawiły, że ta kultura i my tylko jesteśmy bardziej tolerancyjni. Naturalnie w wielu państwach nadal istnieją przepisy umożliwiające pracodawcom zwalnianie ludzi wyłącznie w oparciu o ich orientację seksualną. Istnieje też dużo miejsc, gdzie właściciele potrafią np. eksmitować lokatorów zbyt bycie gejem - stwierdził Cook i dodał, iż być może jego wyrazu pomogą komuś pogodzić się z tym, kim wydaje się być, i własną seksualnością.

- Jeśli ktoś usłyszy, że szef Apple'a jest gejem, to może będzie mu łatwiej pogodzić się spośród samym sobą. Choć, koniecznie trzeba przyznać, że nie była to łatwa decyzja. Prywatność pozostaje dla mnie niesłychanie ważna i chciałbym ciągle zatrzymać ją tylko gwoli najbliższych. Chciałbym się skoncentrować na byciu najlepszym prezesem, jakim mogę być. Dzięki to właśnie zasługują nasi pracownicy, klienci i akcjonariusze - podkreślił.