• "To rekord! ". Ambasador USA na temat handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty przy Pekinie. "Rozmowy przebiegają świetnie! "
  • Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Struktury Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem co do umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość firmy zbliża się do biliona dolarów

Amerykańska Rezerwa Federalna Fed zakończyła system skupu obligacji zabezpieczonych jak i również zasygnalizowała zaufanie do ożywienia gospodarczego w USA, pomimo oznak spowolnienia w mnóstwo częściach światowej gospodarki - pisze Reuters.

Fed zauważa konieczność wspierania fundamentalnej zatrudnienia i stabilizacji w gospodarce. Rezerwa odniosła się w taki sposób do ostatnich wahań na rynkach finansowych, słabszego wzrostu w Europie słabych perspektyw inflacyjnych.

29. 10 Ferrari wjedzie na giełdę, rubel wciąż traci, inwestorzy czekają na Fed

Zdaniem Fed zastój na amerykańskim rynku roboty "stopniowo się zmniejsza".

Co ze stopami?

Reuters zauważa, że Fed zachował zdanie w kwestii poziomie podstawowych stóp procentowych komunikując, że pozostaną one na niskim poziomie przez "dłuższy czas" po zakończeniu promocji obligacji w tym miesiącu. Stopy jednak nie uległy zmianie i obecnie podstawowa wynosi 0, 25 proc.

Czas i bieg podwyżek stóp będzie zależeć od napływających danych ekonomicznych - podkreślił Fed. Wedle Fed niższe ceny metrów. in. energii "trzymały inflację na niskim poziomie", jednak gospodarka powinna rozwija się w kierunku celu wytyczonego przez bank centralny a mianowicie 2 proc.

Miesięczne zakupy prowadzone przez Fed były systematycznie zmniejszane z 85 mld dolarów do 15 mld dolarów po ramach stopniowego odejścia od polityki walki z recesją.