W jakim wieku najlepiej otrzymać pierwszą kartę kredytową?

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Wiek, w którym dostaniesz pierwszą kartę kredytową, jest ważniejszy niż myślisz.

Większość z nas w pewnym momencie otrzymuje kartę kredytową, ale wiek, w którym to się dzieje, jest różny dla każdego. Może masz kartę jako autoryzowany użytkownik na koncie rodzica, gdy byłeś nastolatkiem. Może masz taki jako student college’u lub zaraz po ukończeniu studiów. A może wstrzymałeś się do ukończenia 25 roku życia.

Choć temat ten może wydawać się nieistotny, może mieć znaczący wpływ na Twoje finanse w nadchodzących latach. Po zbadaniu, kiedy konsumenci otrzymali pierwsze karty kredytowe, stwierdziliśmy, że ma to związek z wynagrodzeniami, zadłużeniem na karcie kredytowej i wieloma innymi.

Źródło obrazu: Getty Images

Dochód

Jest prosta odpowiedź na pytanie, kiedy powinieneś dostać swoją pierwszą kartę kredytową z punktu widzenia dochodów. Jest to wiek 19 lat. Osoby, które otrzymały swoją pierwszą kartę w tym wieku, miały obecnie średni roczny dochód w wysokości 52 500 USD.

Punktem zwrotnym jest wiek 22 lat. Wśród osób, które otrzymały kartę kredytową przed ukończeniem 22 lat, średni dochód zawsze wynosił co najmniej 45 000 USD. Potem następuje gwałtowny spadek, który osiąga najniższy poziom 36 000 USD, czyli średni dochód dla tych, którzy otrzymali karty w wieku 25 lat lub starszych.

Oto, jak te liczby wypadają średnio dla każdego przedziału wiekowego:Poniżej 1818 do 2021 do 2425 lat lub więcej45 000 $48 500 $43 250 $36 000 $Źródło danych: Ankieta przeprowadzona wśród 1001 użytkowników kart kredytowych i obliczenia autora.

Zarządzanie kredytem

Aby zobaczyć, które przedziały wiekowe najlepiej radzą sobie z zarządzaniem kredytem, ​​przyjrzymy się dwóm czynnikom: wykorzystaniu kredytu i całkowitemu zadłużeniu na karcie kredytowej.

W przypadku wykorzystania kredytu, czyli całkowitej kwoty dostępnego kredytu w porównaniu z kwotą, którą jesteś winien, mamy wyraźne dowody na to, że lepiej poczekać z otrzymaniem karty. Zaleca się utrzymywanie wykorzystania kredytu poniżej 30%, aby zmaksymalizować swoją zdolność kredytową.

Osoby, które otrzymały swoje pierwsze karty kredytowe w wieku poniżej 18 lat, miały średni wskaźnik wykorzystania kredytu na poziomie 33%. To spadło do 24% wykorzystania w grupie 18-20, 22% w grupie 21-24 i 20% dla tych, którzy mieli co najmniej 25 lat, kiedy otrzymali pierwszą kartę.

Wyniki były mieszane w przypadku zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Grupy, które otrzymały karty kredytowe w młodszym wieku, były bardziej narażone na zadłużenie z tytułu kart kredytowych, ale niekoniecznie miały najwyższe saldo zadłużenia. Oto odsetek osób z każdej grupy wiekowej, które zadłużały się na karcie kredytowej, oraz ich aktualne średnie salda:Wiek w momencie otrzymania pierwszej karty kredytowejOdsetek, który zaciągnął dług na karcie kredytowejAktualne średnie zadłużenie na karcie kredytowejPoniżej 1865,7%5537 $18 do 2065,8%6050 $21 do 2462,8%6 461 USD25 lat lub więcej60, 3%4234 $Źródło danych: ankieta przeprowadzona wśród 1001 użytkowników kart kredytowych.

Chociaż grupa w wieku 25 lat i więcej ma oczywiście najlepsze wyniki, istnieje zastrzeżenie – ta grupa nie miała aż tyle czasu na zaciągnięcie zadłużenia na karcie kredytowej. Spośród pozostałych trzech grup zadłużenie z tytułu kart kredytowych rośnie wraz z późniejszym otrzymaniem pierwszych kart kredytowych przez konsumentów, co może wskazywać, że osoby, które uczą się o kredycie w młodym wieku, mają nieco większe sukcesy w ograniczaniu zadłużenia.

Oceny kredytowe

Jednym z bardziej zaskakujących wyników naszych badań był całkowity brak korelacji między wiekiem, w jakim ludzie otrzymują pierwsze karty kredytowe, a ich wynikami kredytowymi.

Żadna grupa wiekowa nie wygrała ani nie przegrała w tej kategorii, ale jeśli chcesz mieć lepszy kredyt, istnieje wiele sposobów na podniesienie swojej zdolności kredytowej w każdym wieku.

Znajomość finansów

Istnieje ogromna różnica w wiedzy finansowej między osobami, które otrzymują pierwszą kartę kredytową we wczesnym lub późnym wieku. Wśród osób, które otrzymały swoje pierwsze karty przed ukończeniem 18 roku życia, aż 82,9% osób zdało skróconą wersję quizu finansowego z George Washington University. Średnia zdawalność wyniosła 76,4%.

Ci, którzy otrzymali pierwsze karty w wieku 25 lat lub starszych, zdawali ten quiz tylko 66,7%. W grupach wiekowych 18–20 i 21–24 lata zdawalności wyniosły odpowiednio 76,8% i 78,0%.

Stres finansowy

Wielu Amerykanów boryka się ze stresem finansowym (dokładnie 63,7%). Jednak wczesne rozpoczęcie korzystania z kart kredytowych wydaje się pomocne, ponieważ tylko 60% osób, które otrzymały kartę kredytową przed ukończeniem 18 lat, zestresowało się o pieniądze. Wśród tych, którzy czekali do ukończenia 25 roku życia, 64,5% zgłosiło stres finansowy.

Grupy 18 do 20 i 21 do 24 lat były pod tym względem w pobliżu średniej, ze wskaźnikami stresu finansowego na poziomie 63,8% i 63,6%.

A najlepszy wiek na otrzymanie pierwszej karty kredytowej to…

Zamierzam oszukiwać, łącząc dwa przedziały wiekowe, ale najlepszą porą na zdobycie pierwszej karty kredytowej jest wiek 20 lat lub młodszy.

Grupa poniżej 18 roku życia była najbardziej imponująca w poszczególnych kategoriach. Mieli najwyższą wiedzę finansową, najniższy poziom stresu finansowego i zajmowali drugie miejsce w rankingu pod względem zadłużenia z tytułu kart kredytowych.

Ale grupa 18-20 lat również radziła sobie dość dobrze w każdej z tych kategorii, a jej mediana pensji była znacznie wyższa niż w jakiejkolwiek innej grupie. To wystarczy, że zarabiają remis.

Nic z tego nie oznacza, że ​​jesteś skazany na porażkę finansową, jeśli dostaniesz kartę kredytową w późniejszym życiu, a nie zawsze mamy pełną kontrolę nad tym, kiedy otrzymamy naszą pierwszą kartę kredytową. Ale jeśli jesteś młodym dorosłym i zastanawiasz się, czy nadszedł czas, aby ubiegać się o kartę, te informacje mogą dać ci motywację, której potrzebujesz, aby to zrobić.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.