Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, pokazał, jak serwis społecznościowy będzie działał z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality, VR). Zrobił to podczas Oculus Connect 3, narady dotyczącej przyszłości VR jak i również zastosowań przygotowanych przez Oculusa, firmę, którą Facebook nabywał za 2 mld dolarów w 2014 roku.

Nie ma wątpliwości jak do tego, że najważniejszym w przyszłości rozwiązaniem ze świata rozrywki będzie naturalnie wirtualna rzeczywistość. Widok ludzi z maskami na twarzy tworzy jednak wizję bardzo izolującego nas doświadczenia. Wszystko przebiega, jakbyś zamykał się we własnym świecie ze zmyślonymi przyjaciółmi.

Zuckerberg zechciał pokazać, że wirtualna rzeczywistość wcale nie musi stanowić samotnym doświadczeniem. Dzięki Facebookowi można spotykać się ze znajomymi znajdującymi się nawet po drugiej stronie planety.

Zuckerberg założył dzięki scenie gogle Oculus Gra rift i pokazał nam pozorne awatary swoich współpracowników: Lucy i Michaela. Użytkownicy pozostaną mogli personalizować wygląd swych cyfrowych postaci.

Foto: Facebook

Mark Zuckerberg wygląda jak niedoświadczony Justin Timberlake. Sam swoją drogą żartował z tego dzięki scenie.

Foto: Facebook

Prezes Facebooka wraz ze znajomymi zdecydowali, że sceneria jest nazbyt nudna. Przenieśli się dlatego na dno oceanu. Jaki nie chciałby spotkać się ze znajomymi w środowisku rekinów?

Foto: Facebook

Później przenieśli się na Marsa. Eskapada na Czerwoną Planetę nie kosztowała miliardów dolarów jak i również nie groziła przedwczesnym zgonem.

Foto: Facebook

W końcu zdecydowali się na spotkanie po siedzibie Facebooka. To prawdopodobnie odpowiednie miejsce na zebranie dotyczące pracy.

Foto: Facebook

Ze znajomymi można coś więcej niż konwersować. Czemu by nie pograć na przykład w karty...

Foto: Facebook

... albo królewska gra?

Foto: Facebook

Cała trójka przeniosła się następnie do domu Zuckerberga i sprawdziła jak na przykład miewa się jego pies, Bestia.

Foto: Facebook

Zuckerberg zaprezentował połączenia wideo wewnątrz samego VR dzwoniąc do swojej żony, Priscilli Chan.

Foto: Facebook

Mark, Priscilla i Bestia zrobili sobie nowoczesne selfie wewnątrz wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg następnie bez problemów umieścił je na swojej facebookowej tablicy.

Foto: Facebook

Przyszłość Facebooka w wirtualnej rzeczywistości posiada masę potencjału, ale Zuckerberg nie powiedział jeszcze kiedy funkcja dostępna będzie gwoli wszystkich.

Foto: Facebook

Zuckerberg opublikował pięciominutowe wideo na własnej stronie na Facebooku wraz z opisem:

Oto szalona prezentacja wirtualnej rzeczywistości, jakiej dokonałem podczas Oculus Connect. Naszym zamysłem jest stawianie na pierwszym miejscu ludzi.

Chodzi o wówczas, z kim przebywasz. Wówczas gdy już wejdziesz do komputerowego świata może robić w nim co zechcesz: wybrać się na Marsa, grać przy gry, walczyć na miecze, oglądać filmy, teleportować się do domu, by zobaczyć bliskich.

To środowisko, gdzie doświadczysz czegokolwiek.

Wideo do obejrzenia dzięki stronie Marka Zuckerberga na Facebooku.

Tagi: wirtualna rzeczywistość VR facebook Oculus Rift Mark Zuckerberg Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie