Wartość osobistego notebooka menadżera znacznie przekracza jego cenę zakupu. Ważna korespondencja z partnerami biznesowymi, porozumienia, prezentacje, oferty przetargowe, wówczas tylko część danych, które w nim przechowujemy, zaś które dla nas istnieją często bezcenne. Wybierając komp, powinniśmy zatem zadbać o to, żeby informacje w nim przechowywane były bezpieczne - zawsze i w każdym miejscu. Wymogi te spełnia Lenovo ThinkPad X1 Carbon, komputer przenośny, który nie dość, hdy waży tylko 1, 13 kilograma, to jeszcze bez problemu przechodzi najbardziej trudne testy niezawodności i wytrwałości, an ewentualne włamanie do niego to zadanie niemalże niewykonalne.

„Jesteśmy liderem pod względem wytrzymałości, niezawodności i bezpieczeństwa” – powiada Maciej Polak, 4P Senior Product Engineer & Evangelist marki Lenovo. „Nasza renoma ThinkPad od wielu lat jest synonimem tych cech. Potwierdzeniem tego jest unikatowy certyfikat Military Standard 810G, wykonywany według 22 procedur testowych w obrębie dwunastu metod. Warto podkreślić, że tak szeroki zakres procedur i procedur testowych odnosi się do całego biznesowego portfolio ThinkPadów – od podstawowej linii E aż po topową serię produktów X1, jak jest absolutnym ewenementem w rynku. Przykładamy też ogromną wagę do bezpieczeństwa, oferując kompleksową ofertę zabezpieczeń przedmiotu – Lenovo ThinkShield. Spaja ona wszystkie aspekty chronienia, czyli bezpieczeństwo urządzenia, ochrona tożsamości, bezpieczeństwo połączeń wraz z Internetem oraz bezpieczeństwo danych. Nasi klienci, w zależności od wdrożonej polityki ochrony w swoich firmach, potrafią dopasować zakres zabezpieczeń do swoich indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze z nich to szyfrowanie dysków, ochrona przeciwkradzieżowa z usługą geolokacji oraz matryca ThinkGuard zapewniająca możliwość pracy w miejscach publicznych za sprawą zintegrowanemu filtrowi prywatyzującemu po matrycy notebooka – dodaje Maciej Polak.

Foto: materiały prasowe Ważnym detalem niezawodności naszego komputera prywatnego jest długość pracy akumulatora na jednym ładowaniu. ThinkPad X1 Carbon działa w baterii nawet do 15 godzin

Jak zbudowany wydaje się bezpieczny i wytrzymały komp?

Żyjemy szybko i intensywnie, a komputer kompanów nam w wielu sprawach zawodowych i prywatnych. Toteż chcemy być pewni, że na naszym sprzęcie mamy możliwość polegać w każdych postanowieniach. W przypadku ThinkPada X1 Carbon nie musimy się o to martwić. Jest on zaprojektowany do robocie w każdym otoczeniu jak i również strefie klimatycznej – od czasu arktycznych mrozów po pustynne burze piaskowe. Jest również odporny na zalania, czy upuszczenia. Potwierdzeniem tego wydaje się być 200 testów jakościowych, które gwarantują działanie komputera w warunkach ekstremalnych. Za niezawodnością ThinkPada X1 Carbon stoi także elegancka, czterowarstwowa przesłona z włókna węglowego.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Trudno o drugi tak niezawodny w dziedzinie bezpieczeństwa biznesowy notebook. ThinkPad X1 Carbon ma wbudowany czytnik linii papilarnych z technologią Match-on-Chip, który pomaga po ochronie danych firmowych jak i również zwiększa bezpieczeństwo logowania się. Naszą prywatność chroni także przesuwana osłona kamery www ThinkShutter, którą można zasłonić obiektyw, skutecznie uniemożliwiając w ten sposób pracę hakerom – podglądaczom. Dodatkowo osobny układ TPM (Trusted Platform Module) chroni nasze informacje wspomagając szyfrowanie informacji. Nie musimy się też zamartwiać podczas logowania do Facebooka, czy Google, a również kiedy dokonujemy płatności spośród pomocą PayPal czy kart kredytowych. Chroni nas bowiem system Fast Identity Internetowego (FIDO), strzegący danych dostępowych za pomocą trzech powłok zabezpieczeń. A to nadal nie koniec zabezpieczeń i ułatwień w pracy. Układ Windows Hello z pomocą kamery na podczerwień rozpoznaje twarz użytkownika, dzięki dlaczego możemy bezpiecznie zalogować się do komputera. A inżynieria Glance śledzi naszą buzia i spojrzenie, aby dać możliwość przełączanie okien i nawigacja kursorem tylko dzięki ruchowi naszych oczu.

Co jeszcze sprawia, że X1 Carbon jest bezpiecznym jak i również niezawodnym narzędziem pracy?

Ergonomię pracy, jak jak i również bezpieczeństwo pozostawionego w biurze komputera poprawi dodatkowo mechaniczna stacja dokująca ThinkPad Ultra Dock. Pozwala ona na proste i szybkie podłączenie do naszego notebooka każdego potrzebnych urządzeń peryferyjnych, dostarczając jednocześnie ładowanie akumulatora. Jak więcej, pozostawiając komputer w biurze, możemy go ochronić zamykając stację na kluczyk i przypinając ją linką Kensington do biurka.

Foto: materiały prasowe Ciężko o drugi tak pewny w dziedzinie bezpieczeństwa biznesowy notebook

Ważnym elementem niezawodności naszego komputera osobistego wydaje się długość pracy akumulatora w jednym ładowaniu. ThinkPad X1 Carbon działa na baterii nawet do 15 godzin. A technologia RapidCharge gwarantuje jej 80-procentowe uzupełnienie po ciągu zaledwie jednej pory. Dzięki temu podczas 60-minutowej przerwy na lunch czy międzylądowania w czasie podróży służbowej, bez problemu przygotujemy nasz sprzęt na kolejne 12 godzin nieprzerwanej robocie, co z pewnością doceni każdy mobilny menadżer.

ThinkPad czyli wzór

Historia serii notebooków ThinkPad miała swój początek ponad 27 lat temu. Niezwykłe jest to, że przez a cały czas prosta i jednocześnie elegancka obudowa laptopa niemal się nie zmieniła, a na podświetlanej klawiaturze wciąż obecny jest reprezentatywny, czerwony trackpoint. Praca wraz z nim sprawia, że kto raz jej spróbował, nie będzie chciał już powrócić do zwykłego komputera. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że seria notebooków ThinkPad dorobiła się tak doskonałej refleksji, że wielu menadżerów mniema je nie tylko zbytnio niezawodne i bezpieczne narzędzie pracy, ale też zbyt niezbędny element swojego biznesowego wizerunku.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie