• Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych
  • Koniec wraz ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Miliard dolarów a mianowicie tyle założyciel koncernu Tesla i Space X Elon Musk zainwestował w coś, co go osobiście przeraża, czyli w sztuczną inteligencje.

Elon Musk znakomity jest z tego, że obawia się rozwoju sztucznej inteligencji. Miliarder wielokrotnie publicznie mówił o tym, hdy rozwój sztucznej inteligencji wydaje się ogromnym zagrożeniem dla dziecka. Zawsze podkreślał, że powinno się ją rozwijać, ale powinno się w dodatku zachować ogromną rozwaga.

Tesla musi porobić nad autopilotem. Kierowca na temat włos od tragedii

Dla dobra ludzkości

Teraz zdaje się, że Musk potrzebuje opanować swoje lęki jak i również mieć we własnych rękach rozwój tej dziedziny edukacji. Z innymi dużymi inwestorami wspomógł nowe centrum badawcze OpenAI, czyli organizację non-profit, jaka ma zajmować się sztuczną inteligencją.

Jej obiektem jest szeroki rozwój sztucznej inteligencji, który ma zachodzić w sposób bezpieczny jak i również korzystny dla ludzkości. Co ważne rezultaty badań OpenAI mają być publiczne udostępnianie.

Obecnie OpenAI tworzy dziewięciu naukowców, ale w ciągu roku ta cyfra ma się podwoić. Rezydencja firmy mieści się po San Francisco.

Wiele firm technologicznych, jak Nasza klasa, Google czy Apple inwestuje w rozwój własnej sztucznej inteligencji. Jej rozwiązania będą już stosowane w spółce Muska - Tesli lub przez Facebooka.

Nie tylko Musk

Sztuczna inteligencja niepokoi nie tylko Elona Muska. Wśród osób, którzy obawiają się, że do niej rozwój zagrozi ludzkiemu gatunkowi są m. in. Bill Gates i Stephen Hawking.

Ten drugi ostrzegał polski, że w przeciągu najbliższych stu lat kompy prześcigną możliwości człowieka. W mniemaniu badacza później może dojść do tego, że ludzie przestaną panować nad wytworami sztucznej inteligencji i powstałe przy ten sposób maszyny wymkną się spod naszej kontroli.