Aleksander Ceferin został nowym prezydentem UEFA. Wybory szefa Europejskiej Unii Piłkarskiej zorganizowano w Atenach po tymże, jak w maju Michel Platini podał się do dymisji.

Ceferin, kierujący związkiem piłki nożnej po Słowenii, prawnik z wykształcenia, pokieruje UEFA do końca kadencji Platiniego, czyli do odwiedzenia wiosny 2019 roku.

- Powtarzanie, że jestem niedoświadczony, to okazywanie deficytu szacunku dla prezesów niewielkich i średnich federacji, którzy, jak ja, muszą robić więcej za mniej zasobów i dlatego mają doświadczenie - powiedział przed doborami, odnosząc się do zarzutów kierowanych pod jego linkiem. Już po wyborach dodał: - Słowenia, mój mały i piękny kraj, wydaje się dumna z tego wyboru i mam nadzieję, że pewnego razu wy będziecie dumni ze mnie - rzekł.

Kandydaturę Słoweńca popierał m. in. Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Ceferin jest 8. prezydentem UEFA. Platini kierował unią od 2007 roku. Odszedł po aferze związanej wraz z podejrzanym przelewem na sumę 2 mln CHF, które otrzymał w 2011 roku kalendarzowego rzekomo jako płatność zbyt pracę dla FIFA dekadę wcześniej.

Tagi: piłka nożna Euro 2016 Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie