Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni Jumbo w 2020 r

17 lutego 2021

Jeśli dom Twoich marzeń kosztuje więcej niż około pół miliona dolarów, będziesz musiał zaciągnąć tzw. Dużą pożyczkę.

Money; Getty Images 2020-Best-Jumbo-Loans

Duży kredyt hipoteczny to taki, który jest zbyt duży, aby mógł być gwarantowany przez Fannie Mae i Freddie Mac, przedsiębiorstwa sponsorowane przez rząd, które kupują ponad 40% kredytów mieszkaniowych pochodzących z tego kraju. Pod koniec 2019 r. Limit pożyczki zgodny z wymogami ustalono na 510 400 USD w większości miejsc i 765 600 USD w obszarach o wysokich kosztach. Oznacza to, że każdy kredyt hipoteczny, który przekracza te kwoty, zostanie uznany za niezgodny lub jumbo.

Popyt na duże pożyczki jest wysoki. Po pierwsze, wraz ze wzrostem wartości domów, wiele nieruchomości zostało przeniesionych na ten teren. W związku z tym nie wszyscy jumbo pożyczkobiorcy są wyjątkowo zamożni.

Dostarczone przez Money.com

Zaczynaj
REKLAMA
„Nasi klienci korzystający z dużych kredytów hipotecznych mieszkają zwykle w dużych miastach, wielu na obszarach przybrzeżnych – w miejscach takich jak Kalifornia, Nowy Jork, Boston, Miami i Waszyngton – gdzie ceny nieruchomości są zwykle wyższe – powiedział Glenn Brunker, dyrektor działu kredytów hipotecznych w Ally Bank. „Na tych obszarach, gdzie koszty utrzymania są wysokie, nawet wielu kupujących dom po raz pierwszy będzie potrzebować dużych pożyczek, aby uzyskać prawo własności do domu.

Mimo to trudniej jest zakwalifikować się do niezgodnej pożyczki. Pożyczkobiorcy Jumbo potrzebują wyższych ocen kredytowych, niższych wskaźników zadłużenia do dochodów i często większych zaliczek (w ujęciu procentowym). „W tej chwili kwalifikacja do jumbo jest trudna, ponieważ jumbo nie są objęte żadną gwarancją rządową – wyjaśnił Emanuel Santa-Donato, dyrektor ds. Rynków kapitałowych w pożyczkodawcy internetowym Better.com. „Nie ma żadnej ochrony przed pożyczkobiorcą. Widzieliśmy refinansowanie wypłaty, niższe FICO [wyniki] i pożyczki do wartości poniżej 80%, ale znikają z ogromnej przestrzeni .

Chociaż niepewność ekonomiczna związana z koronawirusem utrudniła uzyskanie dużego kredytu hipotecznego, nie jest to niemożliwe. Oto nasze wybory dla najlepszych pożyczkodawców na duże kredyty hipoteczne. Wybraliśmy tych pożyczkodawców w oparciu o wymagania dotyczące zaliczki, łatwość aplikacji oraz jakość i dostępność obsługi klienta.

Najlepsze oferty MONEY dla najlepszych pożyczkodawców ubezpieczeniowych Jumbo w 2020 roku
 • Chase Home Lending: Prawie 5000 oddziałów dostępnych w całym kraju
 • Rocket Mortgage od Quicken Loans: Szybki proces składania wniosków onlineVeterans United: pożyczka typu jumbo dla VA z 0% przedpłatąBetter.com:Wysokiejjakości doświadczenie online dla potencjalnych nabywców domówAlly Bank: Szybka wstępna akceptacjaZastrzeżenie:W świetle obecnego kryzysu zdrowotnego wielu pożyczkodawców regularnie aktualizuje swoje warunki i wymagania. Chociaż podane tutaj informacje były aktualne i dokładne w momencie publikacji, mogły ulec zmianie w międzyczasie. W razie potrzeby będziemy nadal aktualizować ten artykuł, ale zachęcamy czytelników, aby sprawdzali u pożyczkodawców najnowsze informacje dotyczące specyfiki pożyczek.

  Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni Jumbo w 2020 r

  Chase Home Lending: Najlepsze dla tradycyjnej bankowości

  Chase Home Lending oferuje duże pożyczki w wysokości do 3 mln USD (1 mln USD na nieruchomość inwestycyjną), wspierane przez tradycyjną infrastrukturę bankową obejmującą prawie 5000 oddziałów w całych Stanach Zjednoczonych. Kredyty hipoteczne Chase są oferowane jako pożyczki o stałym, zmiennym oprocentowaniu i oprocentowane.

  Homebuyers, którzy są już klientami Chase, mogą kwalifikować się do rabatów. Pożyczkobiorcy muszą wpłacić co najmniej 20% ceny zakupu, aby maksymalna kwota kredytu na zakup wynosiła 80%. Zatwierdzenie jest uzależnione od minimalnego wymogu kredytowego oraz określonej ilości płynnych rezerw gotówkowych pozostałych po zamknięciu. Chase ma również gwarancję zamknięcia, która stanowi, że jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego w ciągu trzech tygodni, otrzymasz zwrot gotówki w wysokości 2500 USD.

  Zainteresowani nabywcy domów mogą uzyskać wstępną kwalifikację online, podając podstawowe informacje osobiste i finansowe. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, obsługa klienta Chase jest dostępna przez e-mail lub telefon w zwykłych godzinach pracy.

  Kredyt hipoteczny Rocket firmy Quicken Loans: najlepszy do łatwej aplikacjiRocket Mortgage to internetowa platforma hipoteczna powiązana z Quicken Loans. To, co wyróżnia tę firmę, to aplikacja internetowa, która ma na celu uproszczenie procesu potencjalnym pożyczkobiorcom przy jednoczesnej oszczędności czasu. Bez konieczności rozmowy z nikim możesz szybko sprawdzić kwotę, do której się kwalifikujesz, w trybie online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ten usprawniony proces zrobił wrażenie, gdy został wprowadzony w 2015 roku, a jego wygoda jest głównym powodem, dla którego Quicken jest obecnie największym pożyczkodawcą hipotecznym w kraju.

  W przypadku dużych pożyczek, Rocket Mortgage wymaga tylko 10% zaliczki – kwoty bardziej elastycznej w porównaniu do większości pożyczkodawców w branży, którzy wymagają ścisłego 20%. Ich kredyty hipoteczne są dostępne jako pożyczki o stałym lub zmiennym oprocentowaniu.

  Dostarczone przez Money.com

  Zaczynaj
  REKLAMA
  Rocket Mortgage dostarcza wielu informacji osobom kupującym dom po raz pierwszy. Możesz kliknąć ikony znaku zapytania na całej stronie, aby uzyskać krótkie odpowiedzi na typowe pytania. Po zatwierdzeniu platforma będzie również oferować narzędzia online, takie jak kalkulatory i przewodniki, które mogą pomóc w procesie zamykania. Firma posiada również agentów obsługi klienta dostępnych przez telefon (w zwykłych godzinach pracy, siedem dni w tygodniu) i czat online (codziennie do północy).

  Veterans United: Najlepsze dla pożyczek VA JumboNajwiększy pożyczkodawca VA w Stanach Zjednoczonych, Veterans United, oferuje 30-letnie pożyczki o wartości do 1,5 miliona dolarów dla aktywnych i emerytowanych członków usług.

  Jeśli jesteś członkiem serwisu, pierwszym krokiem powinno być złożenie wniosku do Departamentu Spraw Weteranów o Certyfikat Kwalifikowalności jako dowód, że kwalifikujesz się do kredytu mieszkaniowego VA. Ten proces wymaga podstawowych informacji i można go ukończyć online.

  Dostarczone przez Money.com

  Zobacz dzisiejsze stawki
  REKLAMA
  Veterans United zapewnia całodobową obsługę klienta przez telefon i e-mail, co jest szczególnie przydatne dla członków serwisu, którzy mogą stacjonować na całym świecie. Chociaż Veterans United nie oferuje aplikacji online, po rozpoczęciu procesu kredytowego przez pożyczkobiorcę może on śledzić stan pożyczki na stronie internetowej Veterans United. Veterans United ma również 26 fizycznych oddziałów w 18 stanach. Wiele z tych oddziałów jest zlokalizowanych w pobliżu aktywnych baz wojskowych.

  Better.com: najlepszy pożyczkodawca onlineBetter.com to pożyczkodawca działający wyłącznie w trybie online, który zapewnia płynną obsługę klienta za pośrednictwem łatwej w obsłudze witryny internetowej. Aby rozpocząć proces składania wniosku o pożyczkę typu jumbo, pożyczkobiorcy wprowadzają kilka podstawowych informacji, a na stronie internetowej znajduje się lista opcji, do których możesz się kwalifikować.

  Better.com ma kalkulator przystępności cenowej domu, który może oszacować stopę procentową i miesięczną płatność, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Ich duże pożyczki zwykle wymagają minimalnej zaliczki w wysokości zaledwie 10%, ale według przedstawiciela firmy obecnie wymagają 20% z powodu „ograniczeń COVID. Oczekuje się, że za kilka tygodni firma wróci do 10% zapotrzebowania.

  Dostarczone przez Money.com

  Zaczynaj
  REKLAMA
  Firma postarała się również o poinformowanie nas, że nie płaci prowizji swoim urzędnikom pożyczkowym. Robi to po to, aby urzędnicy ds. Pożyczek nie mieli żadnej motywacji do kierowania klientów do produktów, które nie służą ich najlepszym interesom. Better.com twierdzi, że ich proces wstępnej akceptacji zajmuje tylko trzy minuty, a chociaż działanie Better.com działa wyłącznie w trybie online, możesz również otrzymać pomoc od agenta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.

  Ally Bank: najlepszy do szybkiego wstępnego zatwierdzeniaAlly Bank jest pożyczkodawcą internetowym, który twierdzi, że nabywcy domów mogą uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę typu jumbo w zaledwie trzy minuty. W pełni zautomatyzowana aplikacja internetowa firmy najpierw pyta użytkowników, czy chcą kupić lub refinansować dom. Następnie zawiera zestaw prostych pytań, które wymagają podstawowych informacji dotyczących nieruchomości oraz ich dochodów i majątku. Proces jest przyjazny dla użytkownika i powinien być łatwy do zrozumienia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nabywców domów. Jeśli na jakimkolwiek etapie procesu potrzebujesz pomocy, Ally ma konsultantów kredytowych dostępnych za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.

  Ally Bank oferuje duże pożyczki w wysokości do 3 milionów dolarów na główny dom, a nabywcy domów mogą kwalifikować się do otrzymania zaliczki nawet do 10%. Jednak biorąc pod uwagę rynek po COVID, Ally tymczasowo dostosowała ten wymóg do 20%. W przypadku dużych pożyczek Ally oferuje pożyczki o stałym oprocentowaniu i kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu. Dodatkowo, jeśli masz konto w Ally Bank, otrzymasz 500 USD na pokrycie kosztów zamknięcia.

  Jak znaleźliśmy najlepszych pożyczkodawców hipotecznych Jumbo

  Skorzystaliśmy z następujących czynników, aby wybrać naszych najlepszych dużych pożyczkodawców hipotecznych:

  Wymagania dotyczące zaliczkiPonieważ pożyczkodawcy często oczekują większych zaliczek na duże pożyczki niż zgodne kredyty hipoteczne, przyjrzeliśmy się wymaganiom każdego pożyczkodawcy, a także drobnym drukiem. Preferowaliśmy te, które oferują większą elastyczność w tych obszarach. Jednak w obecnej sytuacji ekonomicznej wielu pożyczkodawców wymaga od dużych nabywców domów, aby odłożyli mniej niż 20% wartości nieruchomości.

  Łatwość aplikacjiZabezpieczenie pożyczki może wiązać się z różnymi wyzwaniami dla pożyczkobiorców, zwłaszcza tych, którzy kupują dom po raz pierwszy. Dlatego usprawniony proces składania wniosków jest niezbędny, aby zmniejszyć potencjalne trudności. Prosta, nowoczesna technologia umożliwia rozpoczęcie pracy online i, w ciągu kilku minut, poproszenie o wycenę i uzyskanie wstępnej akceptacji bez konieczności wchodzenia do biura. Priorytetowo potraktowaliśmy pożyczkodawców, którzy zapewniają przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwiający ten proces.

  Obsługa klientaPreferowaliśmy firmy, które oferują przejrzyste, aktualne informacje o swoich produktach pożyczkowych typu jumbo, a także zasoby i narzędzia online, takie jak kalkulatory. Ponadto preferowaliśmy pożyczkodawców, którzy zapewniają wsparcie za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, poczty elektronicznej lub telefonu.

  Czym różnią się kredyty hipoteczne Jumbo od konwencjonalnych kredytów

  Jak sugeruje to słowo, wszystko jest większe dzięki jumbo. Podczas gdy nabywca domu może uzyskać zgodę na konwencjonalną pożyczkę z oceną kredytową FICO około 600, jumbo pożyczkodawcy wymagają, aby potencjalni nabywcy mieli 700 punktów lub więcej.

  Pożyczkodawcy Jumbo zazwyczaj wymagają również, aby stosunek zadłużenia do dochodów był niższy niż 43%, czyli tradycyjny limit. „Ogólnie rzecz biorąc, DTI dla jumbos może sięgać nawet 43%, ale w dzisiejszym ryzykownym i zmieniającym się klimacie kredytowym 35% jest prawdopodobnie bliższe rzeczywistości – powiedział Keith Gumbinger, wiceprezes HSH.com.

  Jeśli chodzi o zaliczki, niektórzy pożyczkodawcy wymagają 20%. W przeszłości niektórzy pożyczkodawcy potrzebowali zaledwie 5%, ale to się zmieniło, biorąc pod uwagę obecny stan gospodarki. Wydawać by się mogło, że pożyczkodawcy nie chcą podejmować zbyt dużego ryzyka w obliczu rosnącej liczby bezrobotnych. „Duże pożyczki z mniej niż 20% spadkiem są nadal dostępne po wystąpieniu COVID, ale jest ich znacznie mniej, więc warunki są nieco gorsze – powiedział Josh Lewis, certyfikowany konsultant ds. Kredytów hipotecznych w BuyWise Mortgage. „Jest ciaśniej niż na początku 2020 roku.

  Inną krytyczną różnicą między pożyczkami tradycyjnymi a dużymi pożyczkami jest czas zamknięcia. Ponieważ w przypadku dużych pożyczek istnieje bardziej rygorystyczne kryterium weryfikacji, proces ten może potrwać nieco dłużej. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również, aby potencjalni pożyczkobiorcy składali zeznania podatkowe za kilka lat, zamiast zwykłych dwóch lat w przypadku zwykłej pożyczki. Są też rezerwy gotówkowe, czyli kwota, którą będziesz mieć na kontach bankowych po zamknięciu. W przypadku dużych pożyczek niektórzy pożyczkodawcy wymagają od dwóch miesięcy do jednego roku spłaty kredytu hipotecznego w płynnych środkach.

  Chociaż są to obecne wymagania dotyczące kredytów typu jumbo, sytuacja może się zmieniać i ewoluować w miarę dostosowywania się rynku kredytów hipotecznych do dzisiejszego otoczenia. „Uważnie obserwujemy otoczenie i próbujemy określić, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów w odpowiedzialny sposób – powiedział Brunker z Ally Bank. „Będziemy nadal odpowiednio dostosowywać naszą ofertę produktów i wytyczne dotyczące udzielania pożyczek w miarę rozwoju sytuacji gospodarczej.

  Dostarczone przez Money.com

  Zacznij dzisiaj
  REKLAMA
  Naprawiono Versus ARMPożyczki typu Jumbo są w większości dostępne z oprocentowaniem zmiennym i stałym. Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu oznacza, że ​​oprocentowanie pozostaje takie samo przez cały okres trwania kredytu. Pożyczki typu Jumbo na kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu są zwykle dostępne na okres 15 i 30 lat. Niektórzy pożyczkodawcy oferują również 25, 20 i 10-letnie warunki pożyczki.

  Z drugiej strony, jumbo pożyczkobiorcy mogą również zdecydować się na regulowane stopy procentowe, bardziej znane jako ARM. Jak sama nazwa wskazuje, regulowane stawki będą się różnić. Zazwyczaj mają stały okres, po którym zaczynają dostosowywać się do wahań rynkowych i umowy kredytu hipotecznego. Chociaż ten rodzaj pożyczki jest od samego początku bardziej przystępny cenowo w porównaniu do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, może być bardziej odpowiedni dla pożyczkobiorców, którzy mają środki na szybką spłatę pożyczki lub planują przeprowadzić się w najbliższej przyszłości.

  „Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, jest to, że na obecnym rynku z bardzo niskimi stopami procentowymi i stosunkowo płaską krzywą dochodowości, oszczędności stóp procentowych między ARM a pożyczką o stałym oprocentowaniu nie są tak duże, jak zwykle – powiedział Lewis. „Dla większości pożyczkobiorców lepszym rozwiązaniem będzie hipoteka o stałym oprocentowaniu.