Mój kredyt hipoteczny jest w trakcie „przetwarzania”. Co robi firma zajmująca się obsługą kredytów hipotecznych?

17 lutego 2021

W tym artykule:

Podmiot obsługujący pożyczki hipoteczne jest łącznikiem między Tobą, Twoim specjalistą ds. Kredytów i gwarantem. A on lub ona jest prawdopodobnie najważniejszym członkiem zespołu.

 1. Wiele podmiotów przetwarzających przyjmuje Twoje zgłoszenie, więc nie musisz wypełniać formularzy
 2. Przetwórcy zbierają wszystkie elementy razem – mogą zamawiać otwarty depozyt, wyceny i inspekcje, pobierać raporty kredytowe, weryfikować dochody i dokumentować aktywaPodmioty przetwarzające przesyłają pakiet aplikacji i odpowiadają na prośby subemitentaOczywiście każdy pożyczkodawca ma swój własny proces i własne zasady dotyczące podmiotów przetwarzających.

  Role procesora kredytów hipotecznych

  National Association of Mortgage Processors mówi: „Podstawową funkcją podmiotu obsługującego pożyczki jest zapewnienie terminowego i dokładnego pakowania wszystkich pożyczek udzielonych przez urzędników ds. Pożyczek. Jest to więc głównie rola administracyjna.

  Firmy obsługujące kredyty hipoteczne zazwyczaj:

  • Gromadź i zestawiaj wszystkie informacje potrzebne do zatwierdzenia kredytu i podejmowania świadomych decyzji dotyczących wniosku
  • Wprowadź te informacje do systemów informatycznych pożyczkodawcyWeryfikuj informacje za pomocą dostarczonych dokumentówDokonuj kontroli zewnętrznych w biurach kredytowych, pracodawcach, księgowych i tak dalejZamów wycenę domuUzyskaj ubezpieczenie od tytułu własności i ubezpieczenie od powodzi (w razie potrzeby)Zapewnij zgodność swojego przypadku z wymogami regulacyjnymi i politykami wewnętrznymiZamów ostateczne dokumenty pożyczkiUpewnij się, że pożyczka pozostaje na dobrej drodze do zamknięcia na czasZaplanuj spotkanie na zamknięcieZwykle można oczekiwać, że pośrednik zajmujący się pożyczkami hipotecznymi będzie zaangażowany w cały proces składania wniosku: od wstępnego zatwierdzenia do zamknięcia.

   Współpraca z firmą obsługującą pożyczki

   Niektórzy pożyczkodawcy postrzegają obsługę pożyczki jako funkcję całkowicie „zaplecza. Możesz nawet nigdy nie spotkać się ze swoim podmiotem przetwarzającym, a jedynym kontaktem może być urzędnik ds. Pożyczek.

   Jednak inni pożyczkodawcy zachęcają do bezpośredniego kontaktu między podmiotami przetwarzającymi a wnioskodawcami. Czego więc możesz się spodziewać, jeśli odbierzesz telefon lub e-mail?

   Powinieneś mieć nadzieję, że jest to osoba, która jest doświadczonym administratorem i koncentruje się na przeprowadzaniu wniosku o kredyt hipoteczny przez system w odpowiednim czasie. W tym sensie cele twojego procesora doskonale pokrywają się z twoimi.

   Patrząc na to z punktu widzenia procesoraJednak ryzykujesz konfliktem w szczegółach swojej sprawy. Nie możesz zrozumieć, dlaczego tak nalega na otrzymanie styczniowego wyciągu bankowego i odcinka wypłaty z zeszłego miesiąca (wiesz, że gdzieś są ) tak pilnie. I nie może zrozumieć, dlaczego po prostu ich nie wysyłasz.

   Faktem jest, że Twój procesor jest odpowiedzialny za zapewnienie, że Twoja aplikacja jest zgodna z całą gamą zewnętrznych przepisów i polityk wewnętrznych. I jest bardzo mało prawdopodobne, że ona osobiście będzie miała prawo przeoczyć jakiekolwiek wymagania dotyczące zgodności.

   Zalety dobrego związkuMimo to procesor często ma pewne obejścia. Mógłby zasugerować alternatywę, która może wydostać cię z dziury. Na przykład udowodnienie, że otrzymujesz alimenty, może być trudne, jeśli nie zdeponujesz ich osobno lub nie zachowasz kopii czeków. A kto chce prosić byłego o anulowane czeki?

   Podmiot przetwarzający może znaleźć sposób na obejście tego problemu, zamawiając kopie faktycznych wpłat z Twojego banku. Więc potrzebujesz go po swojej stronie. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest celowe bycie nieprzydatnym lub nieuzasadnionym niegrzecznym podejściem.

   W rzeczywistości budowanie z nią dobrych relacji roboczych może ci pomóc. Chcesz, żeby widziała cię jako osobę, a nie numer sprawy za każdym razem, gdy odbierze twoje akta. Nawet najbardziej obiektywni profesjonaliści ciężej pracują dla tych, których lubią.

   Samopomoc dla osób ubiegających się o kredyt hipoteczny

   Oczywiście najłatwiejszym sposobem, aby polubić Cię w firmie zajmującej się kredytami hipotecznymi, jest sprawienie mu jak najmniejszej liczby bólów głowy. Możesz to zrobić, dostarczając z góry wszystkie potrzebne mu dokumenty i przewidując wszelkie zapytania, które mogą się z nich pojawić.

   Bez względu na rodzaj kredytu hipotecznego, o który się ubiegasz, Twój pożyczkodawca będzie chciał zaspokoić swoje potrzeby w sześciu obszarach Twojego życia. Będzie potrzebować dokumentów potwierdzających Twoje roszczenia dotyczące:

   1. Tożsamość – dowód tożsamości ze zdjęciem, numer ubezpieczenia społecznego, poprzednie adresy zamieszkania
   2. Historia zatrudnienia i stabilność dochodówZdolność zarządzania kredytem i długiemWydatki, płatności i salda kontAktywa, w tym rachunki pieniężne, emerytalne i inwestycyjneŹródło środków na zaliczkę w przypadku zakupuByć przygotowanymTwój pożyczkodawca otrzyma Twoje raporty kredytowe i sam oceni. Ale oczekuje się, że dostarczysz mu dokumenty potrzebne do zweryfikowania innych informacji.

    Możesz zrobić sobie wielką przysługę, zbierając wszystkie dokumenty, których będziesz potrzebować, zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny lub wstępne zatwierdzenie. To jedna rzecz mniej, o którą musisz się martwić później, kiedy będziesz pod presją. I da ci szansę na uzyskanie kopii wszystkiego, co zaginęło w twoim systemie archiwizacji.

    Bądź cierpliwyStopień, w jakim pożyczkodawcy będą przeczołgać się z twoimi finansami osobistymi, może wydawać się uciążliwy. A ich systemy zaznaczania pól mogą wydawać się zbyt sztywne i biurokratyczne. Ale pamiętaj:

    1. Prosisz o pożyczenie ogromnej ilości pieniędzy, więc rozsądne jest, aby chcieli wiedzieć o tobie wszystko
    2. Mogą nie pytać o siebie. Często muszą przestrzegać zasad regulatorów lub poręczycieli pożyczek, takich jak Fannie Mae, Freddie Mac, VA, FHA i tak dalej.Ich głównym celem jest upewnienie się, że możesz sobie pozwolić na spłatę nowego kredytu hipotecznego i nie będziesz mieć później kłopotów finansowychNajlepszym sposobem na poruszanie się po tym stresującym czasie jest spokój przypominający zen. Wyładowanie irytacji, urazy lub frustracji w firmie zajmującej się kredytem hipotecznym raczej nie pomoże.