Apple ma 200 mld dolarów wolnych środków finansowych. Inwestorzy i analitycy od momentu dawna spekulują o tymże, co firma kierowana poprzez Tima Cooka może zrobić z tymi pieniędzmi. Określonym z częściej pojawiających się pomysłów jest zakup Disneya. Mariaże firm technologicznych i dostawców treści rozrywkowych wówczas trend ostatnich lat.

Żyjemy w świecie, po którym obowiązuje zasada: "Content is the king" (kontent/treść jest królem). Mamy do odwiedzenia czynienia z ogromną rywalizacją dostawców kontentu o zainteresowanie potencjalnych odbiorców ich treściami. Gdy amerykańscy analitycy myślą o kontencie, to pierwszy na myśl przychodzi dywanom... The Walt Disney Company.

Zdaniem analityka instytucji finansowej inwestycyjnego RBC Stevena Cahalla Apple może użyć wyżej wymienionych zasobów gotówki do kupna tej firmy. Nie zaakceptować on jeden sugeruje, że taki rozwój wypadków jest możliwy. W IV trymestrze ub. r. Samantha Greenberg, twórczyni funduszu hedge’ingowego Margate Capital, wyraziła podobne wyobrażenie. Opisała ona Disneya jakim sposobem "wynikający z logiki cel przejęcia" dla giganta wraz z Cupertino.

The Walt Disney Company to aktualnie jedna z największych przedsiębiorstw na rynku mediów jak i również rozrywki na świecie. Należy powiedzieć, że 5 spośród 10 najbardziej dochodowych produkcji filmowych 2016 roku to gry pochodzące z wytwórni przynależących do Disneya.

Koncern ma kilkanaście wytwórni filmowych, w tym znaną spośród bajek Walt Disney Pictures, a także Pixara, Marvela i Lucas Film, producenta "Gwiezdnych wojen". Do Disneya trzeba jedna z czterech najpopularniejszych sieci telewizyjnych w NA JUKATAN, czyli stacja ABC. Natomiast także spore portfolio kanałów tematycznych, a w zanim stacje sportowe pod marką ESPN czy dziecięce jakim sposobem Disney Channel.

Apple rozwija ofertę treści rozrywkowych dla użytkowników

Apple to odrzucić tylko producent smartfonów i komputerów, ale jest także twórcą własnego systemu operacyjnego. Jego użytkownikom oferowane będą usługi związanych z mediami i rozrywką. W sklepie iTunes mogą oni kupować filmy, seriale i muzykę. Apple Music wówczas następnie usługa streamingowa z piosenkami. Dodatkowo Apple ma w ofercie urządzenia Apple TV, a w ub. r. firma wprowadziła nową wersję aplikację telewizyjnej pod nazwą TV. Agreguje zadowolony z wielu platform VoD i kanałów, chociaż nie wszystkich - brak w niej Netfliksa.

Apple chce jednak wprowadzić do swoich serwisów własne produkcje telewizyjne i filmowe. Gigant rozpoczął już rozmowy spośród największymi producentami na rzecz ich realizacji. Zakup Disneya rozwiązałby ten problem. Apple zyskałby bezpośredni dostęp do odwiedzenia ogromnej ilości treści jak i również gigantycznych mocy produkcyjnych do tworzenia filmów, seriali bądź programów przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników ekosystemu spółki spośród Cupertino.

Operatorzy telekomunikacyjni przejmują dostawców treści

Przykładów przejęć firm wytwarzających różnorodnych rodzaje treści - rozrywkę, lecz też informacje - za pośrednictwem przedsiębiorstwa zajmujące się technologią, zwłaszcza telekomunikacją (ale też wytwarzaniem sprzętu), jest w ostatnich latach sporo. Oto najbardziej ważne z nich:

  • Comcast w 2009 roku przejął pakiet kontrolny spółki NBC Universal, produkującej sceny filmowe i posiadającej sieć kanałów TV.
  • Verizon przy 2016 roku ogłosił kupno największego portalu internetowego na świecie Yahoo
  • AT&T; w 2016 roku kupiło Time Warner, czyli koncern posiadający wytwórnię filmową Warner Bros a także takie stacje TV jak CNN czy HBO.

Również w Polsce znalazła miejsce podobna transakcja. Pozostała jednak zrealizowana w drugą stronę. To operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, właściciel Telewizji Polsat, kupił Polkomtel, czyli operatora telekomunikacyjnego. Grupa jest też fabrykantem sprzętu, bo wytwarza m. in. dekodery do odbioru telewizji satelitarnej, na których oglądać można całe portfolio kanałów Polsatu.

Tagi: Apple Disney Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie