W 2016 roku średnio co 30 sekund pojawiała się nowa nazwa w stronie. pl. Od stycznia do grudnia 2016 zarejestrowano katalogów łącznie ponad milion. To najnowsze dane z NASK.

Domena. pl absorbuje 6. miejsce w rankingu najpopularniejszych domen krajowych po Unii Europejskiej. Przed nią są domeny Niemiec, Ogromnej Brytanii, Holandii, Francji i Włoch. Łącznie ten rynek szacowany jest na 70 mln nazw.

- Warto podkreślić, że udział adresów w domenie. pl w Polsce stanowi 73 proc. wszystkich zarejestrowanych domen w naszym kraju. Pozostające ok. 27 proc. to domeny generyczne, takie jakim sposobem. com,. net,. info, i inne domeny krajowe a mianowicie mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Naukowej Akademickiej Sieci Cyfrowej (NASK).

Foto: NASK / materiały prasowe Liczba nazw w domenie. pl w latach 2000-2016

W obsługiwanym przez tę insytucję rejestrze wreszcie ubiegłego roku utrzymywanych było ponad 2, 7 mln nazw na rzecz ponad 1 mln abonentów. Większość z nich to przedsiębiorcy i organizacje, jedna trzecia - jednostki prywatne.

Co czwarta nazwa z końcówką. pl zarejestrowana jest w województwie mazowieckim.

Foto: NASK / materiały prasowe Rozbiór nazw w domenie. pl ze względu na regionu w 2016 roku Tagi: domeny NASK Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie