Kupujesz samochód od prywatnego sprzedawcy? Rozważmy pożyczkę samochodową od osoby prywatnej

Kupujesz samochód od prywatnego sprzedawcy? Rozważmy pożyczkę samochodową od osoby prywatnej
16 października 2020

Zanim odejdziesz, chcemy, żebyś wiedział, że jesteśmy odpowiedzialni tylko za publikowane przez nas treści. jest odpowiedzialny za ich zawartość i oferty w swojej witrynie, a ich poziom bezpieczeństwa może różnić się od naszego. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z ich polityką prywatności i warunkami użytkowania.

Każdego roku miliony Amerykanów zwracają się do prywatnych sprzedawców, aby kupić kolejny samochód. Jednak w przeciwieństwie do większości dealerów samochodowych prywatni sprzedawcy rzadko oferują finansowanie. Pożyczki samochodowe od osób prywatnych mogą wypełnić tę lukę.

Kupując samochód bezpośrednio od właściciela, a nie od dealera, opcje finansowania mogą być ograniczone. Jeśli nie chcesz płacić w całości w gotówce, możesz uzyskać niezabezpieczoną pożyczkę osobistą – lub rozważyć pożyczkę samochodową od osoby prywatnej, która często ma niższe oprocentowanie. W rezultacie pożyczka na samochód od osoby prywatnej może być tańsza niż pożyczka osobista, ponieważ samochód służy jako zabezpieczenie. Oto, co chcesz wiedzieć o pożyczkach samochodowych od osób prywatnych, zanim zaczniesz:

Pożyczka samochodowa od osoby prywatnej: co to jest i jak działa

W przypadku pożyczki samochodowej od osoby prywatnej pożyczkodawca pożycza pieniądze na zakup samochodu od prywatnego sprzedawcy. Przed złożeniem wniosku o finansowanie musisz wybrać samochód, który chcesz kupić. Jeśli zostanie to zatwierdzone, pożyczkodawca zazwyczaj płaci sprzedającemu lub zastawnikowi kwotę, którą jesteś winien, a następnie spłacasz pożyczkodawcy wraz z odsetkami przez cały okres pożyczki.

1. Dowiedz się, czy kwalifikujesz się

Pożyczkodawcy często mają określone wymagania zarówno wobec pożyczkobiorców, jak i samochodów, które będą zabezpieczać pożyczkę. Kryteria mogą obejmować wartości minimalne dotyczące zdolności kredytowej, dochodu i płatności z góry. Pożyczkodawca może również ustalić limit wieku i przebiegu samochodu lub zażądać minimalnej ceny. Zwykle możesz połączyć się z Internetem, zadzwonić do pożyczkodawców lub nawet wejść do centrum finansowego, aby uzyskać informacje na temat uprawnień. Znajdź najbliższe centrum finansowe Bank of America

2. Porównaj okresy spłaty i koszty

Twoje oprocentowanie pożyczki samochodowej udzielonej przez osobę prywatną będzie zależeć od wielu czynników, w tym długości pożyczki (często 48-72 miesięcy), historii kredytowej oraz wieku i przebiegu samochodu. Wybierz okres pożyczki, który najlepiej pasuje do Twojego budżetu. Dłuższe terminy mogą wiązać się z mniejszymi miesięcznymi ratami, ale pamiętaj: im dłuższy okres, tym większe odsetki zapłacisz w całym okresie pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy, w tym Bank of America, mogą pozwolić na przedpłatę bez kar, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na odsetkach.

Możesz skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego Bank of America, aby oszacować miesięczne płatności na podstawie kwoty kredytu, okresu i rocznej stopy oprocentowania (APR).

3. Wystąp o – i zamknij – pożyczkę

Kiedy już znajdziesz samochód, który Cię interesuje i jesteś gotowy do złożenia wniosku o pożyczkę, przygotuj się z informacjami i dokumentacją, o które możesz zostać poproszony:

  • Twoje pełne imię i nazwisko, data urodzenia, adres i numer ubezpieczenia społecznego
  • Szczegóły dotyczące zatrudnienia i dochodów
  • Kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu
  • Kopia przedniej i tylnej strony tytułu pojazdu
  • Dowód zakupu ze szczegółami uzgodnionego zakupu
  • Pisemna 10-dniowa wycena spłaty od pożyczkodawcy sprzedawcy (jeśli pojazd jest obecnie objęty zastawem)

Jeśli zostaniesz zatwierdzony, uzyskasz ostateczne szczegóły pożyczki i będziesz gotowy do jej zamknięcia. Pożyczkodawca wystawi czeki sprzedawcy i / lub zastawnikowi, a Ty możesz je przekazać. Nadal będziesz musiał przenieść tytuł i rejestrację na swoje nazwisko i umieścić pożyczkodawcę jako zastawnika na tytule; możesz skontaktować się z lokalnym Departamentem Pojazdów Silnikowych (DMV), aby uzyskać szczegółowe informacje.

Pożyczka samochodowa od osoby prywatnej może zapewnić elastyczność zakupu samochodu, który chcesz, bezpośrednio od właściciela, w sposób najlepiej dopasowany do Twojego budżetu.