Kredyty hipoteczne

Category: Kredyt Hipoteczny
17 lutego 2021

Co to jest hipoteka na dożycie?

Kredyty hipoteczne z polisą na dożycie są znane jako rodzaj pożyczki oprocentowanej. W przypadku zwykłego rodzaju kredytu hipotecznego, na który składa się kapitał i odsetki, każda miesięczna rata spłacana jest na spłatę części pierwotnie pożyczonego kapitału oraz odsetek należnych za ten okres. W konsekwencji zapewnia to spłatę kapitału i odsetek w okresie spłaty kredytu hipotecznego.

Różnica w posiadaniu kredytu hipotecznego z oprocentowaniem tylko polega na tym, że spłacasz tylko odsetki, dlatego musisz mieć alternatywny sposób spłaty salda zadłużenia, czyli tam, gdzie ma zastosowanie element dożycie tego pakietu. Prostym sposobem na wyjaśnienie tego jest to, że polisę na życie i dożycie można porównać do rodzaju inwestycji giełdowej, która obejmuje ubezpieczenie na życie i która odbywa się równolegle z kredytem hipotecznym.

Koncepcja polega na tym, że wpłacasz miesięczną kwotę w ramach tej polisy, jej wartość znacznie rośnie, a następnie pod koniec okresu spłaty kredytu hipotecznego jesteś w stanie spłacić niespłacony kapitał.

Czy pożyczki hipoteczne działają?

W latach 80. i 90. kredyty hipoteczne z polisą dożycie były niezwykle popularne, ponieważ uważano, że są dobrym sposobem na spłatę zadłużenia hipotecznego. Oczekiwano, że zwrot z inwestycji będzie wystarczający nie tylko na spłatę długu hipotecznego, ale oprócz posiadania dużej nadwyżki gotówki na opłacenie innych rzeczy, takich jak wakacje, nowe samochody itp.

Co się stało?

W rzeczywistości inwestycje nie zwróciły się zgodnie z oczekiwaniami, a pod koniec okresu wielu ofiarodawców miało zaległe długi. Chociaż tego rodzaju kredyty hipoteczne z polisą na dożycie są nadal dostępne, najlepiej jest ich unikać.

To, na co pierwotni twórcy produktu nie pozwolili, to nieprzewidywalność rynku akcji, biorąc pod uwagę, że na rynek wpływa tak wiele zmiennych.

Kiedy ceny akcji potoczyły się, a ich wartości zaczęły spadać, powiązane z nimi fundusze zostały ściągnięte w dół. Podczas gdy ceny akcji rosną już od kilku lat, jest mało prawdopodobne, aby te zasady się poprawiły. Ale dla tych, którzy zainwestowali, ich kredyt hipoteczny będzie miał poważne braki, które będą musiały zostać uzupełnione przez inne źródła.

Co zrobić teraz?

Jeśli chodzi o Twój obecny kredyt hipoteczny dożycie, masz kilka opcji; możesz albo zwiększyć swoje płatności, co najprawdopodobniej zarekomenduje Twój dostawca. Z drugiej strony, możesz je spieniężyć, wstrzymując płatności i przyjmując jakąkolwiek wartość, jaką możesz uzyskać od kredytodawcy hipotecznego.

Alternatywnie możesz sprzedać kredyt hipoteczny z polisą dożycie, wystawiając go na sprzedaż na wolnym rynku. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, upewnij się, że najpierw otrzymałeś kilka cytatów. Pamiętaj, że zrezygnujesz z ubezpieczenia na życie w ramach polisy, a rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli zginąłeś, nowy właściciel może faktycznie ubiegać się o Twoje ubezpieczenie. Musisz więc wziąć pod uwagę koszt wykupienia dla siebie nowego ubezpieczenia na życie.

Ostatnie kilka opcji dotyczących kredytu hipotecznego z polisą dożywotnią to porozmawianie z pożyczkodawcą na temat spłaty kredytu. Wszystko to oznacza, że ​​jeśli borykasz się ze spłatami, Twój pożyczkodawca pozwoli na kontynuowanie polisy bez dalszych płatności do terminu spłaty. Wpłynie to na ostateczną wartość Twojej nieruchomości. Lub po prostu kontynuuj swoje spłaty, ale nadal szukaj innego źródła, aby uzupełnić niedobór, który zaowocuje spłatą kredytu hipotecznego.

Jeśli zastanawiasz się nad możliwością ponownego zainwestowania, aby spróbować uzyskać lepszą ofertę, może się okazać, że to już Cię nie kosztuje.