Korzyści z posiadania dobrej oceny zdolności kredytowej firmy

Category: Biura Informacji
17 lutego 2021

Jeśli chcesz ubiegać się o finansowanie na niezbędne wydatki, takie jak te, o których wspomnieliśmy, będziesz potrzebować przyzwoitej zdolności kredytowej. Większość pożyczkodawców weźmie pod uwagę Twoją zdolność kredytową podczas rozpatrywania wniosku, więc konieczne jest skupienie się na poprawie lub utrzymaniu wyniku, w zależności od aktualnej sytuacji finansowej.

Nawet jeśli zostaniesz zatwierdzony do finansowania z niskim wynikiem, prawdopodobnie otrzymasz gorsze warunki niż firma z wysokim wynikiem. Może to zaszkodzić Twojej firmie; fundusze mogą być zbyt drogie, a spłata długu może zająć dużo czasu.

Czytaj dalej, aby zrozumieć najważniejsze korzyści płynące z posiadania dobrej zdolności kredytowej dla biznesu!

Co jest uważane za dobrą ocenę zdolności kredytowej firmy?

Zanim przyjrzymy się, dlaczego posiadanie dobrej zdolności kredytowej w biznesie jest tak ważne, powinieneś zrozumieć, czym jest dobra zdolność kredytowa. Większość ocen kredytowych dla przedsiębiorstw mieści się w zakresie od 0 do 100, ale różne biura kredytowe mają własne modele oceny. Poniżej omówimy najpopularniejsze biura i to, co uważają za dobry wynik:

 • Experian: Przeglądając swoją zdolność kredytową firmy w Experian, powinieneś znaleźć się w przedziale 76-100, co jest uważane za niski wynik ryzyka kredytowego. Na drugim końcu skali, 1-10 jest uważane za wynik wysokiego ryzyka. Jeśli znajdziesz się w tym przedziale, będziesz musiał jak najszybciej poprawić swój wynik.
 • Equifax: system punktacji Equifax działa trochę inaczej niż w innych biurach. W swoich raportach kredytowych przypisują firmom trzy oceny. Te wyniki mierzą następujące obszary:
 1. Tradycyjna ocena ryzyka kredytowego : waha się od 100 do 992 i daje przegląd historii kredytowej Twojej firmy.
 2. Indeks płatności : ten wynik, w zakresie od 0 do 100, odzwierciedla historię płatności. Jeśli zapłaciłeś rachunki na czas, Twój wynik będzie bliski 100.
 3. Wynik niepowodzenia biznesowego : ostateczny wynik, który jest zawarty w raportach kredytowych firmy Equifax, ocenia Twoją firmę na podstawie prawdopodobieństwa, że ​​upadniesz lub znikniesz. Ten wynik waha się od 1000 do 1000.
 • FICO SBSS: W przypadku tego indeksu kredytowego będziesz chciał mieć wyższy wynik. Wyniki FICO SBSS mieszczą się w zakresie od 0 do 300, a aby ubiegać się o finansowanie bankowe, chcesz uzyskać wynik co najmniej 160.
 • Dun & Bradstreet PAYDEX : Twój wynik PAYDEX będzie mieścił się w przedziale od 0 do 100, ale chcesz mieć od 80 do 100, co jest uważane za dobre. Ocena od 0 do 49 to zła, więc musisz zacząć dokonywać płatności na czas, aby ją poprawić.

Dlaczego dobra zdolność kredytowa firmy ma znaczenie:

1. Łatwiej będzie zakwalifikować się do pożyczki

Jedną z największych zalet posiadania doskonałego kredytu biznesowego jest łatwość kwalifikowania się do otrzymania pożyczki dla małych firm. Pożyczkodawcy wahają się, czy pożyczyć pieniądze firmom o słabej historii kredytowej, z obawy, że nie będą w stanie spłacić swoich płatności na czas lub w ogóle. Jako firma z wzorową zdolnością kredytową, prawdopodobnie będziesz w stanie szybko i bezboleśnie otrzymać pożyczkę!

2. Otrzymasz lepsze warunki pożyczki

Aby rozwinąć ostatni punkt, po zakwalifikowaniu się do pożyczki pożyczkodawcy rozważą korzystniejsze warunki pożyczki dla firm, które udowodniły swoją zdolność kredytową. Na przykład możesz wykorzystać swoją doskonałą zdolność kredytową do negocjowania znacznie niższych stóp procentowych i większych limitów kredytowych. Lepsze warunki mogą znacznie przynieść korzyści Twojej firmie. Na przykład niższe stopy procentowe pozwolą Twojej firmie zaoszczędzić tysiące dolarów na spłatach odsetek!

3. Chroni Twoje finanse osobiste

Dzięki kredytowi biznesowemu możesz oddzielić osobiste i biznesowe zobowiązania finansowe. Długi Twojej firmy będą zgłaszane w raportach kredytowych Twojej firmy, chroniąc Twoją osobistą zdolność kredytową przed wszelkimi problemami finansowymi, jakie może napotkać Twoja firma i odwrotnie.

Oczywiście nadal ważne jest, aby przejrzeć również swój osobisty raport kredytowy. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawcy mogą chcieć przejrzeć Twoją osobistą zdolność kredytową oprócz raportu kredytowego Twojej firmy.

4. Otrzymasz korzystniejsze warunki od dostawców

Po ustanowieniu dobrego kredytu biznesowego nie tylko pomoże ci to przy szukaniu pożyczki od pożyczkodawców finansowych, ale także dobrze wróży warunkom kredytu udzielonym przez dostawców.

Kiedy nadejdzie czas na zakup dodatkowego sprzętu i zapasów, rozważ zakup na kredyt. Jeśli Twoi dostawcy mogą ufać, że Twoja firma jest stabilna finansowo i zdolna do terminowej spłaty zadłużenia, będzie im wygodniej zrezygnować z przedpłaty i umożliwić Ci zakup na kredyt.

5. Uzyskaj dostęp do gotówki na rozwój i ekspansję

Nawet jeśli Twoja firma może zaspokoić swoje bieżące potrzeby finansowe bez kredytu, co się stanie, gdy zdecydujesz się przenieść swoją firmę na wyższy poziom? Na przykład możliwość zaciągnięcia pożyczki na projekt rozszerzenia działalności pozwoli Ci rozwinąć firmę w większym stopniu niż początkowo wyobrażano. Niezależnie od tego, czy rozbudowa obejmuje nowe obiekty, sprzęt czy zapasy, pożyczka może pomóc w rozpoczęciu.

Jak Twoja firma może osiągnąć wysoki wynik kredytowy:

Teraz, gdy rozumiesz, jak ważne jest utrzymanie dobrej zdolności kredytowej w biznesie, poświęć trochę czasu na ukształtowanie zdrowych nawyków finansowych. Bez monitorowania finansów firmy nie będziesz w stanie poprawić ani utrzymać swojego wyniku.

 • Płać rachunki na czas : Płacenie rachunków w całości i na czas jest priorytetem. W ten sposób biura informacji kredytowej zobaczą, że odpowiedzialnie zarządzasz swoimi finansami, co odbije się na zdolności kredytowej Twojej firmy.
 • Zmniejsz istniejący dług : może to być trudne, ale aby poprawić swój wynik, musisz skupić się na wypełnianiu zobowiązań finansowych. Oznacza to spłatę zadłużenia Twojej firmy na karcie kredytowej, spłatę dostawcom i pozbycie się wszelkich innych zaległych sald.
 • Często sprawdzaj swoje wyniki : Ustaw przypomnienie w telefonie lub napisz notatkę w swoim terminarzu, aby okresowo sprawdzać stan konta. Przeglądanie raportu kredytowego pomoże Ci rozpoznać wszelkie błędy lub problemy.
 • Obsługuj zastawy podatkowe : jeśli wydano Ci zastaw podatkowy, może to mieć poważne konsekwencje dla kredytu. W związku z tym należy jak najszybciej uregulować pełne zobowiązanie podatkowe. Ponadto możesz chcieć podporządkować się lub wycofać, co pomoże ci usunąć zastaw podatkowy z twojego rejestru finansowego.

Wniosek: Niech historia kredytowa Twojej firmy będzie priorytetem

Ogólnie rzecz biorąc, oczywiste jest, że posiadanie dobrej zdolności kredytowej dla biznesu ma wiele zalet. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nowej firmy, czy dobrze ugruntowanej działalności, ważne jest, aby zbudować swoją zdolność kredytową, abyś mógł dążyć do sukcesu biznesowego przez wiele lat.

Uwaga redaktora: ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i kompleksowości w sierpniu 2019 r.

Udostępnij ten obraz w swojej witrynie

Uwaga redakcyjna: Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.