Kiedy zostanie naliczona opłata roczna za moją kartę kredytową?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Aktualizacja: niektóre oferty wymienione poniżej nie są już dostępne. Zobacz aktualne oferty tutaj: Citi Prestige

Aktualizacja: od 1 września 2016 r. Firma Amex skraca roczny okres karencji na anulowanie opłat z 90 do 30 dni.

Czytnik TPG Arlyn wysłał mi na Facebooku wiadomość z pytaniem o roczne opłaty:

„Jeśli otrzymam kartę Citi Prestige, kiedy zostanie naliczona opłata roczna?

Większość kart kredytowych z najlepszymi nagrodami wiąże się z roczną opłatą, która jest ważna przy składaniu wniosku o nową kartę lub podejmowaniu decyzji o zatrzymaniu już posiadanej. Wiele kart zawiera roczne premie i korzyści, które równoważą roczną opłatę, ale nadal należy wziąć pod uwagę analizę, które karty oferują najlepszą wartość. Wiedza o tym, kiedy pobierane są opłaty roczne, może pomóc w zaplanowaniu budżetu na wybrane karty, a także pomaga uniknąć płacenia za te, których nie płacisz.

Karta Citi Prestige podlega opłacie rocznej w wysokości 450 USD; ta cena jest zawyżona, ale jest mniej więcej przeciętna jak na kartę premium i jest tego warta dzięki imponującemu pakietowi korzyści. Opłata roczna jest naliczana natychmiast po otwarciu konta. Pełna kwota zostanie naliczona na Twoim pierwszym wyciągu i będzie należna wraz z innymi opłatami dokonanymi w tym okresie. Zwykle dzieje się tak w przypadku każdej karty, która nie zwalnia z opłaty rocznej w pierwszym roku, niezależnie od tego, czy pochodzi z Citi, czy w inny sposób.

Poza pierwszym rokiem Citi nalicza opłatę roczną na wyciągu po rocznicy otwarcia konta. Możesz jednak anulować kartę w ciągu 37 dni od zaksięgowania pełnego zwrotu opłaty. Jeśli anulujesz po tej dacie, opłata zostanie naliczona proporcjonalnie i możesz otrzymać zwrot za niewykorzystaną część do końca następnej rocznicy konta. Dotyczy to wszystkich osobistych kart Citi, nie tylko Citi Prestige.

Zasady te różnią się nieco w zależności od wydawcy kart. Chase pobiera opłaty roczne pierwszego dnia miesiąca po rocznicy Twojego konta – na przykład, jeśli Twoje konto zostało otwarte 15 czerwca, opłata zostanie naliczona 1 lipca. Otrzymujesz 60 dni od naliczenia opłaty, aby otrzymać pełną zwrot kosztów i możesz otrzymać proporcjonalny zwrot do sześciu miesięcy od daty rozliczenia. Od 1 września 2016 r. Masz tylko 30 dni na anulowanie karty Amex w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów – opłaty te są naliczane w dniu rocznicy. Amex nie nalicza już więcej tej opłaty, jeśli anulujesz po 30 dniach.

Ważną informacją dotyczącą Citi Prestige jest to, że roczny kredyt na podróże w wysokości 250 USD dotyczy roku kalendarzowego, a nie roku posiadacza karty. Możesz wykorzystać ten kredyt, aby pokryć prawie każdą opłatę przetwarzaną przez linię lotniczą, w tym przelot. Możesz skorzystać z wyciągu rozliczeniowego do grudnia, po czym otrzymasz kolejny kredyt na kolejny rok. Oznacza to, że możesz łatwo zdobyć dwa kredyty (łącznie 500 USD) podczas pierwszego roku posiadania karty, płacąc tylko jedną roczną opłatę w wysokości 450 USD. Jeśli zdecydujesz się anulować później, przynajmniej uzyskasz wartość swoich pieniędzy.

Więcej informacji na temat Citi Prestige i ogólnych opłat rocznych znajdziesz w tych postach: