Kiedy należy ubiegać się o prywatną pożyczkę studencką?

Category: Będziesz Mógł
17 lutego 2021

Decydując się na coś tak ważnego, jak opłacenie studiów, powinieneś upewnić się, że masz idealny czas. A na prywatne pożyczki studenckie nie ma teraz jak teraz.

Prywatna pożyczka studencka jest idealną opcją dla studenta, który musi wypełnić lukę między pieniędzmi z darowizn za naukę, takich jak granty i stypendia, a ceną czesnego.

Prywatne pożyczki studenckie mogą pomóc Ci poczuć się bezpieczniej. Lata studenckie mogą być nieprzewidywalne i może pomóc Ci poczuć się mniej zmartwionym związaniem końca z końcem podczas chodzenia do szkoły, jeśli masz pieniądze z prywatnej pożyczki na wsparcie.

W zależności od rodzaju instytucji, z której korzystasz – banku, FAFSA czy kasy – możesz negocjować różne warunki pożyczki i plany spłaty.

Poznaj swoje terminy: pieniądze federalne

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wypełnienie formularza FAFSA. FAFSA to skrót od Free Application for Federal Student Aid.

W roku akademickim od 2020 do 2021, FAFSA otwiera się online 1 października. Ostateczny termin składania wniosków FAFSA to 30 czerwca 2021. Zawsze dobrze jest złożyć wniosek jak najwcześniej. W ten sposób możesz w pełni skoncentrować się na odkrywaniu innych sposobów płacenia za studia, a żadne opóźnienia nie zostaną pominięte.

Musisz również znać ostateczny termin FAFSA w Twoim stanie. Na przykład, chociaż termin FAFSA przypada na czerwiec, termin FAFSA w Michigan przypada na 1 marca 2020 r.

Wreszcie mogą wystąpić rozbieżności między szkołą a szkołą. Mała szkoła sztuk wyzwolonych w Vermont będzie miała inne oczekiwania co do pomocy finansowej niż duża szkoła stanowa w Kalifornii. Jeśli chodzi o finansowanie studiów, warto odrobić lekcje.

List z nagrodami

Musisz wypełnić formularz FAFSA, zanim biuro pomocy finansowej szkoły, do której aplikujesz, wyśle ​​Ci list z nagrodą. FAFSA kwalifikuje Cię do więcej niż jednego rodzaju prezentu lub pożyczki pieniężnej.

Wkrótce otrzymasz list z nagrodami, który poinformuje Cię o wszelkich stypendiach, grantach lub federalnych pożyczkach studenckich, do których jesteś uprawniony. Są nawet granty, których nie musisz spłacać, jak na przykład dotacja Pell.

Po zebraniu wszystkich stypendiów, stypendiów i pieniędzy z pożyczki federalnej, które możesz zebrać, nadszedł czas, aby spojrzeć na prywatne pożyczki studenckie jako kolejną opcję opłacenia uczelni.

Terminy dotyczące prywatnych kredytów studenckich

Możesz ubiegać się o prywatne pożyczki studenckie w dowolnym momencie, ale będziesz chciał być rozważny w swoim harmonogramie. Zaplanuj to tak, abyś nie musiał spieszyć się z procesem składania wniosków lub podejmowania decyzji. Wybór uczelni i planu finansowego to poważna decyzja i warto się nad nią zastanowić.

Prywatni pożyczkodawcy sprawdzają Twoją historię kredytową, a jeśli otrzymujesz pożyczki dla rodziców, historię finansową Twojej rodziny. Im lepsza ocena kredytowa, tym lepsze oprocentowanie pożyczki prywatnej, tym mniej płacisz w ratach za naukę.

Twój dobry kredyt w przyszłości będzie zależał od tego, jak szybko spłacasz swoje pożyczki, więc staraj się spłacać pożyczki studenckie na czas każdego miesiąca. Nawet jeśli planujesz zostać absolwentem, nadal będziesz musiał zarabiać na spłacaniu miesięcznych rachunków za kredyt studencki.

Dlaczego pożyczki prywatne są skuteczne i niedrogie

Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują prywatne pożyczki studenckie i pożyczki dla rodziców, aby pomóc uczniom opłacić wykształcenie średnie. Kwota, którą pożyczasz oraz historia kredytowa (i historia kredytowa Twoich rodziców) znacząco wpływają na wysokość miesięcznych opłat i odsetek.

Koniecznie sprawdź opcję karencji przed podpisaniem umowy pożyczki. Niektóre instytucje finansowe dają swoim pożyczkobiorcom trochę czasu, a nawet karierę w college’u, aby mogli przez chwilę popracować w wybranym zawodzie, zanim zaczną spłacać pożyczki. Zwykle okresy karencji nie są tak długie, ale warto to sprawdzić.

Pożyczki prywatne są szybkie

Przy tak dużej liczbie podań i formularzy łatwo się pomylić w procesie składania podań na studia. Ale zwłaszcza prywatne pożyczki studenckie są szybkie i łatwe.

Zwykle zatwierdzenie pożyczki można uzyskać w ciągu kilku minut, chociaż formalne dokumenty mogą zająć kilka tygodni. Jeśli podpiszesz umowę z kimś, kto ma wyższy kredyt, na przykład z rodzicem, może to spowodować wzrost stopy kredytu i obniżenie stóp procentowych.

W przeciwieństwie do FAFSA, nie ma żadnych terminów dla prywatnych pożyczek studenckich, chociaż lepiej jest załatwić formalności wcześniej niż później, aby uniknąć błędów czasowych.

Masz opcje z prywatnymi pożyczkami

W przypadku pożyczek federalnych lub stypendiów składasz wniosek, a następnie w liście z nagrodami dowiesz się, do jakiej kwoty masz prawo. Ale w przypadku prywatnych pożyczek studenckich masz wybór.

Kiedy finansujesz się w banku, możesz otrzymać wysokie oprocentowanie w zależności od posiadanego kredytu. Jeśli jednak przechodzisz przez spółdzielczą kasę kredytową, możesz zawrzeć umowę pożyczki z relatywnie niskim oprocentowaniem. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zazwyczaj oferują bardziej atrakcyjne oprocentowanie, ale zanim będziesz mógł pożyczyć pieniądze, musisz złożyć wniosek i zostać przyjęty do kasy.

Zrozum, za co płacisz

Możesz być zszokowany, gdy zobaczysz swój pierwszy rachunek za czesne, zauważając, że numer na papierze nie jest w żaden sposób zbliżony do tego, z którym obliczałeś opcje pożyczki.

Koszt obecności nie jest tym samym, co całkowite koszty edukacji średniej. Kiedy szukasz idealnej opcji spłaty, musisz wziąć pod uwagę całkowity koszt uczelni, w tym pokój i wyżywienie, podatki, karty parkingowe i inne dodatkowe opłaty.

Ostatnie słowo

Ustalenie, jak zapłacić za studia, jest trudne. Potrzeba przedsiębiorczości, aby dotrzymać terminów i formularzy, które należy wypełnić. Najważniejszymi dokumentami są niewątpliwie FAFSA, która pozwoli Ci ubiegać się o wiele pożyczek i opcji finansowania oraz Twój prywatny wniosek o pożyczkę studencką.

W przeciwieństwie do pożyczek federalnych i stypendiów, prywatne pożyczki studenckie z unii kredytowej, takiej jak T&I Credit Union lub banku, mogą zaoferować atrakcyjne stopy procentowe, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o pożyczkę u kogoś, kto ma doskonały kredyt.

Nikt nie powinien rezygnować ze swoich marzeń z powodu problemów finansowych. Porozmawiaj dziś z jednym z naszych ekspertów kredytowych, aby rozpocząć swoją akademicką podróż. Najlepszy moment na złożenie wniosku o prywatną pożyczkę studencką jest właśnie teraz.