Kiedy firmy obsługujące karty kredytowe zgłaszają biurom kredytowym opóźnienia w płatnościach?

17 lutego 2021

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

W końcu się stało, termin płatności na twojej karcie kredytowej przyszedł i minął, a ty nie wysłałeś jej na czas. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki był powód – brak gotówki, wakacje lub po prostu mentalne wyjście na lunch – teraz jest to opóźniona płatność.

Więc pytania zaczynają wirować w twojej głowie. Czy pojawi się to w moim raporcie kredytowym? Jeśli tak, to kiedy? Jak wpłynie to na moją zdolność kredytową? Czy kiedykolwiek wyzdrowieję? Ile to będzie mnie kosztować?

Masz pełne prawo się martwić, ponieważ oprócz nieprzyjemnej, niewielkiej opłaty za opóźnienie w płatności pobieranej przez wystawcę karty kredytowej, możesz mieć do czynienia z większymi problemami. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, co się właściwie dzieje, gdy dokonujesz opóźnionej płatności.

Kiedy opóźniona płatność nie jest opóźnioną płatnościami

Zasadniczo opóźniona płatność to płatność, której nie dokonałeś przed terminem płatności. Nie ma znaczenia, czy płatność jest opóźniona o dzień, czy o miesiąc, wierzyciel naliczy opłatę za opóźnienie w momencie, gdy upłynie termin płatności. To pieniądze, których nie spodziewałeś się wydać, więc żądło.

Jednak tylko dlatego, że wierzyciel biczuje cię spóźnioną opłatą, nie oznacza, że ​​twoje życie się skończyło. Jeśli martwisz się, że spóźniona płatność zrujnuje Twój kredyt, nadal możesz być tego pewien. Wszystko zależy od tego, jak późna jest płatność.

Firmy obsługujące karty kredytowe nie publikują terminów zgłaszania opóźnień w płatnościach. Niektórzy wierzyciele natychmiast zgłaszają opóźnienia w płatnościach na kartach kredytowych, ale nie ma to znaczenia, ponieważ biura kredytowe nie uwzględniają zaległości w płatnościach, dopóki nie upłynie 30 dni.

Jeśli płatność zostanie dokonana przed 30 dniem, nie zostanie ona zaksięgowana jako zaległa. Jeśli płatność zostanie dokonana 29 dnia, Twoje konto zostanie zgłoszone jako „aktualne i w dobrej kondycji. Jednak 30 dnia zostanie to odnotowane jako „spóźniona płatność.

Jeśli spóźnisz się więcej niż 60 dni, zostanie to odnotowane jako „nieodebrana płatność, co znacznie pogorszy Twoją zdolność kredytową. Ponadto Twój wierzyciel może nie tylko obciążyć Cię kolejną opłatą za zwłokę, ale może zacząć naliczać Ci „karną stopę procentową, dopóki nie zapłacisz sześciu miesięcy terminowych płatności.

Jeszcze gorsza jest 90-dniowa zwłoka w płatności. 90-dniowe opóźnienie w płatności może mieć niekorzystny wpływ na Twój kredyt. Nawet jeśli dokonasz bieżących płatności, incydent pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat – chociaż Twoje konta będą widoczne jako aktualne.

Jak opóźniona płatność wpływa na moją zdolność kredytową?

Jedna spóźniona płatność może znacznie obniżyć Twoją zdolność kredytową. Twoja historia płatności ma największy wpływ – 35% Twojej oceny kredytowej – przez pożyczkodawców.

Jednak w przypadku spóźnionych lub nieodebranych płatności czas ma sposób na odzyskanie kredytu. W miarę upływu czasu wpływ skazy na Twój wynik będzie się zmniejszał. Starsze spóźnione płatności za pomocą kart kredytowych nie mają takiej samej wagi, jak świeże spóźnione płatności. Co gorsza, jeśli poza tym masz dobry kredyt, Twój wynik może spaść bardziej niż gdybyś miał słaby kredyt przed opóźnioną płatnością. Wynik jest taki, że Twój wynik w końcu się poprawi, ale powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć powtórzenia błędu.

Czy mogę usunąć opóźnioną płatność z mojego raportu kredytowego?

Jeśli masz długą historię terminowych płatności u wystawcy karty kredytowej i zazwyczaj utrzymujesz stosunkowo niskie saldo, istnieje szansa, że ​​możesz uzyskać ulgę. W takich okolicznościach niektórzy wierzyciele z pewnością rozważą cofnięcie opłaty za opóźnienie, jeśli o to poprosisz. Cofnięcie spóźnionej płatności w raporcie kredytowym może nie być tak łatwe, ale warto spróbować. Oto trzy podejścia, które możesz zastosować:

Proś o przebaczenieJeśli miałeś dobre stosunki z wierzycielem, możesz rozważyć jednorazową „korektę wartości firmy. Piszesz list wyjaśniający Twoje okoliczności i powód opóźnienia w płatności. Prosisz o przebaczenie i prośbę o dostosowanie raportu kredytowego.

Zawrzeć umowęW niektórych przypadkach wierzyciel może rozważyć dostosowanie raportu kredytowego, jeśli zgadzasz się na zapisanie się do płatności automatycznych. To dobra okazja dla wierzyciela, ponieważ może liczyć na terminowe spłaty w przyszłości, a dla Ciebie jest to korzystne, ponieważ nie musisz się martwić o kolejną zwłokę.

Zakwestionuj opóźnioną płatnośćJeśli masz sposób, aby wykazać, że wystąpił błąd w sposobie rejestrowania płatności, możesz zakwestionować opóźnioną płatność. Jednak nigdy nie powinieneś po prostu zmyślać. Jeśli istnieje rzeczywista niedokładność w sposobie zarejestrowania płatności; wierzyciel prawdopodobnie dokona korekty.

Jak zapobiegać opóźnieniom w płatnościach

Jedna spóźniona płatność nie zakończy Twojego życia kredytowego, tak jak go znasz. Jednak między nieprzyjemnymi opłatami za opóźnienie a dodatkowymi szkodami na koncie nie leży w twoim najlepszym interesie pozwolenie na to, aby to się powtórzyło. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się upewnić:

Zmień kolejność terminówMożesz poprosić wierzycieli o zmianę terminów płatności zgodnie z harmonogramem, który najbardziej Ci odpowiada. Może być lepiej, jeśli terminy płatności przypadają w dniu wypłaty lub w jego pobliżu. Możesz chcieć przesunąć terminy płatności, więc niektóre przypadają na różne okresy rozliczeniowe. Określ swój budżet i przepływy pieniężne, a następnie odpowiednio zaplanuj terminy.

Skonfiguruj płatności automatyczneBez względu na powód, dla którego unikałeś tego wcześniej, nie warto ryzykować kolejnej spóźnionej płatności. Wszystkie firmy obsługujące karty kredytowe mają opcję automatycznej płatności. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz mieć wystarczającej ilości pieniędzy na koncie w momencie otrzymania płatności, zaplanuj ją w dniu wypłaty lub zaraz po niej.

Skonfiguruj alerty tekstoweJeśli nie chcesz korzystać z płatności automatycznych, możesz ustawić alert tekstowy przypominający o dacie płatności.