Jakie jest dobre oprocentowanie samochodu?

Category: Kasy Pożyczkowe
17 lutego 2021

Jakie jest dobre oprocentowanie samochodu? Na stopę procentową, którą zaoferują Ci pożyczkodawcy, może wpływać kilka czynników. Przed przystąpieniem do negocjacji w sprawie kredytu samochodowego warto być przygotowanym z odpowiednią wiedzą i strategią.

Jakie jest dobre oprocentowanie samochodu? Na stopę procentową, którą zaoferują Ci pożyczkodawcy, może wpływać kilka czynników. Przed przystąpieniem do negocjacji w sprawie kredytu samochodowego warto być przygotowanym z odpowiednią wiedzą i strategią. Możesz podjąć kroki w celu potencjalnego obniżenia stawki kredytu samochodowego, jeśli się odpowiednio przygotujesz.

Jakie jest dobre oprocentowanie kredytu samochodowego?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na stopę procentową, jaką można uzyskać za pożyczkę samochodową, w tym ocena kredytowa, pożyczkodawca i długość pożyczki, o którą się ubiegasz. Według Middletown Honda, w zależności od twojej zdolności kredytowej, dobre oprocentowanie kredytu samochodowego może wynosić od 3% do prawie 14%. Jednak większość trzyletnich pożyczek samochodowych dla osób ze średnią lub ponadprzeciętną oceną zdolności kredytowej ma oprocentowanie od około 3 do 4,5 procent.

Uzyskanie najlepszych oprocentowania samochodu

Ostatecznie najbardziej użyteczną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uzyskać najlepsze oprocentowanie samochodu, jest przygotowanie się. Najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie historii kredytowej i późniejszej oceny kredytowej. Wyższa ocena kredytowa oznacza dla pożyczkodawców, że masz historię płacenia rachunków w terminie, co skutkuje niższą stopą procentową i odwrotnie.

Middletown Honda nadal wyjaśnia, że ​​oprócz sprawdzenia zdolności kredytowej, należy również przygotować się do poszukiwania najlepszej pożyczki samochodowej, robiąc zakupy i uzyskując wstępną zgodę kilku pożyczkodawców. Umożliwi to uzyskanie kwotowań różnych stóp procentowych i dokonanie świadomego wyboru podczas porównywania opcji. Dodatkowo, według US News, wstępne zatwierdzenie upraszcza cały proces negocjacji, ponieważ pozwala uniknąć jednej z ulubionych taktyk sprzedawców samochodów: wprowadzanie w błąd kupujących poprzez rozbijanie pożyczki na miesięczne płatności. Istnieje kilka strategii, które pomogą Ci się przygotować i zapewnić sobie najlepsze oprocentowanie samochodu, takie jak:

  • Monitoruj swoją zdolność kredytową. Według The Balance, Twoja ocena kredytowa jest najsilniejszym czynnikiem determinującym, jaki rodzaj stopy procentowej Ci zaoferują, ponieważ daje pożyczkodawcom mocne wskazanie Twojej wiarygodności finansowej, oceniając Twoją historię spłaty zadłużenia. Kredytodawcy uważają tych, którzy mają niską zdolność kredytową, za niewiarygodnych, dlatego oferują tym pożyczkobiorcom wyższe stopy procentowe, aby dopasować się do wysokiego ryzyka, że ​​nie będą w stanie spłacić pożyczonej kwoty. Utrzymanie dobrej zdolności kredytowej jest łatwe, wystarczy unikać zaciągania dużych długów, oszczędnie otwierać konta kredytowe i terminowo regulować rachunki. Chociaż wszelkie nieodebrane płatności negatywnie wpłyną na Twoją zdolność kredytową, największy wpływ mają nieodebrane spłaty kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, pożyczek osobistych i kart kredytowych.
  • Rozważ zakup nowszego samochodu. Chociaż nowsze pojazdy są droższe, dealerzy zazwyczaj oferują lepsze oprocentowanie. W rzeczywistości czasami dostępne są nieoprocentowane pożyczki na nowe samochody. Dzieje się tak, że nawet przy wyższej cenie kupujący zaoszczędzą pieniądze. Poproś kogoś o podpisanie pożyczki. Posiadanie współsygnatariusza nie zawsze jest konieczne ani pomocne, ale może pomóc w uzyskaniu niższego oprocentowania kredytu samochodowego. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawca czuje się bardziej pewny siebie, wiedząc, że jest inna osoba, która zostanie pociągnięta do odpowiedzialności, jeśli nie spłacisz pożyczki. Zbadaj innych pożyczkodawców. Istnieje kilku różnych pożyczkodawców, z których możesz skorzystać, na przykład pożyczkodawcy online, firmy finansowe, spółdzielcze kasy pożyczkowe i banki. W zależności od wybranego pożyczkodawcy, będą stosować różne kryteria, aby określić, jakie oprocentowanie zaoferują przy pożyczce samochodowej. Zawsze warto rozejrzeć się i uzyskać wyceny od różnych pożyczkodawców, zanim zdecydujesz się na jednego. Pamiętaj, że otrzymanie oferty nie oznacza, że ​​musisz pożyczać od tej organizacji, jednak daje to wspaniałą przewagę przy negocjowaniu umowy z różnymi pożyczkodawcami.Gdy będziesz już uzbrojony w te informacje, będziesz lepiej przygotowany do negocjacji, ponieważ wiesz, czego możesz się spodziewać i co jest sprawiedliwe.

    Refinansowanie kredytów samochodowych za lepszą stopę procentową

    Według NerdWallet, w przypadku kredytów samochodowych, na wysokość oprocentowania wpływa kilka czynników. Jeśli możesz konsekwentnie dokonywać terminowych spłat kredytu samochodowego, refinansowanie może być świetnym sposobem na uzyskanie niższego oprocentowania i zmniejszenie miesięcznych płatności. Oto kilka przykładów sytuacji, w których refinansowanie kredytu samochodowego może być korzystne: