Jaki rodzaj pożyczki mogę otrzymać? Szczegółowy opis różnych rodzajów pożyczek

Category: Kredyty Hipoteczne
17 lutego 2021

Spis treści

Co wziąć pod uwagę przed wypożyczeniem

Rodzaj pożyczki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak Twoja zdolność kredytowa i cel pożyczki. Jeśli chcesz na przykład kupić dom lub samochód, istnieją określone rodzaje pożyczek, które spełniają te potrzeby. Jeśli jednak masz bardziej ogólne potrzeby finansowe, istnieje kilka kategorii pożyczek osobistych, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby, od niewielkich pożyczek gotówkowych po tradycyjne pożyczki bankowe.

Poniżej opisujemy szczegółowo różne rodzaje dostępnych pożyczek – ale zanim wybierzesz rodzaj pożyczki, o którą chcesz się ubiegać, należy pamiętać o kilku ogólnych warunkach i funkcjach.

ZainteresowaniePożyczkodawcy pobierają odsetki, aby mogli zarabiać pieniądze podczas pożyczania; kwota, którą zwrócisz pożyczkodawcy, będzie równa kwocie pożyczki powiększonej o odsetki. Odsetki będą naliczane przez cały okres trwania pożyczki, a Twoja stopa procentowa będzie zwykle zależeć od Twoich kwalifikacji jako pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy często naliczają wyższe oprocentowanie klientom, którzy mają słabą zdolność kredytową lub negatywne oceny w historii kredytowej.

Pożyczając pieniądze, przed podpisaniem umowy pożyczki należy zawsze mieć świadomość, jakie odsetki zapłacisz. Oprócz samej stopy należy pamiętać, że istnieją dwa ogólne rodzaje stóp procentowych: stałe i zmienne.

Stałe stawkiPożyczki o stałym oprocentowaniu mają ustaloną stopę procentową, która nie zmienia się przez cały okres trwania pożyczki; odsetki będą naliczane w takim samym procencie przez cały okres spłaty. Oznacza to, że będziesz spłacać raty w tej samej wysokości co miesiąc do momentu spłaty kredytu.

Ponieważ oferują przewidywalne miesięczne płatności, pożyczki o stałym oprocentowaniu są dobrym rozwiązaniem dla pożyczkobiorców poszukujących stałego planu spłaty, który się nie zmieni. Ponieważ jednak pożyczkodawca blokuje oprocentowanie w momencie pożyczania, pożyczki tego typu mają na ogół nieco wyższe początkowe stopy procentowe niż pożyczki o zmiennej stopie procentowej.

Zmienne stawkiOprocentowanie pożyczek o zmiennym oprocentowaniu może ulec zmianie w dowolnym momencie, co oznacza, że ​​spłaty pożyczki mogą być w niektórych miesiącach wyższe niż w innych. Pożyczka, której oprocentowanie zaczyna się od niskiego oprocentowania, może osiągnąć znacznie wyższe oprocentowanie przed upływem okresu spłaty.

Pożyczki o zmiennym oprocentowaniu są najlepsze dla pożyczkobiorców poszukujących pożyczek z krótszymi terminami spłaty; szybka spłata pożyczki pozwoli na mniejszą szansę na wzrost oprocentowania. Decydując się na pożyczkę o stałym lub zmiennym oprocentowaniu, należy wziąć pod uwagę całkowitą kwotę, jaką zapłacisz z tytułu odsetek – a nie tylko początkową stopę procentową. Możesz oszacować odsetki dożywotniej pożyczki, sprawdzając maksymalny limit oprocentowania zmiennej pożyczki.

Pożyczka a linia kredytowaPożyczki i linie kredytowe pozwalają pożyczać pieniądze na zakupy, za które możesz nie być w stanie zapłacić z własnej kieszeni. Różnica polega na tym, że pożyczka dotyczy jednej, z góry określonej kwoty, podczas gdy linia kredytowa jest kontem odnawialnym. Mając linię kredytową, po pożyczeniu pieniędzy, a następnie ich spłacie, możesz ponownie pożyczyć pieniądze.

Na przykład kredyt hipoteczny to pożyczka; otrzymujesz ryczałt, kupujesz dom i spłacasz pożyczkę. Linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC) w domu, który już posiadasz, jest otwartą formą kredytu, z której możesz pożyczyć więcej niż jeden raz.

Zarówno pożyczki, jak i linie kredytowe mają zwykle określoną maksymalną kwotę, którą możesz wydać. Jednak od pożyczki zostaną naliczone odsetki natychmiast, podczas gdy w przypadku linii kredytowej odsetki będą naliczane tylko od niespłaconego salda za okres płatności; jeśli nie wykorzystasz całej linii kredytowej, możesz zapłacić mniej odsetek.

Ogólne wady pożyczaniaChociaż zaciągnięcie pożyczki może pozwolić ci pokryć nagłe potrzeby finansowe lub dokonać dużych zakupów, istnieją potencjalne wady pożyczki, o których powinieneś wiedzieć, rozważając pożyczkę. Ubiegając się o pożyczki dowolnego rodzaju, należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Domyślnie jest zawsze możliwa. Nieprzewidywalne okoliczności, takie jak utrata pracy lub nagłe przypadki medyczne, mogą wpłynąć na zdolność spłaty pożyczki. Sprawdź zasady dotyczące opóźnień w płatnościach pożyczkodawcy, ich nieodebranych płatności i zasad windykacji przed pożyczeniem środków.
 • Niektórzy pożyczkodawcy mają kary za wcześniejszą spłatę. Pożyczkodawcy mogą pobierać opłaty za wcześniejszą spłatę pożyczki; takie opłaty są zwykle nazywane karami przedpłaty. Szybka spłata zadłużenia jest dobra dla Ciebie, ale zła dla pożyczkodawcy, ponieważ przynosi mniejsze odsetki. Kary przedterminowe są szczególnie powszechne w przypadku kredytów hipotecznych, ale mogą również wystąpić w przypadku innych rodzajów pożyczek jako zachęta do terminowej spłaty pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy umożliwiają negocjowanie tych opłat. Całkowity koszt będzie większy niż kwota pożyczki. Jeśli szukasz niewielkiej pożyczki, zastanów się, czy możesz zaoszczędzić na swoje potrzeby finansowe lub cel zamiast pożyczać pieniądze. Jeśli kupujesz coś, możesz zaoszczędzić pieniądze na zakup od razu w ciągu kilku miesięcy, zapłacisz mniej, unikając odsetek i opłat. Nie wszyscy pożyczkodawcy są godni zaufania. Najlepiej dokładnie sprawdzić każdego pożyczkodawcę, u którego rozważasz złożenie wniosku. Chociaż istnieje wielu legalnych pożyczkodawców obsługujących wszystkie omówione poniżej rodzaje pożyczek, istnieją również oszustwa i drapieżne firmy pożyczkowe, które często atakują klientów, którzy nie kwalifikują się do tradycyjnych pożyczek.Rodzaje pożyczek osobistych

  Niezabezpieczone pożyczki osobiste

  Niezabezpieczone pożyczki osobiste nie wymagają ustanawiania zabezpieczenia w celu otrzymania pożyczki. Mogą mieć stałe lub zmienne stopy procentowe, a kwoty pożyczek różnią się znacznie w zależności od pożyczkodawcy i twoich kwalifikacji. Możesz otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę osobistą od banku, unii kredytowej, pożyczkodawcy internetowego lub prywatnego pożyczkodawcy peer-to-peer.

  Korzyści i funkcjeJedną z istotnych zalet niezabezpieczonej pożyczki jest to, że nie potrzebujesz żadnego zabezpieczenia, aby ją otrzymać. Jeśli nie masz samochodu ani domu, albo nie chcesz stawiać tych rzeczy na zabezpieczenie, pożyczka niezabezpieczona może być dla Ciebie dobrą opcją. Poza tym pożyczki niezabezpieczone nie wymagają wykorzystywania środków do określonego celu; możesz ich używać do większości potrzeb finansowych. Nie wszystkie niezabezpieczone pożyczki oferują stałe oprocentowanie, ale jeśli możesz je zabezpieczyć, nie będziesz musiał się martwić, że kwota płatności zmienia się co miesiąc lub rośnie w czasie.

  NiedogodnościPożyczkodawcy niezabezpieczonych pożyczek wezmą pod uwagę Twój profil kredytowy, poziom dochodów i stosunek zadłużenia do dochodów. Ponieważ nie ma zabezpieczenia pożyczki, pożyczkodawca musi mieć pewność, że możesz spłacić pożyczkę. Oprocentowanie i opłaty mogą być również wyższe w przypadku pożyczek niezabezpieczonych, w zależności od pożyczkodawcy. Jeśli masz złą historię kredytową lub istniejące długi, lepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie zabezpieczona pożyczka osobista.

  Ponadto, ponieważ nie ma zabezpieczenia, jeśli nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca może wysłać Twoje konto do windykacji lub pozwać Cię do sądu i spróbować zająć Twoje wynagrodzenie do spłaty.

  Więcej informacjiW naszym artykule na temat pożyczek, takich jak Elastic, szczegółowo opisujemy ośmiu dostawców niezabezpieczonych pożyczek i linii kredytowych. Mamy również szczegóły dotyczące niezabezpieczonych pożyczek z podpisem bez sprawdzania zdolności kredytowej.

  Zabezpieczone pożyczki osobisteZabezpieczone pożyczki osobiste wymagają ustanowienia zabezpieczenia, więc jeśli nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca może zażądać od Ciebie pokrycia strat. Niektóre typowe rodzaje zabezpieczonych pożyczek osobistych obejmują:

  • Pożyczki lombardowe: lombard pożyczy pieniądze za przedmiot, który posiadasz, który ma wartość. Jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie ustalonym przez lombard, może on sprzedać Twój przedmiot, aby odzyskać kwotę pożyczki.
  • Pożyczki pod zastaw : tymczasowo zrzekasz się prawa własności pojazdu do pożyczkodawcy jako zabezpieczenia. Jeśli nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca przejmie Twój pojazd w posiadanie, a Ty stracisz własność. Świadectwo depozytu: jako zabezpieczenie złożyłeś świadectwo depozytowe (CD), a jeśli nie spłacisz pożyczki, bank może zabrać pieniądze z Twojej płyty.Pożyczki na określone cele, które szczegółowo opisujemy poniżej, są często również pożyczkami zabezpieczonymi. Na przykład hipoteki i kredyty samochodowe są zabezpieczone; jeśli nie wywiążesz się z tych rodzajów pożyczek, pożyczkodawca może przejąć Twój dom lub przejąć Twój pojazd.

   Korzyści i funkcjeWykorzystanie zabezpieczenia jako zabezpieczenia pożyczki minimalizuje ryzyko pożyczkodawcy, w wyniku czego pożyczki zabezpieczone mają często mniej rygorystyczne wymagania niż pożyczki niezabezpieczone. Może to być korzystne, jeśli masz słabą zdolność kredytową lub negatywne oceny w historii kredytowej.

   W zależności od wartości nieruchomości, możesz kwalifikować się do otrzymania większej pożyczki zabezpieczonej niż ta, do której kwalifikowałbyś się, ubiegając się o pożyczki niezabezpieczone. Pożyczki zabezpieczone mają również niższe stopy procentowe.

   NiedogodnościPrzyjmując pożyczkę zabezpieczoną, pamiętaj, że narażasz nieruchomość, której używasz jako zabezpieczenia. Zadaj sobie pytanie, czy Twoje potrzeby finansowe związane z zaciągnięciem kredytu są warte ryzyka potencjalnej utraty tej nieruchomości. Nikt nie zgadza się na pożyczkę zabezpieczoną z zamiarem utraty zabezpieczenia, ale ze względu na nieprzewidziane okoliczności należy mieć świadomość takiej możliwości.

   Ponadto, w porównaniu z pożyczkami niezabezpieczonymi, pożyczki zabezpieczone mają zazwyczaj mniej opcji dotyczących terminu spłaty; zwykle masz mniej czasu na spłatę pożyczki niż w przypadku pożyczki niezabezpieczonej.

   Więcej informacjiDowiedz się o dostawcach pożyczek zabezpieczonych w naszych artykułach na temat pożyczek na naprawy samochodów i pożyczek na twarde pieniądze.

   Pożyczki do wypłatyChwilówki to krótkoterminowe pożyczki o wysokim oprocentowaniu, które musisz spłacić po otrzymaniu następnej wypłaty. Typowe kwoty pożyczki wahają się od około 100 do 1000 USD.

   Korzyści i funkcjeChwilówki, zwane również pożyczkami lub pożyczkami gotówkowymi, to jedne z najszybszych rodzajów pożyczek, na które można uzyskać zgodę. Mają niskie wymagania kredytowe, a Twoje środki mogą być dostępne natychmiast, jeśli złożysz wniosek osobiście. Chwilówki również nie mają ograniczeń, co oznacza, że ​​możesz wykorzystać środki na dowolne potrzeby finansowe.

   NiedogodnościIstotną wadą chwilówek jest to, że są drogie. Stopy procentowe wahają się średnio do około 400%, a pożyczkobiorcy często popadają w cykl zadłużenia. Twój termin wymagalności zwykle przypada na około dwa tygodnie od daty złożenia wniosku o pożyczkę i zbiega się z następną wypłatą; jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w tym czasie, pożyczkodawca może ją przedłużyć. Wydłuża to termin spłaty pożyczki, ale także zwiększa należne opłaty, co może utrudnić spłatę pożyczki w następnym okresie spłaty.

   Podejmujesz również ryzyko, udostępniając pożyczkodawcom chwilówki dostęp do swojego konta bankowego. Aby otrzymać chwilówkę, zazwyczaj musisz wypisać postdatowany czek; pożyczkodawca może zrealizować czek, jeśli nie spłacisz pożyczki i nie możesz jej odnowić. Jeśli nie masz środków na koncie, aby pokryć ten czek, możesz napotkać opłaty za debet i mieć na koncie czek bez pokrycia.

   Ze względu na ryzyko i praktyki pożyczkowe, chwilówki są często uważane za formę drapieżnych pożyczek. W większości przypadków pożyczki chwilówki powinieneś używać tylko wtedy, gdy masz nagłe potrzeby finansowe, których nie możesz sfinansować w żaden inny sposób.

   Więcej informacjiInformacje na temat szybkich pożyczkodawców można znaleźć w naszych artykułach na temat szybkich pożyczek online i jednogodzinnych pożyczek.

   Pożyczki CosignedJeśli nie kwalifikujesz się samodzielnie do pożyczki osobistej, możesz rozważyć skorzystanie z cosignera. Cosigner to zaufany przyjaciel lub członek rodziny, który podpisze z Tobą pożyczkę, skutecznie zgadzając się na spłatę zadłużenia, jeśli nie dokonasz spłaty pożyczki. Cosigner powinien mieć silniejszy profil kredytowy niż ty, aby poprawić swoje szanse na akceptację pożyczki.

   Korzyści i funkcjePożyczki Cosigned to dobry wybór dla pożyczkobiorców, którzy popełnili błędy finansowe w przeszłości lub mają minimalną historię kredytową – co uniemożliwia zatwierdzenie pojedynczej pożyczki – ale jest w stanie spłacić pożyczkę i jest teraz gotowa do spłaty pożyczki.

   NiedogodnościPożyczki Cosigned to przede wszystkim ryzyko dla cosignera. Ta osoba jest w równym stopniu odpowiedzialna za spłatę pożyczki, a wszelkie opóźnienia w płatnościach, nieodebrane płatności lub zaległości w płatnościach również pojawią się w jej raporcie kredytowym. Obie strony zaangażowane w pożyczkę wzajemną powinny rozumieć swoje prawa i obowiązki związane z pożyczką i powinny mieć plan radzenia sobie z wszelkimi problemami związanymi z płatnościami, które mogą pojawić się w trakcie trwania pożyczki.

   Pożyczki na szczególne potrzeby

   Pożyczki samochodowe

   Pożyczki samochodowe pozwalają na rozpoczęcie jazdy nowym pojazdem natychmiast po otrzymaniu zgody, spłacając cenę zakupu w czasie, zamiast oszczędzać na kilka miesięcy lub lat na zakup samochodu.

   Korzyści i funkcjePojazdy mogą być kosztowną inwestycją. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy, czy używany samochód, możesz nie być w stanie jednorazowo zapłacić całej ceny zakupu. Pożyczka na samochód może również pomóc w budowaniu kredytu i może być lepsza niż leasing, jeśli Twoim celem jest posiadanie pojazdu, a nie tymczasowe korzystanie z niego.

   NiedogodnościPodczas gdy pożyczka na samochód może pomóc w budowaniu kredytu, pojazdy szybko się amortyzują, co oznacza, że ​​z czasem tracą wartość jako aktywa. Zanim spłacisz kredyt na auto, samochód będzie prawdopodobnie wart mniej niż zapłaciłeś za niego.

   Więcej informacjiZobacz nasz artykuł wyjaśniający poziomy kredytów dla kredytów samochodowych.

   Kredyty mieszkaniowePożyczki mieszkaniowe pozwalają na zakup domu i wprowadzenie się po jego zamknięciu, płacąc za dom przez lata, zamiast kupować go gotówką. Istnieje kilka różnych rodzajów pożyczek mieszkaniowych, w tym:

   • Kredyt konwencjonalny: tradycyjne kredyty hipoteczne zabezpieczone przez bank, które zwykle wymagają wpłaty zaliczki w wysokości około 20%
   • Hipoteka Jumbo: Pożyczki na domy w obszarach o wysokich kosztach z cenami wyższymi niż federalne limity pożyczek Kredyt pomostowy: przeznaczony dla osób kupujących domy, którzy kupują nowy dom przed sprzedażą obecnego; łączy Twoje obecne i nowe spłaty kredytu hipotecznego w jedną płatność do momentu sprzedaży domu Pożyczka FHA: pożyczka o stałej stopie procentowej zabezpieczona przez Federal Housing Administration (FHA); wymaga niższej zaliczki niż zwykła pożyczka Pożyczka USDA: Pożyczka wspierana przez rząd dla rodzin na obszarach wiejskich Pożyczka VA: wspierana przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA); umożliwia członkom wojska zakup domu bez minimalnej zaliczkiWarunki różnią się również w zależności od pożyczki. Możesz na przykład wybrać 15-letni lub 30-letni kredyt hipoteczny i podobnie jak inne rodzaje pożyczek, możesz wybrać kredyt hipoteczny o stałym lub zmiennym oprocentowaniu.

    Korzyści i funkcjeDla wielu osób kupno domu za gotówkę nie jest wykonalne; kredyty hipoteczne zapewniają kredytobiorcom drogę do posiadania domu. Twój kredyt hipoteczny pomoże Ci zbudować kapitał, a jeśli będziesz nadążać za płatnościami, poprawi Twój profil kredytowy. W niektórych przypadkach miesięczna rata kredytu hipotecznego będzie również niższa niż opłata za wynajem domu lub mieszkania na tym samym obszarze.

    NiedogodnościKredyty hipoteczne to zazwyczaj duże pożyczki z długim okresem spłaty. Zaciągając kredyt hipoteczny, zobowiązujesz się spłacić dużą kwotę pieniędzy i spłacać miesięczne raty tej kwoty przez wiele lat – czasem kilkadziesiąt lat. Im dłuższy okres spłaty, tym wyższy będzie całkowity koszt, ponieważ pożyczka będzie naliczana.

    Kredyty hipoteczne są również pożyczkami zabezpieczonymi, co oznacza, że ​​pożyczkodawca może przejąć dom i zmusić cię do przeprowadzki, jeśli nie spłacisz pożyczki. Najlepiej unikać nadmiernego pożyczania; powinieneś wybrać dom, który będzie miał możliwość spłaty kredytu i poduszkę oszczędnościową na pokrycie kredytu hipotecznego na kilka miesięcy w nagłych wypadkach.

    Więcej informacjiKredyty studenckieDostępne są pożyczki federalne i prywatne, aby pomóc studentom pokryć koszty czesnego i zaopatrzenia w college’u lub uniwersytecie, jeśli nie mogą tego zrobić innymi sposobami, takimi jak stypendia, granty, oszczędności lub pomoc rodzinna.

    Korzyści i funkcjeWiele dziedzin kariery wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych, a jeśli nie masz środków na opłacenie studiów, pożyczki studenckie mogą ułatwić ci naukę. Jeśli unikniesz spóźnionych lub nieodebranych płatności, pożyczki studenckie mogą również stanowić okazję do ustalenia i zbudowania historii kredytowej.

    Federalne pożyczki studenckie mają kilka dodatkowych funkcji do rozważenia:

    • Zwykle nie musisz rozpoczynać spłaty pożyczek przed upływem sześciu miesięcy od ukończenia studiów, chociaż możesz dokonywać wcześniejszych spłat odsetek.
    • Istnieją opcje odroczenia w przypadku okresów bezrobocia.Istnieją elastyczne opcje miesięcznej spłaty, w tym płatności oparte na dochodach.NiedogodnościDecydując się na zaciągnięcie pożyczki studenckiej, powinieneś poważnie potraktować odpowiedzialność za ich spłatę; jeśli wiesz, że kariera, którą jesteś zainteresowany, jest w mniej opłacalnej dziedzinie, możesz na przykład pożyczyć tylko tyle, ile potrzebujesz na pokrycie czesnego, a nie maksymalną kwotę, jaką pożyczkodawca zezwala na każdy semestr. Weź pod uwagę całkowity koszt pożyczek studenckich i oszacuj, ile mogą wynosić miesięczne płatności do czasu zakończenia programu studiów.

     Należy również pamiętać, że prywatne pożyczki studenckie mają mniej opcji spłaty niż federalne pożyczki studenckie. Federalne pożyczki studenckie oferują opcje, takie jak spłata uzależniona od dochodów, co może uczynić spłatę pożyczki bardziej przystępną w miarę rozpoczynania kariery zawodowej; pożyczki prywatne nie obejmują tych opcji.

     Pożyczki konsolidacyjnePożyczka na konsolidację zadłużenia, zwana również pożyczką na spłatę zadłużenia, pozwala zaciągnąć jedną większą pożyczkę na spłatę istniejących długów. Gdy otrzymasz nową pożyczkę, wykorzystasz ją na spłatę dotychczasowych długów, a wtedy będziesz dłużny jedynie pieniądze z tytułu pożyczki konsolidacyjnej. Pożyczki konsolidacyjne mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone.

     Korzyści i funkcjePożyczki konsolidacyjne pozwalają na spłatę jednej miesięcznej spłaty zamiast kilku. Zapewniają również ustalony harmonogram i plan spłaty zadłużenia – będziesz mógł śledzić, ile płatności pozostało, i obserwować, jak spada kwota zadłużenia. Ułatwia to zarządzanie swoimi finansami.

     Twoja nowa pożyczka może mieć również niższe oprocentowanie w porównaniu do rachunków bieżących, w zależności od jej warunków, co może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na całkowitym koszcie pożyczki.

     Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej wiąże się z dodatkową korzyścią: spłacając saldo karty kredytowej, wykorzystanie kredytu zmniejszy się, co może pomóc poprawić wynik kredytowy. Zwróć uwagę, że możesz nie zauważyć pozytywnego wpływu, jeśli spłacisz, a następnie anulujesz wszystkie swoje karty kredytowe, ponieważ konta, które zamykasz, nie będą już wliczane do kalkulacji wykorzystania. Ponadto nie zobaczysz korzyści, jeśli spłacisz, ale nadal będziesz nadużywać swoich kart kredytowych, tworząc nowy dług.

     NiedogodnościW zależności od pożyczki, którą wybierzesz lub do której się kwalifikujesz, możesz zapłacić wyższą stopę procentową lub zapłacić więcej odsetek do czasu spłaty pożyczki, w porównaniu do spłaty odrębnych długów.

     Ponadto przy wyborze kredytu na konsolidację długu należy pamiętać o kilku rodzajach opłat: opłaty aplikacyjne, opłaty za udzielenie kredytu i kary za przedpłatę. Wraz ze stopą procentową zastanów się, o ile te opłaty zwiększą całkowity koszt spłaty zadłużenia.

     W podsumowaniu

     Jeśli chcesz kupić samochód, kupić dom, opłacić edukację lub skonsolidować zadłużenie, istnieją pożyczki przeznaczone specjalnie na te cele, które mogą być dla Ciebie odpowiednie. Pożyczki osobiste oferują zabezpieczone (zabezpieczenie) i niezabezpieczone opcje na ogólne potrzeby finansowe; chwilówki mogą pokrywać krótkoterminowe lub awaryjne potrzeby finansowe; pożyczki wspólne są dostępne dla tych, którzy samodzielnie nie kwalifikują się do tradycyjnych pożyczek.

     Przed zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki należy rozważyć stopę procentową oraz to, czy jest ona stała, czy też ulegnie zmianie w trakcie trwania pożyczki. Powinieneś również uważać, którego pożyczkodawcę wybierzesz, aby uniknąć oszustw i być świadomym, ile zapłacisz za całkowity koszt pożyczki, w tym opłaty, takie jak kary za przedpłatę lub opłaty za udzielenie pożyczki. To, jaki rodzaj pożyczki jest dla Ciebie najlepszy, będzie zależało od tego, ile musisz pożyczyć, na co pożyczasz i od Twojej zdolności kredytowej; niezależnie od rodzaju, najlepiej przed podpisaniem umowy pożyczki rozważyć kilku pożyczkodawców.