Jaka jest średnia miesięczna rata kredytu hipotecznego?

Category: Wyniki Kredytowe
17 lutego 2021

Według najnowszego badania American Housing Survey z US Census Bureau, średnia miesięczna rata kredytu hipotecznego dla właścicieli domów w USA wynosi 1100 USD.

To nieco więcej niż w poprzednim badaniu, kiedy przeciętny Amerykanin zapłacił 1030 dolarów. Wcześniejsze 

Co oznacza średnia?

Amerykańskie Biuro Spisu Ludności podaje medianę płatności, która nie jest równa średniej. Średnie mogą zostać wypaczone przez skrajnie wysokie lub niskie wartości, a mediana lepiej przedstawia, gdzie znajduje się środek dla szerokiego grona właścicieli domów.

Średnie krajowe: patrząc na średnie z innego źródła danych, National Association of REALTORS® Profile of Home Buyers and Sellers z 2019 r. Pokazuje średnią krajową cenę domów na poziomie 257000 USD. Zakładając, że mediana zaliczki wynosi 10% ceny zakupu, możemy obliczyć wielkość pożyczki 231300 USD. Stosując aktualne stawki kredytu hipotecznego, możesz oszacować następujące średnie miesięczne raty kredytu hipotecznego:

 • 1140 USD miesięcznie w przypadku 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu na poziomie 3,29%
 • 1646 USD miesięcznie w przypadku 15-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu na poziomie 2,79% Kupujący dom po raz pierwszy: średnie krajowe obejmują wszystkich właścicieli domów, w tym tych, którzy zgromadzili kapitał własny, awansowali na skalę płac i osiągnęli wysokie wyniki kredytowe. Osoby te są bardziej skłonne do zaciągania większych pożyczek i uzyskania zgody na ich udzielenie.

  Kupujący dom po raz pierwszy zwykle mają mniej dostępnych zasobów i kupują tańsze domy, więc przyjmijmy, że cena zakupu wynosi 200 000 USD. Według National Association of REALTORS®, początkujący często wpłacają 6% zaliczki. Biorąc pod uwagę te informacje, średnie płatności wyniosłyby:

 • 1029 USD miesięcznie w przypadku 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu na poziomie 3,29%
 • 1486 USD miesięcznie na 15-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu na poziomie 2,79%Jednak odłożenie mniej niż 20% oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego i zapłacisz więcej odsetek (między innymi). Teraz załóżmy, że kupujący po raz pierwszy kupuje ten tańszy dom i wpłaca zaliczkę w wysokości 20%. Ta większa zaliczka pomaga znacznie obniżyć miesięczne spłaty kredytu hipotecznego. Zakładając 20-procentową zaliczkę, liczby zmieniłyby się:

 • 906 USD miesięcznie w przypadku 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu na poziomie 3,29%
 • 1295 USD miesięcznie na 15-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu na poziomie 2,79%Przepływy pieniężne dla kupujących z większą zaliczką poprawiłyby się o 150 USD miesięcznie w przypadku pożyczek 30-letnich i 228 USD miesięcznie w przypadku pożyczek 15-letnich.

  Rynki mieszkaniowe: powyższe liczby dotyczą raportów dotyczących mediany krajowej. Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego będzie zależała od specyfiki rynku, na którym kupujesz. Domy na wybrzeżu iw miastach są zazwyczaj droższe, aw Ameryce Środkowej kosztują mniej. Porównanie twojej płatności ze średnią krajową spłatą kredytu hipotecznego może nie dostarczyć przydatnych informacji.

  Na przykład Zillow podaje, że mediana ceny domu w San Diego w Kalifornii wynosi 652 175 USD, czyli znacznie więcej niż średnia krajowa. Nawet przy 20% zaliczce miesięczna rata 30-letniej pożyczki w wysokości 3,29% wyniosłaby 2813 USD.

  Tymczasem średnia cena domu w Omaha w stanie Nebraska wynosi 193062 USD. Z 20% zaliczką mieszkańcy Omaha płacą zaledwie 877 dolarów z tej 30-letniej pożyczki.

  Składniki spłaty kredytu hipotecznego

  Miesięczna rata kredytu hipotecznego opiera się przede wszystkim na trzech czynnikach:

 • Kwota pożyczki
 • Oprocentowanie pożyczkiOkres, czyli liczba lat do spłaty pożyczki z zaplanowaną spłatąDzięki tym informacjom łatwo jest obliczyć miesięczną płatność wymaganą do spłaty kapitału i odsetek od pożyczki. Ale właściciele domów mogą być zmuszeni do płacenia dodatkowych miesięcznych wydatków, które nie są bezpośrednio związane z pożyczką. Na przykład następujące koszty często są uwzględniane w obliczeniach dla średnich rat kredytu hipotecznego:

 • Podatki od nieruchomości
 • Ubezpieczenie domówPrywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI)Sprawy kredytowe

  Pożyczkobiorcy z wysokimi wynikami kredytowymi uzyskują najlepsze stopy procentowe, a stopa procentowa jest jednym z kluczowych czynników przy obliczaniu miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego, który może wpłynąć na wyższą płatność.

  Najlepsze stopy procentowe, podobne do kwot podanych powyżej, są zazwyczaj dostępne dla pożyczkobiorców z wynikami FICO powyżej 760. Kredytobiorcy ze złym kredytem, ​​który może zaczynać się od wyników poniżej 620 lub więcej, mogą mieć trudności z kwalifikacją do standardowej pożyczki mieszkaniowej i niskim stopy procentowe. Wcześniejsze  

  Dla osób ze złą historią kredytową i osób, które żyły bez kredytu, nadal można pożyczyć. Poszukaj pożyczkodawców, którzy oferują ręczne ubezpieczenie i poproszą kogoś o przejrzenie „alternatywnej historii finansowej w celu oceny zdolności kredytowej.

  Więcej niż miesięczna płatność

  Jeśli próbujesz dowiedzieć się, ile wydać na dom, pamiętaj, że zakup domu to coś więcej niż spłata pożyczki.

  Podatki i ubezpieczenie są często automatycznie dodawane do Twojej miesięcznej płatności. Twój pożyczkodawca zbiera od Ciebie środki, umieszcza je w depozycie i pokrywa wymagane wydatki w Twoim imieniu.

  Składki na stowarzyszenie właścicieli domów (HOA) również mogą być znaczącym miesięcznym wydatkiem. Koszty te obejmują różne usługi w Twojej społeczności lub budynku, a pominięcie tych płatności może prowadzić do zastawu na Twojej nieruchomości, a potencjalnie nawet do wykluczenia.

  Inne koszty posiadania domu mogą być zaskakująco wysokie. Możesz nie płacić tych wydatków co miesiąc, ale dla niektórych osób pomocne jest zaplanowanie miesięcznej kwoty oszczędności na te koszty. Musisz konserwować swoją nieruchomość, okresowo wymieniać urządzenia i nie tylko. Wcześniejsze 

  Niektórzy ludzie sugerują budżet w wysokości 1% wartości nieruchomości każdego roku na konserwację. Ale wyżej jest łatwo, zwłaszcza w przypadku starszych nieruchomości. Jeśli musisz kupić meble lub ulepszyć je przed wprowadzeniem się, musisz ponieść dodatkowe koszty początkowe.