Jaka jest najłatwiejsza sieć, w której można nawiązać umowę na telefon?

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021

Dzielić

Wszystkie sieci komórkowe w Wielkiej Brytanii wymagają, aby klienci przeszli kontrolę kredytową w celu wykupienia telefonu objętego umową. Chociaż być może słyszałeś, że niektóre są łatwiejsze do zaliczenia niż inne, w rzeczywistości wszystkie sieci mają bardzo podobne procesy sprawdzania zdolności kredytowej i trudno je oddzielić.

Chociaż istnieją niewielkie rozbieżności między poszczególnymi kryteriami sieci, nie można powiedzieć, które z nich jest „łatwiejsze, ponieważ zależy to od Twojego własnego ratingu kredytowego, który jest specyficzny dla Twojej sytuacji. Wszystko to oznacza, że ​​to, która sieć będzie dla Ciebie najłatwiejsza do włączenia telefonu, jest trudnym pytaniem.

Informacje o sprawdzaniu zdolności kredytowej sieci

Kiedy dostajesz telefon w ramach umowy, tak naprawdę „leasingujesz go na zakup. Oznacza to, że bierzesz telefon do ręki, a następnie co miesiąc płacisz miesięczną opłatę, aż koszt telefonu zostanie spłacony. Sieć oczywiście chce wiedzieć, że otrzyma zwrot pieniędzy. Z tego powodu sprawdzają Twoją historię kredytową, aby sprawdzić, czy ryzykujesz.

Twoja historia kredytowa będzie zawierać listę takich rzeczy, jak niespłacone pożyczki, rachunki, które zapłaciłeś z opóźnieniem lub których nie zapłaciłeś w ogóle, wszelkiego rodzaju informacje, które pomogą sieci zdecydować, czy dobrze jest pozwolić ci mieć ten telefon, czy nie. Im gorsza jest Twoja historia kredytowa, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dostaniesz telefon z sieci na podstawie umowy.

Jeśli martwisz się, czy przejdziesz kontrolę kredytową, czy nie, możesz wcześniej sprawdzić swoją historię kredytową, aby zobaczyć, jakie sieci prawdopodobnie zobaczą, gdy podejmą decyzję. Możesz sprawdzić swoją historię kredytową w jednej z trzech najlepszych brytyjskich agencji ratingowych:

 • Equifax
 • ExperianTransUnion (wcześniej Call Credit)Jeśli masz słabą historię kredytową, możesz poprawić swoją zdolność kredytową (a tym samym swoją szansę na uzyskanie telefonu z umową) w ciągu kilku miesięcy. W tym poście znajdziesz kilka wskazówek, jak poprawić swoją zdolność kredytową.

  „Najłatwiejsza sieć

  Prawda jest taka, że ​​nie ma najłatwiejszej sieci. Ponieważ wszystkie główne sieci sprawdzają zdolność kredytową przed przekazaniem Ci telefonu, nie ma znaczenia, do której sieci się zgłosisz. Jest jednak małe zastrzeżenie. Różne sieci używają różnych agencji kredytowych do przeprowadzania kontroli zdolności kredytowej. Jeśli przeprowadziłeś badania i wiesz, że masz „lepszą historię kredytową w jednej z głównych agencji (być może z powodu błędów w innych agencjach, opóźnionej płatności lub niezapłaconego rachunku, który właśnie przeszedł przez sieć), to , masz większą szansę na uzyskanie telefonu za pośrednictwem sieci korzystającej z agencji, która wystawiła Ci lepszą ocenę.

  Główne sieci w Wielkiej Brytanii korzystają z następujących agencji kredytowych do przeprowadzania kontroli zdolności kredytowej (należy pamiętać, że informacje te mogą ulec zmianie w dowolnym momencie):

  • EE: TransUnion, Equifax, Experian
  • O2: EquifaxTrzy: TransUnion, Equifax, ExperianVodafone: TransUnion, Equifax, ExperianSky Mobile: EquifaxTesco Mobile: ExperianVirgin Mobile: EquifaxBT Mobile: EquifaxiD Mobile: Experian, EquifaxJaki jest wynik testu zdolności kredytowej Magic?

   Jednym z nieporozumień dotyczących sposobu działania sprawdzania zdolności kredytowej jest to, że otrzymujesz dokładną liczbę odzwierciedlającą Twój kredyt. Jeśli ta liczba jest wysoka, prawdopodobnie zostaniesz zaakceptowany do umowy telefonicznej, jeśli jest niski, prawdopodobnie zostaniesz odrzucony. Jednak tak naprawdę nie jest to sposób, w jaki ten proces zwykle działa w praktyce.

   Niektóre agencje kredytowe podają dokładną liczbę zdolności kredytowej. Ale ta liczba nie jest szczególnie ważna podczas sprawdzania zdolności kredytowej. To, na co faktycznie patrzą sieci, to historia kredytowa. Oznacza to, że sprawdzają, czy spłaciłeś w całości wcześniejsze pożyczki, czy zalegałeś z płatnościami, czy przegapiłeś płatności, spłaciłeś z opóźnieniem lub ogłosiłeś upadłość. W tym sensie ważne jest to, co zrobiłeś w przeszłości, a nie osiągnięcie jakiejś magicznej liczby kredytowej.

   Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli Twoja historia kredytowa jest słaba, możesz popracować nad jej ulepszeniem. Może to zająć kilka miesięcy, ale jest to najlepszy sposób na zapewnienie akceptacji dokładnie takiego telefonu, jaki chcesz, w wybranej sieci. Chociaż istnieją inne opcje…

   Co powinienem zrobić ze słabym kredytem?

   Jeśli masz słabą zdolność kredytową, zamiast szukać najłatwiejszego do zaliczenia czeku, ważniejsze jest, aby zmaksymalizować swoje szanse na zdanie, niezależnie od wybranej sieci; radzimy odłożyć pieniądze z góry i nie wybierać telefonu o wysokiej wartości, takiego jak iPhone. To znacznie zwiększy Twoje szanse na zdanie egzaminu. W niektórych okolicznościach możesz odnieść większy sukces, dzwoniąc bezpośrednio do sieci lub kontaktując się z siecią, z którą mogłeś wcześniej mieć umowę (zakładając, że nie masz zaległych płatności).

   Na szczęście dla klientów na tym stanowisku mamy szereg ofert specjalnie dla klientów ze złymi kredytami. Wiele z tych umów wymaga płatności z góry za telefon, co z kolei zmniejsza ryzyko wejścia na pokład jako klienta. Naszym innym zalecanym sposobem działania jest zawarcie umowy z samą kartą SIM, bez użycia słuchawki, wskaźnik akceptacji jest znacznie wyższy.

   Istnieje również kilku operatorów z Wielkiej Brytanii, którzy NIE przeprowadzają sprawdzania zdolności kredytowej klientów korzystających tylko z karty SIM, co oznacza, że ​​powinieneś bez żadnych problemów otrzymać plan obejmujący tylko kartę SIM. Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, sprawdź oferty tylko na SIM od Smarty lub GiffGaff.

   A co z firmami bez kontroli zdolności kredytowej?

   Jeśli rozejrzysz się po Internecie, zobaczysz, że jest sporo miejsc, w których można kupić telefony bez sprawdzania zdolności kredytowej. Uważaj na te miejsca. Wiele z nich to oszustwa (jeśli się nad tym zastanowić, nie ma wielu renomowanych firm, które byłyby skłonne dać ci iPhone’a za 1000 funtów, jeśli nie udowodnisz, że jesteś rozsądny z pieniędzmi). Wiele innych po prostu nie jest tym, czym się wydają, wabiąc klientów znanymi telefonami, ale potem oferuje modele niskobudżetowe tylko wtedy, gdy jesteś akceptowany, ale po znacznie wyższych niż normalne cenach.

   Firmy, które są legalne, zwykle od samego początku są szczere. Wyraźnie stwierdzają, że będą płatności z góry (zwykle dość duże) i stwierdzają, że wybór dostępnych telefonów jest ograniczony.

   Jedyną prawdziwą ofertą bez sprawdzania zdolności kredytowej jest umowa bez karty kredytowej, która nie jest dostarczana z telefonem, tylko umowa z kartą SIM, za którą płacisz z góry. Plany z kartą SIM bez sprawdzania zdolności kredytowej to zasadniczo płatna karta SIM z pakietem ilości danych, minut i SMS-ów.

   Najważniejsze wskazówki dotyczące uzyskiwania telefonu na umowę

   Jeśli martwisz się o swój kredyt i szukasz telefonu w ramach umowy, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

   • Zastanów się nad zakupem tańszego telefonu – im niższa cena telefonu, tym większe prawdopodobieństwo, że firma zawrze umowę
   • Weź pod uwagę umowy, w których obowiązują większe płatności z góry, co oznacza, że ​​technicznie „pożyczasz mniejZastanów się nad zakupem telefonu w innym miejscu (odnowionym, używanym, za pośrednictwem sprzedawców) i uzyskaniem umowy tylko na kartę SIM lub usługi PAYGNie zgłaszaj się ponownie, zbyt wiele wyszukiwań w historii kredytowej spowoduje pojawienie się czerwonych flag na Twoim koncie. Jeśli odmówiono Ci kilka razy, przestań aplikować, dopóki nie będziesz pracował nad poprawieniem swojej historii kredytowejSpłacaj jak najwięcej innych długów, aby poprawić swoją historię kredytową i zwiększyć swoje szanseRozważ pójście z firmą, która oferuje złe oferty kredytowe, będzie bardziej prawdopodobne, że ci pomogąPodsumowanie

    Naprawdę nie ma sieci, która jest łatwiejsza niż jakakolwiek inna, aby uzyskać telefon kontraktowy, jeśli nie masz dobrej historii kredytowej. Wiele zależy od twoich osobistych okoliczności, chociaż są obejścia, jeśli chcesz pójść na kompromis. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak poprawa historii kredytowej, ponieważ od tego czasu będziesz w lepszej sytuacji finansowej i będziesz w stanie ubiegać się o dostęp do dowolnej sieci!