Jak zrealizować zwrot gotówki

Category: Cash Back
17 lutego 2021

Opcje zwrotu gotówki mogą obejmować kredyty na wyciągach, czeki, depozyty bezpośrednie i nie tylko

LeoPatrizi / Getty Images

Podsumowanie

W zależności od karty i wydawcy możesz zrealizować zwrot gotówki jako kredyt na wyciągu, czek lub bezpośredni depozyt, a także na podróże, karty podarunkowe, towary i nie tylko. Wybierz opcję wykupu, która jest najwygodniejsza i nie spowoduje dewaluacji Twojego zwrotu gotówki.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

I nie bez powodu: zamiast rozszyfrować skomplikowany schemat wykupu, możesz wybrać prostą, prostą nagrodę i wykorzystać ją w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Tutaj przyjrzymy się niektórym z najczęstszych rodzajów zwrotu gotówki, wraz z niektórymi ograniczeniami, które możesz napotkać podczas odbierania nagród.

Zobacz powiązane: Co to jest zwrot gotówki?

Sposoby zwrotu gotówki

W zależności od karty i wydawcy możesz zrealizować zwrot gotówki jako wyciąg z rachunku, czek lub bezpośredni depozyt, a także w przypadku kart podarunkowych, towarów i nie tylko. Możesz nawet mieć możliwość automatycznego wykupu po uzyskaniu określonej kwoty zwrotu gotówki.

Wykorzystanie zwrotu gotówki jako kredytu na wyciągu

Jednym z najczęstszych sposobów zwrotu gotówki jest uznanie za wyciąg. Kredyt na wyciągu to pieniądze zaksięgowane na koncie, które zmniejszają saldo karty. Na przykład, jeśli wydasz 1000 USD za pomocą karty, która oferuje 1,5% zwrotu gotówki przy każdym zakupie, otrzymasz 15 USD w postaci nagród z tytułu zwrotu gotówki; a gdybyś wykupił tę premię jako kredyt na wyciągu, saldo spadłoby o 15 USD do 985 USD.

Wskazówka: środki na wyciągu zwykle nie są traktowane jako płatności. Nadal musisz dokonać minimalnej płatności z własnej kieszeni, aby uniknąć opłat.

Podczas gdy wiele kart sprawia, że ​​wykupywanie środków na wyciągu jest bezbolesne, co pozwala Ci zdecydować, kiedy i ile chcesz je wymienić, inne wymagają uzyskania minimalnej kwoty zwrotu gotówki, zanim będziesz mógł odebrać swoje nagrody. Na przykład karta Blue Cash Preferred® od American Express wymaga, abyś zarobił 25 $ w gotówce, zanim będziesz mógł wykorzystać ją jako kredyt na wyciągu, podczas gdy karta Chase Freedom Unlimited® pozwala na zrealizowanie dowolnej kwoty w dowolnym momencie.

Po spełnieniu wymagań dotyczących wykupu karty możesz po prostu wybrać kredyt na wyciągu jako preferowaną metodę zwrotu gotówki lub użyć narzędzia takiego jak Capital One Purchase Eraser, aby wykorzystać kredyt na koszt konkretnego zakupu.

Realizacja zwrotu gotówki jako czeku lub bezpośredniej wpłaty

Nieco mniejsza liczba programów lojalnościowych dla kart kredytowych umożliwia wymianę nagród na „prawdziwy zwrot gotówki w postaci czeku lub bezpośredniej wpłaty na konto bankowe. Odzyskanie gotówki w ten sposób daje ci nieco więcej swobody, ponieważ możesz zapisywać lub wydawać swoje nagrody w dowolny sposób, zamiast blokować je na konkretnym koncie karty.

Podobnie jak w przypadku kredytów na wyciągach, wymagania dotyczące żądania czeku różnią się w zależności od karty, przy czym niektórzy wydawcy wymagają od Ciebie uzyskania minimalnej kwoty zwrotu gotówki, zanim będziesz mógł poprosić o czek, a inni nakładają stosunkowo niewiele ograniczeń.

Bezpośrednie wpłaty są zwykle nieco trudniejsze, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze powiązań bankowych z wydawcą karty kredytowej. Na przykład karta kredytowa Bank of America® Cash Rewards pozwoli Ci zrealizować zwrot gotówki jako bezpośredni depozyt tylko wtedy, gdy masz konto czekowe lub oszczędnościowe w Bank of America.

Tymczasem Citi® Double Cash Card umożliwia zrealizowanie zwrotu gotówki jako bezpośredniej wpłaty tylko wtedy, gdy masz połączone konto Citi lub rachunek bieżący, z którego co najmniej dwukrotnie zapłaciłeś rachunek z karty kredytowej Citi. Podczas gdy karta Double Cash wymaga, abyś zarobił co najmniej 25 $ w gotówce, aby wykorzystać ją jako kredyt na wyciągu, nie ma minimum, aby wykorzystać ją jako bezpośredni depozyt.

Wskazówka: karta Wells Fargo Cash Wise Visa® umożliwia odebranie zwrotu gotówki za pośrednictwem bankomatu (tylko w ratach 20 USD), jeśli masz konto w banku Wells Fargo.

Automatyczny zwrot gotówki

Oprócz ręcznego żądania wyciągu z wyciągu, czeku lub bezpośredniej wpłaty, wiele kart umożliwia ustawienie automatycznego zwrotu gotówki. Jeśli Twoja karta umożliwia automatyczny wykup, zwrot gotówki jest generalnie wypłacany o ustalonych porach lub po uzyskaniu określonej kwoty.

Na przykład karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards i karta kredytowa Capital One® Savor® Cash Rewards umożliwiają zaplanowanie automatycznego zwrotu gotówki za pomocą wyciągu lub czeku o określonej godzinie raz w roku lub po osiągnięciu próg zwrotu gotówki (25 USD, 50 USD, 100 USD, 200 USD, 500 USD lub 1500 USD).

Nawet niektóre karty przeznaczone dla firm budujących kredyty, takie jak karta Credit One Bank American Express®, umożliwiają automatyczne wykupywanie środków w postaci kredytu na wyciągu, oferując tym, którzy chcą poprawić swoje nawyki finansowe, oszczędności typu „ustaw i zapomnij narzędzie, które będzie okresowo zmniejszać część salda karty kredytowej.

Podróże, karty podarunkowe i towary w portalu internetowym wydawcy

Większość wydawców kart kredytowych daje również możliwość zwrotu gotówki za pośrednictwem portalu nagród na zakupy online lub jako karty podarunkowe do wybranych domów towarowych, restauracji, usług przesyłania strumieniowego wideo i nie tylko.

Na przykład karta Discover it® Cash Back umożliwia wymianę gotówki na karty podarunkowe lub natychmiastowe eCertyfikaty od partnerów handlowych po uzyskaniu 5 $ zwrotu gotówki. Karta Amazon Prime Rewards Visa Signature umożliwia wymianę punktów na zakupy w Amazon.com, jako wyciąg na rachunku lub depozyt albo na karty podarunkowe i podróże – wszystko po 1 centu za punkt.

Możliwość wykorzystania nagród na podróże pozwala korzystać z korzyści związanych z nagrodami podróżnymi za pomocą karty cash back i jest szczególnie powszechna wśród kart cash back, które wykorzystują punkty lub pozwalają wybierać między cash back a pointami.

Chase Freedom Unlimited to świetny przykład. Możesz uzyskać nieograniczony zwrot gotówki w wysokości co najmniej 1,5% zwrotu gotówki przy każdym zakupie, co przekłada się na 1,5 punktu za dolara, jeśli zostanie wymieniony na podróż w portalu Chase Ultimate Rewards. Podobnie, podwójna karta gotówkowa Citi umożliwia przekazanie gotówki z powrotem do Citi ThankYou Rewards i wymianę na nagrody podróżne, a także karty podarunkowe, towary i inne zakupy za pośrednictwem programu Płać punktami.

Opcje zwrotu gotówki na popularnych kartach z nagrodami

Jak widać, opcje zwrotu gotówki różnią się znacznie w zależności od wydawcy i karty. Przyjrzyjmy się bliżej, jak rozkłada się wykup gotówki w przypadku niektórych najpopularniejszych kart kredytowych typu cash back.

Karta Wykorzystać jako środki na wyciągu? Czy zrealizować jako czek? Zrealizować jako bezpośrednią wpłatę?
Karta Blue Cash Preferred® od American Express Tak (po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki) Nie Nie
Karta kredytowa Bank of America® Cash Rewards Tak (po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki) Tak (po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki) Tak (na rachunek czekowy lub oszczędnościowy Bank of America po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki)
Karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards Tak, zawsze Tak, zawsze Nie
Chase Freedom Unlimited® Tak, zawsze Tak, zawsze tak
Citi® Double Cash Card Tak (po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki) Tak (po uzyskaniu 25 $ zwrotu gotówki) Tak (na połączone konto oszczędnościowe lub czekowe Citi lub na konto czekowe, z którego co najmniej dwukrotnie zapłaciłeś rachunek karty kredytowej Citi)
Discover it® Cash Back Tak, zawsze Nie tak

Najlepsze opcje zwrotu gotówki

Która z tych opcji wymiany na gotówkę jest najlepsza?

Kluczową kwestią do rozważenia jest to, czy Twoje nagrody stracą jakąkolwiek wartość, jeśli zostaną wykupione w określony sposób. Chcesz mieć pewność, że odzyskasz największą wartość, więc zachowaj ostrożność, wymieniając towar na towar, który w niektórych przypadkach przynosi mniej nagród niż zwykła gotówka.

To powiedziawszy, chyba że Twój emitent oferuje premię za odebranie nagród w postaci kredytu na wyciągu zamiast „prawdziwego zwrotu gotówki, powinieneś po prostu trzymać się dowolnej opcji, która jest najwygodniejsza.

Jedną z wad nagród pieniężnych jest to, że często nie wydają się one prawdziwymi nagrodami, ponieważ trafiają do twoich bieżących finansów. Jeśli to ci przeszkadza, możesz rozważyć, ile otrzymujesz w postaci nagród pieniężnych, a następnie nagrodzić siebie, wydając tę ​​kwotę na coś, co chcesz, aby poczuć, że otrzymujesz nagrodę.

Tak czy inaczej, to najlepszy aspekt nagród cash back: to Twoja decyzja.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Nouri Zarrugh jest autorem pracującym w CreditCards.com, skupiającym się na nowościach i rekomendacjach dotyczących produktów. Jest także pisarzem fabularnym, zdobył nagrodę Keene w dziedzinie literatury i posiada tytuł magistra sztuk pięknych w Michener Center for Writers na University of Texas w Austin.

Co dalej?

Zdobądź do 60000 dodatkowych mil dzięki kartom Amex Gold Delta SkyMiles

Jeśli szukasz sposobu na zdobycie dużego napływu nagród lotniczych, które można wykorzystać na bezpłatne podróże, odpowiedzią mogą być karty Gold Delta SkyMiles od American Express.