Jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny: 4 skuteczne metody

Jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny: 4 skuteczne metody
Category: Stopę Procentową
16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 25 października 2019 /
  • 5 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Niektórzy właściciele domów chcą wcześniej wyjść z zadłużenia hipotecznego. Przyczyny wahają się od psychologicznej presji zadłużenia do cięcia odsetek.

W przypadku emerytów wczesna spłata kredytu mieszkaniowego może pomóc w zwiększeniu przepływu środków pieniężnych. Jest to szczególnie korzystne, gdy przechodzisz na stały dochód.

Dla niektórych pozbycie się długów to ulga w stresie, a nie strategia finansowa. Ci właściciele domów mogą nie lubić emocjonalnego i psychicznego wpływu posiadania pieniędzy.

I wreszcie, spłacając kredyt hipoteczny z wyprzedzeniem, zmniejszysz łączną kwotę odsetek od kredytu. Może to być znaczna oszczędność. Im większa pożyczka i im więcej czasu ją spłacasz, tym większe odsetki będziesz winien. Możesz sprawdzić Kalkulator spłaty kredytu hipotecznego Bankrate, aby zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić, rozliczając swój kredyt wcześniej.

Bez względu na powód, mamy strategie, które pomogą Ci osiągnąć cel.

4 sposoby wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego

Wczesna spłata zadłużenia jest możliwym do osiągnięcia celem, jeśli masz budżet, dodatkową gotówkę i plan działania dotyczący wcześniejszej spłaty. Oto cztery sposoby, w jakie właściciele domów mogą pozbyć się długu hipotecznego i od razu posiadać swój dom.

1. Dokonaj dodatkowych płatności

Istnieją dwa sposoby dokonywania dodatkowych płatności, które przyspieszą proces spłaty. Pierwszym sposobem jest podzielenie miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego na pół i dokonywanie płatności co dwa tygodnie. W ten sposób otrzymasz równowartość 13 miesięcy spłaty kredytu hipotecznego zamiast 12. Ta taktyka może być łatwa dla niektórych właścicieli domów, ponieważ jest ledwo zauważalna w budżecie miesięcznym.

Będziesz chciał porozmawiać z pożyczkodawcą o tym, czy akceptuje płatności co dwa tygodnie, a niektórzy mogą nie. W takim przypadku odkładanie tych dwutygodniowych płatności należy do Ciebie, ale będziesz ich dokonywać w jednym ujęciu każdego miesiąca. Korzyść z tej dodatkowej płatności rocznej nadal istnieje, ale bez wygody banku pozwalającego na comiesięczny podział płatności.

Drugie podejście polega na spłacie co miesiąc więcej, aby szybciej spłacić kapitał, co może zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów w okresie trwania kredytu. Na przykład, powiedzmy, że Twój 30-letni kredyt hipoteczny wynosi 250 000 USD, a Twoje oprocentowanie wynosi 4%. Jeśli dokonasz dodatkowej miesięcznej spłaty w wysokości 100 USD na poczet kapitału pożyczki, zaoszczędzisz cztery lata i 27 957 USD z kredytu hipotecznego.

Może to być lepsza taktyka niż refinansowanie, ponieważ nie wiąże się z płatnością. Tak więc, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dodać więcej do swojej miesięcznej raty kredytu hipotecznego, nie zostaniesz ukarany.

Jeśli wybierzesz tę drogę, sprawdź u pożyczkodawcy, czy płatności zostaną zastosowane we właściwy sposób, aby zmniejszyć kapitał, a nie spłacać z góry odsetek. Będziesz także chciał się upewnić, że rozumieją, że dodatkowa płatność nie dotyczy spłaty kredytu hipotecznego na następny miesiąc.

2. Refinansuj swój kredyt hipoteczny

Refinansowanie kredytu hipotecznego, aby spłacić go wcześniej, ma sens tylko wtedy, gdy możesz uzyskać niższe oprocentowanie. Pamiętaj, że refinansowanie wiąże się z opłatami, więc chcesz mieć pewność, że oszczędności eliminują koszt refinansowania.

Refinansowanie pożyczki krótkoterminowej, na przykład przejście z 30-letniego kredytu hipotecznego na 15-letni kredyt hipoteczny, może również pomóc obniżyć stopę procentową, jednocześnie wprowadzając Cię na ścieżkę do wcześniejszej spłaty. Skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego Bankrate, aby porównać płatności i łączne odsetki w okresie od 30 do 15 lat.

3. Przekształć swój kredyt hipoteczny

Przekształcenie kredytu hipotecznego różni się od refinansowania, ponieważ możesz zachować istniejącą pożyczkę, po prostu płacisz ryczałt na poczet kapitału, a bank dostosuje harmonogram spłat, aby odzwierciedlić nowe saldo. Spowoduje to skrócenie okresu kredytowania.

Jedną z głównych zalet przekształcenia jest to, że opłaty są znacznie niższe niż opłaty za refinansowanie. Zwykle opłaty za przekształcenie kredytu hipotecznego wynoszą zaledwie kilkaset dolarów. Dodatkowo, jeśli masz niskie oprocentowanie, możesz je zatrzymać. Z drugiej strony, jeśli masz wysokie oprocentowanie, lepszym rozwiązaniem może być refinansowanie.

4. Dokonaj zryczałtowanej spłaty kwoty głównej

Alternatywą dla przekształcenia jest dokonywanie płatności ryczałtowych na rzecz Twojego kapitału, kiedy tylko możesz. Właściciele domów, którzy otrzymują duże premie lub ci, którzy dziedziczą pieniądze lub sprzedają cenne przedmioty, mogą zdecydować się na wykorzystanie dodatkowej gotówki do spłaty kapitału. Ponieważ pożyczki VA i FHA nie mogą zostać przekształcone, płatności ryczałtowe mogą być następną najlepszą rzeczą. Zaoszczędzisz również opłatę bankową za przekształcenie.

W przypadku niektórych podmiotów obsługujących kredyty hipoteczne należy określić, kiedy dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone na kapitał. Skontaktuj się ze swoim serwisem, jeśli nie masz pewności, w jaki sposób zostaną zastosowane dodatkowe płatności.