Jak przesłać automatyczną wpłatę do innego banku

17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Automatyczne wpłaty, które są możliwe za pośrednictwem sieci Automated Clearing House (ACH), to metoda wpłacania środków na konto bankowe lub z niego bez konieczności fizycznego udawania się do banku w celu zdeponowania środków. Oszczędza to czas i koszty podróży do iz banku. Zwalnia również Twój czas. Możesz mieć wypłatę, świadczenia z ubezpieczenia społecznego, wypłaty emerytury i wiele innych form regularnych płatności bezpośrednio na Twoje konto bankowe. Możesz także opłacić niektóre rachunki, autoryzując automatyczne wycofanie wymaganych środków z Twojego konta w celu bezpośredniego przelania ich na konto instytucji rozliczeniowej. Ale kiedy zmieniasz bank, musisz zmienić depozyty ACH i autoryzacje płatności.

Depozyty

Otwórz nowe konto bankowe w wybranym przez siebie banku.

Skontaktuj się z obecnym pracodawcą, administratorem emerytalnym lub kimkolwiek, od kogo otrzymujesz dochód. Kiedy ubiegasz się o świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, masz możliwość wyboru bezpośredniego depozytu jako opcji płatności. W przypadku większości przychodzących źródeł płatności otrzymasz do wypełnienia formularz bezpośredniej wpłaty.

Wypełnij formularz bezpośredniej wpłaty i przekaż go swojemu dostawcy lub pracodawcy. Niektóre firmy i rząd umożliwiają przetwarzanie formularza ACH online i przesyłanie go drogą elektroniczną. Upewnij się, że podałeś numer rozliczeniowy i numer konta nowego banku oraz podpisz formularz przed zwrotem.

Zamknij swoje stare konto bankowe. Sprawdź, czy depozyty są wysyłane na nowe konto bankowe przed zamknięciem starego konta.

Wydatki i transfery

Zbierz swoje rachunki i inne wydatki, które są opłacane za pośrednictwem funkcji automatycznego opłacania rachunków w Twoim banku. Jeśli zmieniasz bank, musisz wstrzymać wypłaty tych przelewów ACH.

Skontaktuj się ze swoim bankiem i anuluj automatyczne płatności wysyłane do firm i wierzycieli. Na przykład, jeśli anulujesz subskrypcję czasopisma, możesz zatrzymać płatności ACH na rzecz tej firmy. Podobnie, jeśli przeprowadzisz się do innego stanu, zatrzymasz wysyłanie płatności do swojego byłego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Jeśli Twój bank oferuje bankowość internetową, możesz to zrobić za pośrednictwem interfejsu internetowego banku.

Skontaktuj się z firmami i agencjami rządowymi, które inicjują przelew ACH. Niektóre firmy i agencje wymagają wypełnienia formularza ACH do płatności, który jest inicjowany przez firmę lub agencję, a nie przez bank. Musisz skontaktować się z odpowiednią firmą lub agencją i powiadomić ją o zmianie informacji bankowych. Podaj nowe informacje, aby firma lub agencja pobierała wymagane środki z właściwego konta bankowego.

Skonfiguruj płatności w nowym banku. Aby rozpocząć nowe przelewy ACH, musisz skontaktować się z nowym bankiem lub skorzystać z interfejsu online udostępnionego przez Twój bank. Wskaż wierzyciela, któremu chcesz zapłacić, i przekaż swojemu bankowi szczegóły płatności na rzecz tej firmy lub agencji rządowej. Dołącz numer konta dla wierzyciela wraz z kwotą i częstotliwością spłat, które mają być dokonywane.

  • „Poradnik planowania finansów osobistych firmy Ernst & Young, wydanie 5; Martin Nissenbaum, Barbara J. Raasch, Charles L. Ratner; 2004
  • „Praktykowanie planowania finansowego dla profesjonalistów (wydanie dla praktyków), wydanie dziesiąte; Sid Mittra, Anandi P. Sahu, Robert A Crane; 2007Social Security Administration: Jak się zarejestrować, aby otrzymać płatność elektroniczną?Jestem zarejestrowanym konsultantem finansowym z 6-letnim doświadczeniem w branży usług finansowych. Jestem przeszkolony w zakresie planowania finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem umów ubezpieczenia na życie i umów rentowych. Piszę dla Demand Studios od 2009 roku.