Ile kont bankowych powinieneś mieć

Ile kont bankowych powinieneś mieć
16 października 2020

Jeśli otrzymałeś pocztą ofertę premii za rejestrację banku, być może myślisz o otwarciu nowego konta bankowego. Ale ile kont to przesada?

Ile rachunków bankowych naprawdę potrzebujesz?

Jeśli masz zbyt wiele kont, ryzykujesz, że twoje finanse popadną w nieład. Za mało i możesz stracić możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy na swoich depozytach.

Ekspert finansowy Clark Howard mówi, że większość ludzi powinna mieć co najmniej dwa osobiste konta bankowe:

  • Rachunek rozliczeniowy: pieniądze na opłacenie rachunków i innych krótkoterminowych wydatków
  • Konto oszczędnościowe: Pieniądze, których możesz potrzebować w nagłych wypadkach życiowych – opieka zdrowotna, utrata pracy, naprawa samochodu itp.

Pieniądze na cele długoterminowe, takie jak emerytura, powinny być inwestowane, a nie przechowywane na żadnym z tych kont.

Jednak Clark twierdzi, że w niektórych przypadkach możesz potrzebować więcej niż dwóch kont bankowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku par i tych, którzy używają kart debetowych i / lub aplikacji płatniczych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Pary

Clark mówi, że pary powinny mieć co najmniej trzy konta: jego, jej i ich:

„Większość ludzi wychodzi dziś za mąż nieco później niż kiedyś – a każdy z nich ugruntował swoje życie finansowe” – mówi Clark. „Mają różne podejście do pieniędzy. Łączenie wszystkich swoich funduszy, szczególnie na wczesnym etapie małżeństwa, może prowadzić do dużego stresu i napięcia ”.

Jeśli chodzi o konto gospodarstwa domowego, para musi zdecydować, ile wniesie każdy z nich.

Czasami ludzie przyczyniają się do ogólnych wydatków gospodarstwa domowego na podstawie tego, ile każdy z nich zarabia. W innych przypadkach pary po prostu wpłacą równą kwotę na hipotekę, media lub jakiekolwiek inne wydatki, które pokrywa to konto.

Użytkownicy kart debetowych lub aplikacji płatniczych

Czy jesteś fanem kart debetowych lub aplikacji płatniczych? Według Clarka powinieneś mieć również więcej niż dwa konta bankowe.

Najpierw przyjrzyjmy się kartom debetowym, których ludzie używają albo dla wygody, albo dlatego, że nie lubią nosić gotówki. Karty debetowe mogą być śmiertelne dla Twoich finansów, jeśli zostaną skradzione.

Dlatego Clark zaleca, aby zawsze przypisywać kartę debetową do oddzielnego konta bankowego – nie do głównego konta czekowego.

Tymczasem popularność aplikacji płatniczych, takich jak Venmo, PayPal i Zelle, stanowi podobne wyzwanie. Nieuczciwe transakcje wyczerpały konta ludzi, a uprawnienia, które stoją za tymi aplikacjami, nie uczyniły klientów całością.

„Podoba mi się, że ktoś ma osobne konto czekowe, jeśli korzysta z Zelle i całej reszty, lub jeśli chce mieć kartę debetową” – mówi Clark. „Na tym oddzielnym koncie powinieneś mieć tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujesz do chodzenia po pieniądzach, jeśli korzystasz z debetu lub jako sposobu na spłatę znajomym, dzielenie rachunków i tego typu rzeczy, jeśli używasz aplikacji płatniczych. ”

Końcowa myśl

Z reguły jedno konto czekowe i jedno konto oszczędnościowe to dobry początek. Oczywiście twoja sytuacja może uzasadniać dodatkowe konta.

Jeśli znajdziesz się w pogoni za bonusami rejestracyjnymi i skończysz z większą liczbą kont, niż jesteś w stanie obsłużyć, to jest czas, aby uprościć i zmniejszyć liczbę kont w swoim życiu.

Zbyt wiele osób ma zarówno rachunki czekowe, jak i oszczędnościowe w tradycyjnym banku. Ale, jak wszyscy wiemy, oprocentowanie, jakie duże banki płacą za twoje ciężko zarobione pieniądze, są marne.

Jeśli chcesz zarobić więcej odsetek, spróbuj spojrzeć na jeden z banków internetowych ubezpieczonych przez FDIC, który umieścił Team Clark na liście najlepszych!