Snap Inc. w końcu zadebiutował na amerykańskiej giełdzie. Firmie udało się zebrać więcej niż spodziewane 3, 4 miliarda dolarów. Debiut opóźnił się o kilkadziesiąt minut wraz z powodu większego niż się spodziewano zainteresowania akcjami debiutującej spółki.

Akcje przedsiębiorstwa, która stworzyła Snapchata dzięki samym początku notowań kosztowały 24 dolary. To o 41 proc. więcej niźli ustalone na debiut 17 dol. za akcję. Sprawiło to, że wycena firmy wzrosła do około 33 miliardów dolarów.

Przez pierwszych kilka godzin warsztaty Snap Inc. wyraźnie rósł. Na zamknięciu giełdy szkolenie akcji Snapa ukształtował się w stopniu 24 dolarów jak i również 48 centów.

Foto: Investing. com Kurs działaniu Snap Inc. na nowojorskiej giełdzie, 2 marca 2017 roku, godz. 22

Założyciele Snapa, Evan Spiegel i Robert Murphy, uderzyli przy giełdowy dzwon w czwartkowy ranek. Przy cenie 17 dolarów za akcję udziały Spiegela wynosiły 4, pięć miliarda dolarów. Udziały Murphy’ego warte były 3, dziewięć miliarda dolarów.

Akcje trafiły na sprzedaż po okresie ustalania ceny, w trakcie którego inwestorzy starają się zrównoważyć kurs.

To pierwszy w tym roku debiut giełdowy spółki technologicznej. To także pierwszy debiut serwisu społecznościowego od czasów wejścia Twittera na giełdę pod koniec 2013 roku.

Tagi: Snapchat IPO Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie