- Po zakupie elektrowni Połaniec, Enea stanie się kolejnym po PGE producentem ciepła w naszym kraju - powiedział po środę prezes Enei Mirosław Kowalik. Jak dodał, zakup Połańca wpisuje się po strategię spółki. Elektrownia stanie się się nazywała "Enea Zakład energetyczny Połaniec+"

- Kupiliśmy podmiot niezadłużony, z dodatnim kapitałem obrotowym netto - wskazał Kowalik. Podkreślił, że w Połańcu znajduje się najogromniejszy blok biomasowy w Naszym kraju, jeden z największych przy Europie i na kuli ziemskiej.

We wtorek zarząd Enei podał w komunikacie, że nabył 100 proc. akcji francuskiej Engie Inwencja Polska, za wstępną cenę 1 mld 264 mln 159 355 zł. Engie Energia Polska to piąty największy producent energii w Polsce. To do niej należała elektrownia w Połańcu o mocy ponad 1, 8 GW.

Węglowa elektrownia Połaniec położona wydaje się być we wsi Zawada kółko Połańca w woj. świętokrzyskim. Ma moc 1811 MW brutto, składa się z ośmiu bloków energetycznych o mocy 225 MW każdy. W 2013 roku zbudowano tam blok opalany biomasą.

Tagi: elektrownie Enea PGE połaniec Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku są pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie