Dlaczego wyniki kredytów hipotecznych są inne niż oceny konsumentów

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Przez Guest Blogger | Piątek, 31 sierpnia 2018 r

Kwalifikujący się kredyt jest podstawą wniosku o kredyt mieszkaniowy. Kredytodawcy hipoteczni używają ocen kredytowych, aby ocenić zdolność potencjalnego nabywcy domu do dokonywania stabilnych i terminowych płatności. Biorąc pod uwagę wagę wyników kredytowych na rynku kredytów hipotecznych, obiecujący nabywcy domów powinni bezwzględnie przeanalizować swój kredyt przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Mamy szczęście żyć w czasach, gdy konsumenci mają łatwy dostęp do swoich wyników kredytowych. Usługi takie jak Credit Karma i Mint są doskonałymi zasobami, ponieważ zapewniają bezpłatne wyniki i częste aktualizacje. Rozwój narzędzi do zarządzania kredytami online oznacza, że ​​więcej osób sprawdza swoje wyniki niż kiedykolwiek wcześniej.

Mimo to wielu konsumentów jest zaskoczonych, gdy starają się o kredyt hipoteczny i widzą wyniki, które różnią się – czasami znacznie – od tego, co widzą w Internecie. Więc co daje?

Faktem jest, że jeśli chodzi o oceny zdolności kredytowej, nie ma tylko jednej. Istnieją dziesiątki formuł i modeli punktacji kredytowej, a wszystkie mogą wyrzucić inną liczbę w zależności od rodzaju kredytu, który chcesz otrzymać.

Wyniki dotyczące kredytów hipotecznych

Narzędzia i usługi monitorowania kredytów często wykorzystują modele punktacji, które dają bardziej ogólne lub edukacyjne wyniki. Oczywiście te wyniki mogą dać ci dobry obraz twojego ogólnego profilu kredytowego.

Ale rodzaj kredytu, o który się ubiegasz, i konkretne modele oceny, z których korzysta pożyczkodawca lub wierzyciel, mają znaczenie.

Formuły oceny zdolności kredytowej są ważone w różny sposób w zależności od rodzaju poszukiwanego kredytu, niezależnie od tego, czy jest to kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy czy karta kredytowa. Ponadto, podczas gdy punktacja FICO dominuje w kredytach hipotecznych, każde biuro kredytowe może zastosować nieco inną formułę.

Kiedy kredytodawcy hipoteczni sprawdzają kredyt potencjalnego pożyczkobiorcy, zwykle widzą po jednej ocenie kredytowej hipotecznej z każdego z trzech biur kredytowych i używają średniej oceny.

Często wynik jest taki, że wynik, który widzisz online, może różnić się od wyniku, który widzisz podczas finansowania kredytu hipotecznego, który może być jeszcze inny niż wynik, który widzi dealer samochodowy lub firma obsługująca karty kredytowe.

Wartość monitorowania

To doświadczenie może być rozczarowujące dla niektórych konsumentów, zwłaszcza tych, którzy dowiadują się, że ich kredyt hipoteczny nie jest tam, gdzie powinien się kwalifikować. Wzorce oceny zdolności kredytowej mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, rodzaju pożyczki i innych czynników.

Jednak ocena profilu kredytowego przed rozpoczęciem podróży do zakupu domu jest nadal ogromna.

Witryny monitorujące często zapewniają wgląd w historię kredytową. Możesz również otrzymać bezpłatne kopie raportu kredytowego z AnnualCreditReport.com. Raporty te całkowicie pomijają wyniki, koncentrując się zamiast tego na obszernej historii kredytowej. Mogą pomóc w śledzeniu terminowych płatności i nowych kont oraz ostrzegają o wszelkich podejrzanych lub oszukańczych działaniach.

Kwestie, takie jak wcześniejsze bankructwo, egzekucja, zastawy podatkowe i inne zaległości mogą zaszkodzić procesowi kredytowania domu. Twój raport kredytowy da ci jasny obraz wszelkich potencjalnych problemów z wyprzedzeniem.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z usług online, które zapewniają „konsumenckie lub „edukacyjne oceny kredytowe, pamiętaj, że są one ogólnym wskaźnikiem stanu Twojego kredytu, a nie jedynym źródłem prawdy.

Co ważniejsze, śledzenie wyników pomoże Ci zrozumieć, jak Twoje decyzje finansowe wpływają na Twój kredyt.