Dlaczego warto korzystać z Bitcoin? Oto 8 powodów, dla których powinieneś

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Po co używać Bitcoin zamiast dolarów, euro lub funtów? Dlaczego ktoś miałby używać Bitcoin?

Dobre pytania! Na szczęście jest na nie kilka prostych odpowiedzi.

W tym artykule omówimy cel Bitcoina i to, do czego naprawdę służą Bitcoiny.

Główne powody, dla których ludzie używają Bitcoin to:

 1. Kontrola
 2. Przystępność Prędkość Wygoda Bezpieczeństwo Prywatność Niezawodność Inwestycja Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże podkreślić znaczenie Bitcoina i tego, jak może on przekształcić naszą gospodarkę w teraźniejszości i przyszłości.

  Dlaczego warto korzystać z Bitcoin? Oto 8 powodów, dla których powinieneś!

  1. Kontrola

  Bitcoin i ogólnie tokeny kryptowalut zapewniają użytkownikowi znacznie większą kontrolę. Skutecznie eliminujesz pośrednika między Tobą a Twoimi pieniędzmi. Nie ma banku, który decyduje o tym, jak długo trwa transakcja i ile to kosztuje. Masz również kontrolę nad tym, gdzie przechowywane są Twoje pieniądze i jak można uzyskać do nich dostęp. Z kontrolą wiąże się oczywiście proporcjonalna odpowiedzialność.

  2. Przystępność

  Bez pośrednika możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na przelewach. Przeniesienie Bitcoina z jednego portfela do drugiego kosztuje tylko znikomą opłatę górniczą. Akceptowanie płatności Bitcoinami jest również tańsze niż płatności kartą kredytową.

  3. Prędkość

  Oprócz oszczędzania pieniędzy na przelewach międzynarodowych, będziesz cieszyć się również znacznie większą prędkością transakcji. Co zajmie Twojemu bankowi kilka dni, Bitcoin poradzi sobie w ciągu kilku minut.

  4. Wygoda

  Płatności online są znacznie łatwiejsze i szybsze dzięki Bitcoin. Nie musisz podawać żadnych danych osobowych, jeśli chcesz przekazać darowiznę lub zapłacić za coś, co nie zostanie wysłane. Po prostu wyślij Bitcoiny na adres ich portfela i gotowe.

  Dlaczego warto korzystać z Bitcoin? Ponieważ to przyszłość!

  5. Bezpieczeństwo

  Akceptowanie Bitcoinów jest znacznie bezpieczniejsze dla sprzedawców niż pieniądza fiducjarnego. Gdy sprzedawca akceptuje płatności kartą kredytową, ryzykuje oszustwem i cofniętymi płatnościami. Płatności Bitcoin są nieodwracalne, więc nie ma ryzyka ich odwrócenia.

  6. Prywatność

  Jedną z kluczowych zalet korzystania z Bitcoin jest to, że zapewnia prywatność i względną anonimowość. Nie musisz podawać żadnych danych osobowych, aby uzyskać dostęp do portfela Bitcoin. Wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie do przechowywania – lub nawet kawałek papieru. Transakcje Bitcoin są również powiązane tylko z adresem twojego portfela.

  7. Niezawodność

  Sieć Bitcoin to zasadniczo system płatności peer-to-peer. To sprawia, że ​​ty i ktokolwiek wysyłasz pieniądze do jedynych zaangażowanych stron. Nie musisz polegać na swoim banku, aby wykonał swoją pracę, aby transakcja zadziałała. Istnieje mniejsze ryzyko utraty płatności w eterze, co ostatecznie czyni ją bardziej niezawodną metodą płatności.

  8. Inwestycje

  Bitcoin nie był dużo wart dziesięć lat temu i spójrz, dokąd poszedł od 2009 roku. Od wartości groszy do prawie 20 000 USD w grudniu 2017 r. W chwili pisania tego tekstu osiągnął poziom około 6000 USD. Bitcoin nigdzie się nie wybiera i będzie się rozwijał, gdy coraz więcej osób go przyjmie. Inwestowanie w to może być ryzykowne, ale z pewnością może też przynieść zysk.