Dlaczego mój wynik kredytowy jest inny w każdym raporcie?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy główne biura informacji kredytowej: TransUnion , Equifax i Experian . Każdy z nich ma własną, niepowtarzalną matematyczną metodę obliczania zdolności kredytowej konsumenta. Każde biuro może mieć nieco inne informacje na temat sposobu obliczania ocen kredytowych, które mogą wydawać się mylące. Dlaczego więc wyniki różnią się między sobą? W przypadku niektórych osób wyniki kredytowe mogą się różnić nawet o 40 punktów między trzema agencjami sporządzającymi sprawozdania kredytowe. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę lub kartę kredytową, twoja ocena kredytowa jest kluczowym czynnikiem w uzyskaniu zgody i wpłynie na rodzaj oprocentowania i linie kredytowe, do których się kwalifikujesz. Im niższa jest Twoja ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz wyższe oprocentowanie. W rzeczywistości możesz skończyć z mniejszą linią kredytową lub bez zgody.

Istnieją trzy główne powody, dla których Twoje wyniki mogą się różnić w różnych biurach informacji kredytowej.

1. Biura KredytoweWyniki kredytowe mogą się różnić ze względu na różnice w algorytmach oceny zdolności kredytowej, z których korzysta każda agencja raportująca. Istnieje wiele różnych formuł oceny zdolności kredytowej stosowanych przez wierzycieli, pożyczkodawców i ubezpieczycieli do oceny zdolności kredytowej. Wyniki te będą oceniać Twój raport kredytowy w inny sposób, aby dopasować go do specyficznych cech podmiotu, który korzysta z Twojego raportu. Najpopularniejszymi modelami oceny kredytowej, na które narażeni są konsumenci, są Vantage i FICO.

2. Twoi wierzycieleW większości przypadków raport kredytowy to prosty zbiór danych wysyłanych do biur informacji kredytowej od wierzycieli. Oznacza to, że jeśli powiesz pożyczkodawcy samochodowemu, że masz nowy adres, mogą zgłosić ten nowy adres do biur informacji kredytowej. Jeśli płatność się opóźni, zostanie to zgłoszone. Cykl trwa. Wierzyciele przekazują również informacje o Twoim koncie do biur informacji kredytowej na różne sposoby i o różnych porach w ciągu miesiąca. W rezultacie jedno biuro informacji kredytowej może wiedzieć, że spłaciłeś kredyt mieszkaniowy z opóźnieniem, ale inne biuro mogło jeszcze nie przetworzyć lub nie otrzymać danych. Rezultatem mogą być bardzo różne oceny kredytowe, dopóki dane nie zostaną zaktualizowane w obu biurach kredytowych.

3. Kiedy raport zostanie zamówionyZałóżmy, że robisz zakupy w ciągu 30 dni. Kiedy wyruszasz w swoją misję, powiedzmy, że 710 to twoja zdolność kredytowa. Dziesięć dni później idziesz na zakupy do innego miejsca i jest 715. Dwadzieścia pięć dni później robisz ostatni przystanek i jakimś cudem spadł do 605. Powodem jest to, że każdy raport, zamówiony i dostępny tego samego dnia, może zawierać te same konta, ale może brakować informacji. Pomyśl o nich jak o żywych płytach, które nigdy nie są idealnie zsynchronizowane.

Różne wyniki i niedopasowane raporty często mogą sprawiać wrażenie, że działanie na podstawie kredytu jest ruchomym celem. Ale tak długo, jak będziesz świadomy wpływu czasu i raportowania oraz wielu innych czynników, które mogą mieć wpływ na obliczenia, będziesz już pracować z większą ilością informacji niż przeciętny Amerykanin. Monitorowanie i zarządzanie kredytem da Ci ogromną przewagę przy podejmowaniu decyzji, jak i kiedy wykorzystać swój wynik dla nowej linii kredytowej.

2019 IdentityIQ, LLC

Przejmij kontrolę nad

swoim długiemWypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych certyfikowanych trenerów finansowych oceni Twoją sytuację i pomoże Ci określić najlepsze opcje rozwiązania problemu zadłużenia. Nie ma żadnych kosztów ani zobowiązań za nasze usługi coachingowe.