Dlaczego akcje JPMorgan Chase, Bank of America i Huntington Bancshares właśnie się załamały

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Fed właśnie przekazał złe wieści inwestorom dywidendowym – a także inwestorom bankowym.

Co się stało

Czy lubisz dywidendy? Lubisz inwestować w akcje banków? Wtedy dzisiejszy dzień może być dla ciebie zły.

Akcje banków dużych i małych – od gigantów JPMorgan Chase (NYSE: JPM) i Bank of America (NYSE: BAC) aż po mniejsze Huntington Bancshares (NASDAQ: HBAN), z kapitalizacją rynkową wynoszącą zaledwie 10 miliardów dolarów, są upadek dzisiaj. JPMorgan Chase spadł o 4,9%, Bank of America o 5,3%, a Huntington o 9%, wszystko po tym, jak Rada Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej zrzuciła bombę zeszłej nocy.

Źródło obrazu: Getty Images.

Więc co

Co więc zrobił Fed, żeby zniszczyć akcje banków zeszłej nocy? Po zamknięciu sesji Fed opublikował komunikat prasowy zawierający wyniki testów warunków skrajnych na 2020 rok oraz – to ważna część – „dodatkowe analizy wrażliwości przeprowadzone w świetle zdarzenia koronawirusa.

Oto dobra wiadomość: „System bankowy był źródłem siły podczas tego kryzysu – powiedział wiceprezes Fed Randal K. Quarles – „a wyniki naszych analiz wrażliwości pokazują, że nasze banki mogą pozostać silne nawet w obliczu najsurowsze wstrząsy .

Ale teraz jest zła wiadomość: po stwierdzeniu, że duże amerykańskie banki prawdopodobnie pozostaną zdrowe w większości warunków, Fed przystąpił do serii hipotetycznych testów, aby sprawdzić, jak banki poradzą sobie w obliczu „recesji w kształcie litery V i ożywienia. wolniejsza recesja i ożywienie w kształcie litery U oraz podwójna recesja w kształcie litery W. Są to „znacznie ostrzejsze testy, w których stopa bezrobocia może wzrosnąć do 15,6%, a nawet 19,5%.

Okazało się, że większość banków „pozostanie dobrze skapitalizowana w takich scenariuszach, „ale kilka z nich osiągnie minimalny poziom kapitału. Dlatego też, aby zminimalizować ryzyko, Fed nakazał, aby „duże banki. Chroniły kapitał poprzez zawieszanie odkupu akcji, ograniczanie wypłat dywidend i zezwalanie na dywidendy według wzoru opartego na ostatnich dochodach. Rada wymaga również od banków ponownej wyceny ich dłuższego -termowe plany kapitałowe.

Co teraz

I to, w skrócie, stało się dzisiaj z akcjami JPMorgan Chase, Bank of America i Huntington Bancshares. Fed zdecydowanie nakazał, że w trzecim kwartale „nie będzie możliwości wykupu akcji. Fed „ogranicza również wypłatę dywidend do kwoty wypłaconej w drugim kwartale i może nawet zażądać obniżenia dywidendy „do kwoty opartej na ostatnich zarobkach, jeśli zyski danego banku spadną w III kwartale.

Z jednej strony, z szerszej perspektywy, jest to dobra wiadomość dla gospodarki – a być może nawet dla banków – ponieważ Fed działa proaktywnie, aby wzmocnić siłę systemu bankowego, zanim gospodarka może się pogorszyć. już jest. Z drugiej strony Fed prawdopodobnie usunął bastion wsparcia ze strony akcji JPMorgan Chase, Bank of America i Huntington Bancshares, ponieważ żadnemu z nich nie pozwolono by odkupić akcji, gdyby zaczęły się załamywać w obliczu pogłębiającej się recesji w III kwartale.

Zniszczył również nogi każdemu inwestorowi, który planował utrzymać te akcje w nadziei na większe wypłaty dywidendy. Połącz te dwa efekty i nic dziwnego, że inwestorzy są zdenerwowani.