Darowizna dla lokalnego banku żywności: jakie towary dać

Category: Sobie Pozwolić
17 lutego 2021

Wraz ze wzrostem wykorzystania banków żywności w Wielkiej Brytanii, ujawniamy towary (zarówno żywność, jak i przybory toaletowe), których potrzebują najbardziej.

Według ostatnich badań British Medical Journal, prawie jedna piąta na pięć osób w wieku poniżej 15 lat w Wielkiej Brytanii mieszka w domu, w którym rodzice nie mogą sobie pozwolić na kładzenie jedzenia na stole.

Nic więc dziwnego, że wykorzystanie banków żywności w Wielkiej Brytanii rośnie.

W najnowszej corocznej analizie Trussell Trust, największa sieć banków żywności w Wielkiej Brytanii, ujawniła, że ​​liczba rozdanych paczek z dostawami wzrosła o 19% do oszałamiającej wartości 1,6 miliona w porównaniu z rokiem poprzednim.

Chociaż chętnie podkreślają, że wszystkie darowizny są mile widziane, skontaktowaliśmy się z Trustem, aby sprawdzić, jakiego rodzaju towary są zazwyczaj najkrótsze.

Niezależnie od tego, czy bardzo potrzebujesz pomocy, czy chcesz przekazać zapasy, użyj tego narzędzia, aby znaleźć najbliższy bank żywności.

Co przekazaćKażda paczka z żywnością w nagłych wypadkach zapewnia minimum trzy dni zbilansowanej pod względem odżywczym, nie psującej się żywności, która została podarowana przez ludzi z lokalnej społeczności.

Poniższe przedmioty składają się na typową paczkę z jedzeniem, co oznacza, że ​​najlepiej nadają się do przekazania:

 • Płatki śniadaniowe
 • zupaMakaronRyżPomidory w puszce / sos do makaronuSoczewica, fasola i rośliny strączkoweKonserwy mięsneWarzywa w puszkachHerbata KawaOwoce w puszkachBiszkoptyMleko UHTSok owocowyBanki żywności przyjmują również dodatkowe produkty, których nie ma na standardowej liście pakowania, a następnie są one umieszczane w paczkach jako poczęstunek – powiedziała Tanya Yilmaz, rzecznik prasowy The Trussell Trust.

  Jednak pozycje na liście cieszą się największym zainteresowaniem.

  „Mleko i kawa UHT to dobre przykłady produktów, których często brakuje w bankach żywności, podczas gdy fasolka po bretońsku i makaron to najczęściej darowane produkty.

  „Zawsze najlepiej jest sprawdzić w lokalnym banku żywności, które produkty są najbardziej przydatne, jeśli myślisz o przekazaniu darowizny – radzi Yilmaz.

  święta nadchodząNa niewiele ponad dwa miesiące przed świętami, Trussell Trust przygotowuje się na prawdopodobnie najbardziej pracowity rok w ich dotychczasowej historii.

  „Obserwujemy rekordowy poziom zapotrzebowania w bankach żywności i nie widać oznak spowolnienia w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia – mówi Yilmaz.

  I nigdy nie jest za wcześnie, aby przekazać darowiznę gotową na okres świąteczny.

  „W miarę wzrostu popytu zachęcamy zwolenników do jak najwcześniejszego przekazywania darowizn, aby złagodzić presję wolontariuszy w najbardziej pracowitym okresie w roku.

  To nie tylko jedzenie„To naturalne, że pierwszą rzeczą, którą ktoś myśli o przekazaniu do banku żywności, jest żywność, ale niezwykle ważne są również przybory toaletowe i środki higieny.

  „Ale banki żywności starają się również dostarczać niektóre podstawowe produkty nieżywnościowe dorosłym i dzieciom w kryzysie, takie jak przybory toaletowe, artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla kobiet i artykuły dla niemowląt – mówi Yilmaz.

  Lista darowizn nieżywnościowych, do których zachęca trust, znajduje się poniżej, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Trussell Trust.

  Darowizny niespożywcze

  Produkty toaletowe

  • Dezodorant
  • Papier toaletowyŻel pod prysznicŻel do goleniaSzamponMydłoSzczoteczki do zębówPasta do zębówChusteczki do rąk Artykuły gospodarstwa domowego

   • Płynny detergent do prania
   • Proszek do praniaPłyn do mycia naczyń Produkty kobiece

    • Ręczniki sanitarne
    • Tampony Artykuły dla niemowląt

     • Pieluszki
     • Chusteczki nawilżoneJedzenie dla dzieciPrzyszłość banków żywnościYilmaz mówi, że idealnie byłoby, gdyby w przyszłości nie było banków żywności.

      „Nikt nie powinien korzystać z banku żywności o każdej porze roku, dlatego pracujemy nad przyszłością, która całkowicie wyeliminuje zapotrzebowanie na banki żywności.

      Aby uzyskać więcej informacji na temat przekazywania darowizn, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący przekazywania żywności do lokalnego banku żywności.

      Komentarzebądź pierwszy który skomentuje

      Chcesz skomentować ten artykuł? Aby skorzystać z tej funkcji, musisz się zalogować