Czy pożyczkodawcy przeprowadzają kolejną kontrolę zdolności kredytowej tuż przed zamknięciem?

Category: Możesz Sobie
17 lutego 2021

Brandon Cornett | 2020, wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie zabronione

Pytanie czytelnika : „Wiem, że pożyczkodawcy hipoteczni sprawdzają twoje raporty kredytowe i wyniki, kiedy ubiegasz się o pożyczkę. Ale co w dalszej części procesu? Czy pożyczkodawcy przeprowadzają kolejną kontrolę zdolności kredytowej tuż przed dniem zamknięcia? Martwię się czymś, co mogło trafić na mój kredyt podczas procesu ubezpieczania .

Znajdziesz ludzi, którzy odpowiedzą na to pytanie w obie strony. Niektórzy powiedzą, że tak, kredytodawcy hipoteczni ponownie sprawdzają Twój kredyt tuż przed zamknięciem. Inni nie, sprawdzą to tylko raz na początku procesu, wkrótce po złożeniu wniosku o pożyczkę. Istnieją różne poglądy na ten temat, ponieważ, szczerze mówiąc, różni się on od jednego pożyczkodawcy do drugiego.

Kolejna kontrola zdolności kredytowej przed zamknięciem?

Oto, co musisz wiedzieć. Istnieje szansa, że ​​ubezpieczyciel Twojej firmy hipotecznej przejrzy raporty kredytowe i / lub wyniki przed zamknięciem kredytu. Dlatego najlepiej jest unikać większych zakupów lub nowych linii kredytowych, dopóki nie uzyskasz zgody na zamknięcie. Wtedy subemitent kończy proces przeglądu i daje zielone światło dla pożyczki, aby przystąpić do zamknięcia. Do tego momentu może zostać przeprowadzona dodatkowa kontrola zdolności kredytowej. A jeśli ubezpieczyciel znajdzie jakieś nowe informacje, których wcześniej nie było (np. Nowo zgłoszone zobowiązanie z tytułu długu, które wypacza stosunek zadłużenia do dochodów), może to zepsuć Twoją pożyczkę z torów.

Więc o co chodzi? Dlaczego pożyczkodawca miałby ponownie sprawdzić Twój kredyt przed zamknięciem? Czego oni szukają? Przede wszystkim chcą upewnić się, że nadal możesz sobie pozwolić na pożyczkę i że Twoje saldo zadłużenia do dochodów nie zostało przesunięte przez nowe zakupy lub linie kredytowe.

Twoja pożyczka nie zostanie zamknięta, dopóki gwarant nie stwierdzi, że spełnia ona wszystkie wytyczne nałożone przez pożyczkodawcę i władze wtórne (FHA, Freddie Mac itp.). Nazywa się to „jasne do zamknięcia. W niektórych przypadkach pożyczkodawca przeprowadzi ostatnią wypłatę kredytu na krótko przed dniem zamknięcia, aby upewnić się, że nic się nie zmieniło w odniesieniu do Twoich długów i otwartych linii kredytowych.

Myślę, że w 2014 r. Zobaczymy więcej w wyniku nowych zasad udzielania pożyczek. Zasada zdolności do spłaty, która weszła w życie na początku tego roku, wymaga od pożyczkodawców dokładnego przeglądu zdolności płatniczej pożyczkobiorcy, aby upewnić się, że mają środki na spłatę pożyczki. Między innymi muszą wziąć pod uwagę całkowitą kwotę zadłużenia pożyczkobiorcy – co można znaleźć w raportach kredytowych. Jest całkowicie możliwe, że coraz więcej pożyczkodawców zacznie ponownie sprawdzać zdolność kredytową przed zamknięciem, aby pokryć swoje bazy. Ale tu przypuszczam.

Odpowiadając na twoje pytanie, tak, niektórzy pożyczkodawcy zaciągają drugi kredyt na krótko przed zamknięciem pożyczki. Robią to z powodów wymienionych powyżej i być może z innych powodów, których nie jestem świadomy. Czy to ci się przydarzy? Czas pokaże. Radzę kucnąć i czekać. Nie wskazywałbym pożyczkodawcy żadnych potencjalnych problemów kredytowych, chyba że zapytają o nie konkretnie. Ale to twoja decyzja. Nie wiem wystarczająco dużo o Twojej sytuacji, aby udzielić konkretnej porady.