Czy nastolatki i studenci powinni mieć karty kredytowe?

17 lutego 2021

Paul Bradbury / Getty Images

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych to poważny problem i każdego roku miliony ludzi stają ponad głowami. Stopy procentowe rosną, płatności są tracone, a oceny kredytowe są niszczone. Chociaż zadłużenie na karcie kredytowej może być katastrofalne pod względem finansowym, kredyt odgrywa ważną rolę w naszym życiu.

Kupno domu, wynajęcie mieszkania, wykupienie ubezpieczenia, ubieganie się o pracę, a nawet niektórzy dostawcy telewizji kablowej i telefonicznej przejrzą Twoją historię kredytową.

Młodzi ludzie i dług

Gdy ktoś skończy 18 lat i może samodzielnie kwalifikować się do otrzymania karty kredytowej lub pożyczki, staje się głównym celem dla pożyczkodawców. Firmy obsługujące karty kredytowe wiedzą, że młodzi dorośli chętnie rozpoczynają dorosłe życie, co często zdarza się, gdy idą na studia. Wiele kampusów uniwersyteckich jest wypełnionych bankami i sprzedawcami kart kredytowych, którzy rozdają prezenty za rejestrację, co w inny sposób sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe.

Prawdziwym problemem jest to, że będzie to pierwsza karta kredytowa, jaką napotkają dla wielu z tych studentów. Nie zwracają uwagi na stopy procentowe, warunki i cechy karty. Karta, którą wybiorą, może narazić ich na porażkę od samego początku.

Ponadto wielu młodych ludzi nie ma odpowiedniego wykształcenia w zakresie kart kredytowych i zadłużenia. Mogą wiedzieć, że musisz zwrócić pieniądze, ale mogą nie być przygotowani na zrozumienie skutków wysokich stóp procentowych, minimalnych płatności i niszczycielskiego efektu, jaki mogą spowodować opóźnienia w płatnościach. Kiedy większość młodych ludzi ma stosunkowo niskopłatną pracę lub pracuje w niepełnym wymiarze godzin, nadążanie za płatnościami kartą kredytową może być trudne, jeśli wymkną się spod kontroli.

Dlaczego większość studentów potrzebuje kredytu

Pomimo wszystkich negatywnych konsekwencji zadłużenia się na karcie kredytowej, faktem jest, że większość studentów potrzebuje karty kredytowej. Jeśli z jakiegokolwiek powodu jest to ustalenie historii kredytowej. Aby zbudować zdolność kredytową, potrzebujesz kredytu, więc uzyskanie karty kredytowej w młodym wieku jest łatwym sposobem, aby to zrobić. Ponadto jednym z ważnych czynników wpływających na wynik FICO jest długość historii kredytowej. Im szybciej ustanowisz linię kredytową, tym dłuższa będzie Twoja historia kredytowa, gdy przyjdzie czas na zaciągnięcie poważnej pożyczki, takiej jak zakup domu.

Nie tylko to, ale karty kredytowe są świetne w nagłych wypadkach. Większość studentów nie będzie miała znacznego awaryjnego funduszu gotówki w banku, więc posiadanie możliwości znalezienia pieniędzy w nagłych wypadkach jest ważne. Jako rodzic prawdopodobnie nie chcesz myśleć o tym, że Twój syn lub córka utknęliby w kłopotach, gdyby ich samochód się zepsuł, lub o zarabianiu pieniędzy, gdyby musieli lecieć do domu w nagłych wypadkach, aby karta kredytowa mogła stanowić dobrą siatkę bezpieczeństwa .

To wciąż zależy od rodziców

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało dobre nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i oparło się pokusie posiadania karty kredytowej, musisz je wyedukować. Muszą poznać korzyści wynikające z posiadania karty i druzgocące konsekwencje niewłaściwego użycia.

Jako rodzic musisz usiąść z synem lub córką przed samodzielnym wyruszeniem w drogę. Omów powody, dla których ważne jest posiadanie karty kredytowej i historii kredytowej. Powinieneś także pomóc im znaleźć dobrą kartę kredytową, aby nie rejestrowali się na pierwszą, którą napotkają. Po otrzymaniu karty dokonaj zakupu i przeprowadź ich przez proces dokonywania miesięcznej płatności. Albo czekiem, albo elektronicznie, aby wiedzieli, czego się spodziewać i znali proces.

Na koniec przejrzyj podstawowe zasady. Wyjaśnij, do czego dokładnie powinna być używana karta kredytowa i kto jest odpowiedzialny za płatności. Chcesz, aby Twoje dziecko odpowiedzialnie korzystało z tego narzędzia, więc powinno być jasne, że musi nadążać za płatnościami.

Poświęć czas na edukację swojego dziecka w młodym wieku, aby mogło w odpowiedzialny sposób uzyskać kredyt. Będą w stanie ruszyć z miejsca z solidną historią kredytową i wypracować solidne nawyki finansowe w przyszłości.