Często zadawane pytania dotyczące przelewów pieniędzy

Category: Będziesz Musiał
17 lutego 2021

Często Zadawane Pytania

Przelewy pieniężne

Czy mogę przenosić środki między rachunkami inwestycyjnymi JP Morgan?

Możesz przenosić pieniądze między kontamiYou Invest Tradelub z kontaYou Invest Tradena kontoYou Invest Portfolios. Realizujemy przelewy pieniężne między rachunkami inwestycyjnymi w czasie rzeczywistym. Jeśli transakcja wymaga zatwierdzenia, przetworzymy ją w czasie rzeczywistym, gdy tylko zostanie zatwierdzona.

Ponieważ jednak portfele Inwestujesz są zarządzane, nie możesz przenosić pieniędzy bezpośrednio z rachunku portfela Inwestujesz na inny rachunek inwestycyjny.

Uwaga: klienci Private Bank i JP Morgan Securities nie mogą przesyłać środków bezpośrednio z rachunku You Invest Trade na konto online You Invest Portfolios.

Jak mogę zasilić mój IRA?

Na chase.com możesz ustawić jednorazowe lub powtarzające się składki na swój IRA:

 1. Na stronie Konta przejdź do paska menu i otwórz menu „Zapłać i przelej.
 2. Wybierz „Przelej pieniądze.Wybierz konto, z którego chcesz wypłacić pieniądze, i IRA, na które chcesz je przekazać.Uzupełnij pozostałe informacje, aby skonfigurować swój wkład, i wybierz „Dalej.Jeśli wszystko wygląda dobrze, wybierz „Prześlij pieniądze.Poprosiłem o wypłatę z mojego konta emerytalnego na moje konto bankowe Chase, ale nie zostało to natychmiast przesłane. Czemu?

  Wszystkie wnioski o dystrybucję kont emerytalnych muszą zostać ręcznie zatwierdzone. Jak tylko to zatwierdzimy, przetworzymy Twoją transakcję w czasie rzeczywistym.

  Poprosiłem o jednorazowy przelew z datą przyszłą z mojego konta emerytalnego na moje konto bankowe Chase. Kiedy mogę się spodziewać środków tam?

  Wszelkie nadchodzące transakcje będziemy przetwarzać w czasie rzeczywistym w dniu, w którym planowany jest transfer.

  Zaplanowałem cykliczny przelew z mojego konta inwestycyjnego na konto bankowe Chase. Kiedy mogę się spodziewać środków tam?

  Wszelkie nadchodzące transakcje będziemy przetwarzać w czasie rzeczywistym w dniu, w którym planowany jest transfer.

  Czy pobieracie opłatę za przelew środków na moje konto?

  Nie. Nie pobieramy opłaty. Twoja instytucja przekazująca może naliczyć opłatę za transfer środków. Powinieneś zweryfikować z nimi wszelkie opłaty przed zainicjowaniem żądania transferu środków.

  Czy są jakieś opłaty za zasilenie mojego konta przelewem bankowym?

  Nie pobieramy opłat za odbieranie przelewów. Twoja instytucja wysyłająca może naliczyć opłatę za wysłanie przelewu. Przed zainicjowaniem przelewu należy zweryfikować u nich wszelkie opłaty.

  Jaki jest ostateczny termin przelania pieniędzy na mój rachunek inwestycyjny?

  Jeśli przelewasz środki z konta Chase: w przypadku transakcji złożonych przed 16:30 ET, Twoje pieniądze będą dostępne natychmiast. (Transakcje wymagające zatwierdzenia będą dostępne natychmiast po ich zatwierdzeniu). W przypadku transakcji przesłanych po 16:30 ET, Twoje pieniądze będą dostępne następnego dnia roboczego o godz. 5:00 ET lub około godziny 5:00 ET.

  Jeśli przelewasz środki z konta innego niż Chase: W przypadku transakcji dokonanych przed 16:30 ET, Twoje pieniądze będą dostępne następnego dnia roboczego o godzinie 17:01 ET lub około niej. W przypadku transakcji złożonych po godzinie 16:30 ET Twoje pieniądze będą dostępne w ciągu 2 dni roboczych około godziny 17:01 ET.

  Przelewy z rachunków, w których dokonano operacji w ramach funduszu pieniężnego, podlegają odcięciu środków pieniężnych, które mogą nastąpić wcześniej niż ustalone dla tego typu transakcji.

  Te transfery środków podlegają umowie transferowej (PDF).

  Co to jest przepływ pieniędzy w czasie rzeczywistym?

  Klienci inwestycyjni Chase mogą przesyłać środki pieniężne w czasie rzeczywistym między swoimi rachunkami inwestycyjnymi a rachunkami bankowymi Chase, co ułatwia natychmiastowe otrzymywanie i wykorzystywanie środków.

  Jakie rodzaje przelewów odbywają się w czasie rzeczywistym?

  Dla Ciebie Invest Trade: Realizujemy wszystkie jednorazowe transfery pieniężne tego samego dnia między rachunkami inwestycyjnymi JP Morgan a rachunkami depozytowymi Chase (czekowymi, oszczędnościowymi lub pieniężnymi), gdy tylko je autoryzujesz.

  Dla portfeli inwestycyjnych dla Ciebie: Realizujemy jednorazowe przelewy pieniężne tego samego dnia z Twojego rachunku depozytowego Chase i rachunków inwestycyjnych JP Morgan na konto portfeli You Invest, gdy tylko je autoryzujesz.

  Jeśli zdecyduję się zasilić moje nowe konto podczas otwierania konta, czy moje środki zostaną przelane w czasie rzeczywistym?

  Możemy rozpocząć transfer środków w czasie rzeczywistym, gdy tylko Twoje konto zostanie zatwierdzone i otwarte.

  Pamiętaj: rachunki w portfelach Inwestujesz są zatwierdzane tylko w dni robocze.

  Klienci Private Bank i JP Morgan Securities nie mogą zasilić swojego rachunku podczas otwierania rachunku.

  W jakich godzinach mogę poprosić o jednorazowy przelew tego samego dnia?

  Możesz poprosić o jednorazowy przelew gotówkowy tego samego dnia w dowolnym dniu roboczym od 5:00 do 16:30 ET lub o odcięcie funduszu pieniężnego, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. (Prośby o przelewy dla kont, na których dokonano operacji wymiany środków pieniężnych, podlegają odcięciu środków pieniężnych, które mogą nastąpić wcześniej niż ustalone dla tego typu transakcji).

  Pamiętaj: przelewy z konta You Invest Portfolios na konto bankowe Chase trwają od 4 do 5 dni roboczych.

  Jeśli przeleję środki z mojego konta bankowego Chase na mój rachunek inwestycyjny, czy są one dostępne do natychmiastowego handlu?

  Tak, dzięki przetwarzaniu w czasie rzeczywistym Twoje środki będą natychmiast dostępne do handlu.

  Jeśli przeleję środki z mojego konta bankowego Chase na mój rachunek inwestycyjny, czy są one dostępne do natychmiastowej wypłaty?

  Realizujemy przelewy na Twoje rachunki Invest Trade w czasie rzeczywistym, a Twoje środki są natychmiast dostępne do wypłaty.

  Chociaż przelewy na rachunki Twoich portfeli inwestycyjnych są również realizowane w czasie rzeczywistym, Twoje środki stają się dostępne do wypłaty w ciągu 4 do 5 dni roboczych.

  Gdzie mogę sprawdzić stan mojego przelewu w czasie rzeczywistym?

  Aby potwierdzić, że przelew został zaksięgowany na Twoim koncie, przejdź do operacji Przelew maklerski i sprawdź status transakcji. Po zakończeniu transferu wyślemy Ci również wiadomość e-mail.

  Dlaczego moja aktywność na koncie bankowym Chase wyświetla moją transakcję w statusie Oczekująca, gdy mój przelew jest zakończony, a salda mojego konta są aktualizowane?

  Podczas gdy my przetwarzamy przelewy gotówkowe w czasie rzeczywistym przez cały dzień, transfery z konta bankowego są aktualizowane, gdy te transakcje są zaksięgowane około godziny 23:59 ET.

  Przelewy pieniężne za pomocą funkcji Autosave & InvestingCo to jest automatyczne zapisywanie i inwestowanie?

  To automatyczne przelewy z konta czekowego Chase na rachunek oszczędnościowy Chase lub rachunek inwestycyjny podlegający opodatkowaniu. Ty wybierasz, ile pieniędzy chcesz przelać i kiedy chcesz je przesłać – czy to codziennie, zgodnie z harmonogramem, czy zawsze, gdy otrzymasz wpłatę.

  Czy moje pieniądze są automatycznie inwestowane po przelaniu na mój rachunek inwestycyjny?

  Jeśli dokonasz przelewu na You Invest Trade lub konto obsługiwane przez doradcę JP Morgan, Twoje pieniądze pozostaną w gotówce, dopóki ich nie zainwestujesz.

  Dzięki Twoim inwestycjom Twoje pieniądze zostaną automatycznie zainwestowane, gdy Twój portfel się zbilansuje, co zwykle ma miejsce następnego dnia roboczego.

  Kto może korzystać z funkcji automatycznego zapisywania i inwestowania?

  Możesz skorzystać z Autosave & Investing, jeśli masz co najmniej 1 osobiste konto czekowe Chase lub kartę Chase Liquid® i co najmniej 1 osobiste konto oszczędnościowe Chase lub co najmniej 1 podlegający opodatkowaniu rachunek inwestycyjny. Musisz również przeczytać i zaakceptować warunki umowy prawnej Transfery oraz mieć najnowszą wersję aplikacji Chase Mobile® (jeśli chcesz korzystać z Autosave & Investing na swoim urządzeniu mobilnym).

  Możesz zalogować się do aplikacji Chase Mobile i przewinąć do dołu panelu Moje konta, gdzie zobaczysz ikonę Automatyczne zapisywanie i inwestowanie. Możesz także wejść na stronę chase.com, gdzie na pulpicie Konta znajdziesz Autozapis i Inwestowanie.

  Transfery i rolowania papierów wartościowychJak przenieść papiery wartościowe na mój rachunek inwestycyjny JP Morgan?

  Uprościliśmy transfer papierów wartościowych i / lub gotówki z zewnętrznej instytucji finansowej na rachunek inwestycyjny JP Morgan.

  Możesz ustawić transfer konta na chase.com:

  Kliknij tutaj, aby przenieść papiery wartościowe z konta zewnętrznego.

  Warto zauważyć, że w przypadku niektórych przelewów możemy wymagać wyciągu z konta. Gdy zaczniesz, damy Ci znać, jeśli będzie to potrzebne.

  Pamiętaj: sprzedamy wszelkie papiery wartościowe przeniesione na Twoje konto portfela inwestycyjnego, które nie są częścią portfela modelowego przypisanego do Twojego konta, i wykorzystamy wpływy do sfinansowania Twojego portfela.

  Niekwalifikowalne papiery wartościowe obejmują: kredyty w rachunku bieżącym, kontrakty renty, krótkie pozycje papierów wartościowych, opcje, papiery wartościowe posiadane fizycznie, inwestycje hipotetyczne / pozycje memo (np. CDS, kontrakty TBA i lokaty terminowe), akcje groszowe, inwestycje alternatywne, dokumenty / umowy prawne, akcje spółki , salda depozytów zabezpieczających i obligacje strukturyzowane.

  Co to jest kumulacja?

  Istnieją różne rodzaje kumulacji. W przypadku bezpośredniego przeniesienia, aktywa z kwalifikowanego planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę – np. Konto 401 (k), 403 (b) lub 457 (b) – są wypłacane bezpośrednio do odbierającego IRA w Twoim imieniu (jako uczestnik planu / pracownik). W przypadku pośredniego przeniesienia, plan rozdziela aktywa do Ciebie (uczestnika / pracownika) i masz 60 dni od otrzymania środków na przeniesienie ich na IRA lub inny kwalifikujący się plan emerytalny. (Pamiętaj: w przeciwieństwie do przenoszenia IRA na IRA, możesz przenosić aktywa z planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę częściej niż raz na 12 miesięcy).

  Przeglądając dostępne opcje aktywów planu emerytalnego, oceń kwestie inwestycyjne i nieinwestycyjne, które opisujemy w „Podejmowaniu świadomych decyzji o przeniesieniu (PDF). Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących aktywów emerytalnych należy skonsultować się z administratorem planu i profesjonalnym doradcą podatkowym.

  Jakie typy kont mogę przenieść?

  Jak opisano dokładniej poniżej, możesz przenieść aktywa dystrybuowane z konta IRA (pośrednio) iz kwalifikowanego planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę (np. 401 (k), 403 (b) lub 457 (b)) konta (bezpośrednio lub pośrednio) .

  Jaka jest różnica między rolowaniem a przeniesieniem aktywów?

 3. Bezpośrednie przeniesienie – jeśli otrzymujesz wypłatę z kwalifikowanego planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę, możesz poprosić administratora planu o dokonanie płatności bezpośrednio na inny kwalifikujący się plan emerytalny lub do IRA. Skontaktuj się z administratorem planu, aby uzyskać instrukcje. Administrator może wystawić Twoją wypłatę w formie czeku płatnego na Twoje nowe konto. Z kwoty przeniesienia nie zostaną potrącone żadne podatki.
 4. Transfer powiernika do powiernika – jeśli otrzymujesz wypłatę z IRA, możesz poprosić instytucję finansową posiadającą IRA o dokonanie płatności bezpośrednio z IRA do innego IRA lub do kwalifikującego się planu emerytalnego. Z kwoty przelewu nie zostaną potrącone żadne podatki.Pośrednie / 60-dniowe przeniesienie – jeśli dystrybucja z IRA lub kwalifikowanego planu emerytalnego jest wypłacana bezpośrednio Tobie, możesz zdeponować całość lub część tej kwoty w IRA lub kwalifikującym się planie emerytalnym w ciągu 60 dni kalendarzowych. Podatki zostaną potrącone z kwalifikującej się dystrybucji rolowania z kwalifikowanego planu emerytalnego, więc będziesz musiał użyć innych funduszy, aby przenieść pełną kwotę dystrybucji.Czy mogę połączyć moje kumulacje i roczne składki w jedną IRA?

  Tak, ogólnie rzecz biorąc, możesz łączyć kumulacje i składki w tej samej IRA. Jednak tradycyjne dolary IRA i dolary Roth IRA muszą być przechowywane na oddzielnych kontach.

  Jak przenieść IRA do JP Morgan?

  Aby obrócić swój IRA, najpierw otwórz You Invest traditional lub Roth IRA. Po otwarciu konta przejdź do naszych formularzy maklerskich i wybierz „Formularz przelewu konta w sekcji „Transfer środków i aktywów. Wypełnij formularz i wyślij na podany adres. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zadzwonić pod numer 1 -800-392-5749, od poniedziałku do piątku w godz. 8–21 oraz w soboty w godz. 9–17 czasu wschodniego.

  Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem zarządzanego konta emerytalnego, udaj się do lokalnego oddziału Chase i porozmawiaj z doradcą JP Morgan.

  Jak przekonwertować tradycyjną IRA na Roth IRA?

  Aby zamienić swój You Invest Traditional IRA na You Invest Roth IRA, przejdź do strony z formularzami maklerskimi i wybierz opcję „Roth Conversion. Wypełnij formularz i wyślij na podany adres. Istnieją wymagania dotyczące uprawnień do Roth IRA, więc koniecznie porozmawiaj ze swoim doradcą podatkowym. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz do nas zadzwonić pod numer 1-800-392-5749, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 21:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00 ET.

  Jeśli masz zarządzane konto emerytalne, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim doradcą JP Morgan, aby przekonwertować konto.

  Czy są jakieś elementy, których nie mogę przesłać do JP Morgan Securities LLC?

  Istnieją aktywa, których nie można przenieść na JP Morgan Securities.

  W przypadku kont You Invest następujące papiery wartościowe (które mogą ulec zmianie w dowolnym momencie) NIE kwalifikują się do transferu:

  • Kredyty w rachunku bieżącym
  • Umowy rentyKrótkie pozycje bezpieczeństwaFizycznie posiadane papiery wartościoweInwestycje nominalne / pozycje memo (np. CDS, kontrakty TBA, lokaty terminowe)Zapasy groszaInwestycje alternatywne (w tym wszelkie niepubliczne akcje lub obligacje)Dokumenty / umowy prawneAkcje partnerskieSalda depozytów zabezpieczającychStrukturyzowane notatkiJeśli spróbujesz przenieść którekolwiek z nich, możemy być zmuszeni do anulowania całej prośby o przeniesienie.

   W przypadku rachunków portfeli inwestujących: jeśli masz papiery wartościowe, które nie są objęte modelem portfeli Inwestujesz, sprzedamy je za gotówkę, aby zainwestować na Twój rachunek, lub poprosimy Cię o przeniesienie ich na rachunek You Invest Trade lub inny rachunek kwalifikują się.

   Czy mogę przenieść istniejący zewnętrzny IRA do IRA w JP Morgan?

   Tak, możesz przenieść istniejący IRA na swój JP Morgan You Invest IRA. Możesz zacząć od otwarcia IRA tutaj.

   Ile czasu zajmie przeniesienie konta?

   Realizacja transferu Twojego konta między instytucjami kwalifikującymi się do ACAT zajmie około 3 do 5 dni roboczych. Może to zająć od 7 do 30 dni kalendarzowych, jeśli transfer ma miejsce między instytucjami niekwalifikującymi się do ACAT. Powiadomimy Cię e-mailem za każdym razem, gdy status Twojego przelewu ulegnie zmianie.

   Uwaga: Usługa ACAT (Automated Customer Account Transfer) to system ułatwiający transfer papierów wartościowych z jednego rachunku inwestycyjnego w instytucji finansowej do innej instytucji finansowej.

   Czy są jakieś opłaty za przeniesienie konta?

   Nie, nie pobieramy opłat za przelewy. Jednak instytucja, z której przenosisz aktywa, może pobierać opłatę, więc powinieneś skontaktować się z nią przed zaplanowaniem transferu.

   Z kim mogę się skontaktować, aby uzyskać wskazówki dotyczące moich aktywów emerytalnych?

   Twój administrator planu i / lub profesjonalny doradca podatkowy może pomóc Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą aktywów emerytalnych. Wspólnie możecie ocenić swoje opcje w świetle swoich priorytetów, aby pomóc określić, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twojej sytuacji.

   Czy mogę przenieść mój rachunek inwestycyjny inny niż Chase na rachunek portfela You Invest?

   Tak, możesz przenieść zewnętrzny rachunek inwestycyjny (cały rachunek lub określone papiery wartościowe) na konto portfeli You Invest. Sprzedamy przeniesione papiery wartościowe za gotówkę do zainwestowania na Twoje konto. Sprzedaż tych papierów wartościowych może skutkować naliczeniem opłat za wykup i / lub spowodować zdarzenie podlegające opodatkowaniu. Jeśli papier wartościowy nie może zostać sprzedany, będzie musiał zostać przeniesiony na konto You Invest Trade lub inne konto maklerskie.

   Czy mogę przenieść środki pieniężne i papiery wartościowe z jednego rachunku maklerskiego na inny?

   Obecnie możesz przesyłać pieniądze tylko między podobnymi tytułami kont maklerskich, co oznacza, że ​​własność i tytuł konta są takie same (np. Twój Roth IRA do Roth IRA, Twój tradycyjny IRA do tradycyjnego IRA, Twoje indywidualne konto maklerskie do Twojego indywidualnego biura maklerskiego konto i konto wspólne na koncie wspólnym).

   Czy mogę przenieść środki z nieemerytalnego rachunku maklerskiego na emerytalny rachunek maklerski (tj. Dokonać wpłaty) lub z maklerskiego rachunku emerytalnego na nieemerytalny rachunek maklerski (tj. Dokonać wypłaty)?

   Obecnie tego typu transakcje nie mogą być realizowane online. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać pomoc.

   Jakie rodzaje czasopism są dozwolone?

   Dozwolone są następujące typy czasopism (w USD):

   • Przeniesienie części dostępnej pozycji papieru wartościowego lub salda gotówkowego z jednego rachunku maklerskiego Chase na inny.
   • Przeniesienie pełnej ilości dostępnej pozycji bezpieczeństwa lub salda gotówkowego z jednego rachunku maklerskiego Chase na drugi.Przeniesienie całego salda gotówkowego z jednego rachunku maklerskiego Chase na inne.Przeniesienie wszystkich papierów wartościowych tylko z jednego rachunku maklerskiego Chase na inny.Jakie rodzaje aktywów można przenieść z jednego rachunku maklerskiego na inny?

    Gotówka, akcje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, opcje lub stały dochód mogą być przenoszone z jednego rachunku maklerskiego na inny.

    Gdzie mogę znaleźć status mojego ostatniego przelewu?

    Wybierz „Zapłać i przelej, „Czynności płatnicze i „Przelewy papierów wartościowych w ramach przelewów maklerskich, aby znaleźć wszystkie przeszłe i oczekujące zlecenia przelewów.

    Dlaczego niektóre papiery wartościowe są wyszarzone i nie można ich przenieść?

    Wszystkie niekwalifikowalne papiery wartościowe (takie jak papiery wartościowe z depozytem zabezpieczającym, dywidendy, rachunki pożyczek niecelowych lub papiery wartościowe w walutach innych niż USD) nie są obecnie dostępne do transferu online.

    Transakcje online bez prowizji dotyczą handlu akcjami notowanymi na giełdzie w USA, funduszami ETF (Exchange-Traded Funds) i opcjami. Transakcje opcyjne podlegają opłacie w wysokości 0,65 USD za kontrakt. Sprzedaż podlega regulacyjnej opłacie transakcyjnej w wysokości od 0,01 USD do 0,03 USD za 1000 USD kapitału. Istnieją koszty związane z posiadaniem pewnych inwestycji, w tym funduszy inwestycyjnych i ETF. Warunki oferty i ceny mogą ulec zmianie i / lub wypowiedzeniu. Obowiązują inne opłaty i ograniczenia (w tym rodzaje kont). Zobacz youinvest.com/pricing, aby zapoznać się z warunkami.

    Handel opcjami wiąże się z ryzykiem; nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów; i podlega zatwierdzeniu. Przed kupnem i sprzedażą opcji inwestorzy powinni zrozumieć wszystkie swoje prawa i obowiązki związane z opcjami handlowymi. Aby uzyskać informacje na temat handlu opcjami, w tym ryzyka, zapoznaj się z „Charakterystyką i ryzykiem standardowych opcji

    Dostęp do programu Portfolio Builder wymaga minimalnego salda konta w wysokości 2500 USD. Korzystając z tego narzędzia, pamiętaj, że JP Morgan Securities LLC nie analizuje Twojego portfela inwestycyjnego, Twoich indywidualnych okoliczności ani nie rozważa ani nie rekomenduje tego, co powinieneś kupić, zatrzymać lub sprzedać na swoim koncie.

    WAŻNE: Prognozy lub inne informacje generowane przez narzędzie Portfolio Builder dotyczące prawdopodobieństwa różnych wyników inwestycyjnych mają charakter hipotetyczny, nie odzwierciedlają rzeczywistych wyników inwestycyjnych i nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Wyniki programu Portfolio Builder mogą się różnić przy każdym użyciu i w czasie.

    Aby utrzymać konto portfeli You Invest, wymagany jest początkowy minimalny depozyt w wysokości 500 USD i minimalne saldo w wysokości 250 USD. Początkową minimalną kwotę depozytu należy wpłacić w ciągu 60 dni.

    Roczna opłata doradcza w wysokości 0,35% (z zastrzeżeniem obowiązujących rabatów, promocji, korekt lub zwolnień) będzie naliczana na podstawie aktywów przechowywanych na koncie. Opłata doradcza nie obejmuje podstawowych opłat i wydatków pobieranych przez fundusze ETF na Twoim rachunku. Jednakże wydatki ETF zapłacone JP Morgan zostaną obniżone lub odliczone od opłaty doradczej. Dodatkowe informacje na temat opłat można znaleźć w broszurach informacyjnych programu JP Morgan You Invest Portfolios.

    Konflikty interesów pojawią się za każdym razem, gdy JP Morgan Chase & Co. lub którykolwiek z jej podmiotów stowarzyszonych (łącznie „JP Morgan) ma rzeczywistą lub domniemaną ekonomiczną lub inną motywację w zarządzaniu portfelami klientów do działania w sposób korzystny dla JP Morgan. Konflikty spowodują, na przykład (w zakresie, w jakim następujące działania są dozwolone na koncie): (1) gdy JP Morgan inwestuje w produkt inwestycyjny, taki jak fundusz inwestycyjny, fundusz typu ETF, produkt strukturyzowany , oddzielnie zarządzany rachunek lub fundusz hedgingowy wyemitowany lub zarządzany przez podmiot stowarzyszony, taki jak JP Morgan Investment Management Inc. („JPMIM); (2) gdy podmiot JP Morgan uzyskuje usługi, w tym realizację i rozliczanie transakcji, od podmiotu stowarzyszonego; (3) gdy JP Morgan otrzyma płatność w wyniku zakupu produktu inwestycyjnego na rachunek klienta;lub (4) gdy JP Morgan otrzyma zapłatę za świadczenie usług (w tym obsługę akcjonariuszy, prowadzenie ewidencji lub opiekę) w odniesieniu do produktów inwestycyjnych zakupionych dla portfela klientów. Inne konflikty będą wynikać z relacji, które JP Morgan ma z innymi klientami lub gdy JP Morgan działa na swój własny rachunek.

    Wybierając fundusze ETF do tego programu, menedżer portfela tego programu ogranicza swój wybór do funduszy ETF JP Morgan. W rezultacie zarządzający portfelem tego programu wybierze fundusze ETF firmy JP Morgan nawet w przypadkach, gdy istnieją fundusze ETF stron trzecich, które są tańsze lub mają dłuższe osiągnięcia lub lepsze historyczne zwroty. JP Morgan ma konflikt interesów, gdy określa portfele docelowe klasy aktywów, cele alokacji aktywów lub alokacje bieżące, ponieważ dokonuje alokacji tylko do klas aktywów, w których dostępne są fundusze ETF JP Morgan.

    Portfele klientów będą zawierały 100% funduszy ETF JP Morgan. Nie powinieneś inwestować w ten program, jeśli nie czujesz się komfortowo trzymając portfel inwestycyjny składający się w 100% z funduszy ETF JP Morgan. Należy zauważyć, że JP Morgan otrzyma więcej ogólnych opłat w przypadku korzystania z funduszy ETF JP Morgan. Ponadto fundusze ETF JP Morgan w tym programie nie muszą być przeglądane ani zatwierdzane w ramach procesu badawczego mającego zastosowanie do innych programów, w przypadku których JP Morgan Securities LLC („JPMS) pełni rolę doradcy inwestycyjnego. W konsekwencji, decyzje inwestycyjne dotyczące funduszy ETF JP Morgan w ramach programu będą się różnić i mogą, w pewnych okolicznościach, być niezgodne z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi przez JP Morgan w odniesieniu do innych programów doradczych. Ponadto plik JPMorgan ETF używane w tym programie mogą, ale nie muszą, zostać zatwierdzone do pozyskiwania na platformie brokerskiej oferującej pełen zakres usług JPMS.

    JPMIM lub jego podmioty stowarzyszone mogą być sponsorami lub zarządzającymi funduszami ETF i innymi zarejestrowanymi funduszami („funduszami JP Morgan), które JP Morgan kupuje do portfela klientów. W takim przypadku JPMIM lub jego podmioty stowarzyszone otrzymują opłatę za zarządzanie funduszami JP Morgan. Ponieważ opłaty uiszczane na rzecz JPMIM i jego podmiotów stowarzyszonych zostaną potrącone z opłaty za konto doradcze, JP Morgan nie będzie zatrzymywać więcej przychodów, gdy portfel klientów zostanie zainwestowany w fundusze JP Morgan Funds, niż w przypadku inwestycji w fundusze osób trzecich.

    Wszystkie fundusze mają różne opłaty wewnętrzne i inne wydatki, które są opłacane przez zarządzających lub emitentów funduszy lub przez sam fundusz, ale ostatecznie ponosi je inwestor. JP Morgan może otrzymywać opłaty administracyjne i za obsługę oraz inne opłaty za świadczenie usług zarówno na rzecz JP Morgan Funds, jak i funduszy osób trzecich, jeśli ma to zastosowanie, znajdujących się w portfelu klientów. Płatności te mogą być dokonywane przez sponsorów funduszy (w tym podmioty stowarzyszone z JPMIM) lub przez same fundusze i mogą być oparte na wartości środków znajdujących się w portfelu klientów. Fundusze lub ich sponsorzy mogą mieć inne relacje biznesowe z JP Morgan poza jej rolą związaną z zarządzaniem portfelem lub z oddziałami brokersko-dealerskimi JP Morgan, które mogą świadczyć usługi maklerskie lub inne usługi, w ramach których wypłacane są prowizje, opłaty i inne wynagrodzenia.

    JP Morgan ma zachętę do alokacji aktywów do nowych funduszy JP Morgan, aby pomóc jej w opracowaniu nowych strategii inwestycyjnych i produktów. JP Morgan ma zachętę do alokowania aktywów portfeli do funduszu JP Morgan, który jest mały, płaci większe opłaty podmiotom powiązanym JP Morgan lub któremu JP Morgan dostarczył kapitał zalążkowy. Ponadto JP Morgan ma motywację, aby nie sprzedawać ani nie wycofywać aktywów portfela z funduszu JP Morgan w celu uniknięcia lub opóźnienia sprzedaży lub wypłat z tytułu niekorzystnego wpływu na fundusz. Konta zarządzane przez JP Morgan mają znaczący udział w niektórych funduszach JP Morgan. JP Morgan stoi w obliczu konfliktu interesów, gdy rozważa wpływ sprzedaży lub umorzenia na takie fundusze i na innych udziałowców funduszy przy podejmowaniu decyzji, czy i kiedy odkupić swoje udziały. Duża sprzedaż lub wykup akcji przez JPMorgan działający w imieniu swoich klientów może skutkować sprzedażą papierów wartościowych przez fundusz JP Morgan, który w innym przypadku by tego nie zrobił, potencjalnie zwiększając koszty transakcji i niekorzystnie wpływając na wyniki funduszu. Duża sprzedaż lub umorzenie może również znacznie zmniejszyć aktywa funduszu, powodując zmniejszenie płynności oraz, w zależności od obowiązujących limitów wydatków, wyższy wskaźnik kosztów lub likwidację funduszu. Konflikty te mogą zostać zaostrzone dzięki współpracy zarządzającego portfelem tego programu i zarządzających portfelami funduszy JP Morgan przy projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Morgan Fund sprzedaje papiery wartościowe, kiedy inaczej by tego nie zrobił, potencjalnie zwiększając koszty transakcji i niekorzystnie wpływając na wyniki funduszu. Duża sprzedaż lub umorzenie może również znacznie obniżyć aktywa funduszu, powodując zmniejszenie płynności oraz, w zależności od obowiązujących limitów wydatków, wyższy wskaźnik kosztów lub likwidację funduszu. Konflikty te mogą zostać zaostrzone dzięki współpracy zarządzającego portfelem tego programu i zarządzających portfelami funduszy JP Morgan przy projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Morgan Fund sprzedaje papiery wartościowe, kiedy inaczej by tego nie zrobił, potencjalnie zwiększając koszty transakcji i niekorzystnie wpływając na wyniki funduszu. Duża sprzedaż lub umorzenie może również znacznie obniżyć aktywa funduszu, powodując zmniejszenie płynności oraz, w zależności od obowiązujących limitów wydatków, wyższy wskaźnik kosztów lub likwidację funduszu. Konflikty te mogą zostać zaostrzone dzięki współpracy zarządzającego portfelem tego programu i zarządzających portfelami funduszy JP Morgan przy projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Duża sprzedaż lub umorzenie może również znacznie zmniejszyć aktywa funduszu, powodując zmniejszenie płynności oraz, w zależności od obowiązujących limitów wydatków, wyższy wskaźnik kosztów lub likwidację funduszu. Konflikty te mogą zostać zaostrzone dzięki współpracy zarządzającego portfelem tego programu i zarządzających portfelami funduszy JP Morgan przy projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Duża sprzedaż lub umorzenie może również znacznie obniżyć aktywa funduszu, powodując zmniejszenie płynności oraz, w zależności od obowiązujących limitów wydatków, wyższy wskaźnik kosztów lub likwidację funduszu. Konflikty te mogą zostać zaostrzone dzięki współpracy zarządzającego portfelem tego programu i zarządzających portfelami funduszy JP Morgan przy projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Morgan Funds w projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.Morgan Funds w projektowaniu portfeli dla tego programu. Firma JP Morgan stosuje zasady i mechanizmy kontrolne w celu zarządzania i monitorowania swoich działań i procesów w celu identyfikacji i zarządzania konfliktami interesów.

    Zapoznaj się z broszurami ujawniającymi JPMS i JPMIM, aby uzyskać dodatkowe ważne informacje dotyczące tego programu i jego konfliktów interesów.

    Inwestorzy powinni dokładnie rozważyć cele inwestycyjne i ryzyko, a także opłaty i wydatki ETF przed dokonaniem inwestycji. Aby uzyskać prospekt, odwiedź witrynę internetową funduszu. Prospekt zawiera te i inne informacje dotyczące ETF. Przeczytaj uważnie prospekt przed dokonaniem inwestycji.

    Inwestowanie wiąże się z ryzykiem rynkowym, w tym możliwą utratą kapitału, i nie ma gwarancji, że cele inwestycyjne zostaną osiągnięte. Wyniki historyczne nie gwarantują wyników przyszłych.

    JPMorgan Chase i jego spółki stowarzyszone nie udzielają porad podatkowych, prawnych ani księgowych. Ten materiał został przygotowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie ma na celu dostarczenia porad podatkowych, prawnych lub księgowych i nie należy na nich polegać. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek transakcji należy zasięgnąć porady doradców podatkowych, prawnych i księgowych.

    Alokacja / dywersyfikacja aktywów nie gwarantuje zysku ani nie chroni przed stratą.