Czas transakcji Bitcoin: jak długo trwa transakcja Bitcoin?

Category: Których Możesz
17 lutego 2021
Scenariusz

Jest tajemnicą poliszynela, że ​​czas blokowania Bitcoinów wynosi 10 minut.

Ale czy zastanawiałeś się, dlaczego pomyślne potwierdzenie transakcji Bitcoin zajmuje więcej niż 10 minut?

Chyba nie!

Wiem, że jesteś zajętym mężczyzną (lub kobietą), ale od wielu razy odbiorcy Bitcoina dali się oszukać z powodu braku wiedzy na ten prosty temat.

Dlatego uważam, że moim obowiązkiem jest uświadomić Ci to i upewnić się, że nie popadniesz ponownie w takie głupie błędy.

W tym poście dowiemy się, jaki jest idealny czas transakcji / potwierdzenia Bitcoin i co zrobić, gdy transakcje utkną na długie godziny?

Więc zagłębmy się w to:

Jaki jest czas potwierdzenia transakcji Bitcoin?

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą:

Transakcje Bitcoin nie są natychmiast potwierdzane ani finalizowane.

Te transakcje najpierw trafiają do puli niepotwierdzonych transakcji o nazwie Bitcoin mempool, skąd górnicy odbierają te transakcje. Dlatego na pierwsze potwierdzenie transakcji Bitcoin trzeba zaczekać co najmniej 10 minut.

W każdym razie średni czas potrzebny na potwierdzenie transakcji Bitcoin wynosi 10 minut, a to dlatego, że czas blokowania Bitcoina wynosi 10 minut.

Ale nie jest to prawdą za każdym razem, ponieważ potwierdzenie transakcji Bitcoin może zająć do kilku godzin, a czasem nawet dni po dokonaniu transakcji.

Myślisz, że przesadzam?

Może się to zdarzyć z powodu wielu czynników, które omówimy w następnej sekcji.

Co decyduje o szybkości transakcji Bitcoin lub czasie transferu Bitcoin?

Szybkość transakcji Bitcoin zależy od wielu czynników, a poza tym te dwa czynniki są bardzo krytyczne dla czasu transferu BTC:

  • Zatory w sieci Bitcoin
  • Opłaty transakcyjne Bitcoin dołączone do każdej transakcji BTC.

Przeciążenie lub obciążenie łańcucha blokowego Bitcoin można zobaczyć w czasie rzeczywistym, monitorując mempool. W chwili pisania tego tekstu w sieci obecnych jest wiele niepotwierdzonych transakcji.

Ale nie trzeba dodawać, że im więcej niepotwierdzonych transakcji, tym więcej czasu zajmie blockchain, aby je potwierdzić.

W końcu mamy ograniczoną przestrzeń i ograniczoną przepustowość w łańcuchu, ponieważ może on zawierać transakcje o wartości 1 MB co 10 minut.

A dzięki konstrukcji Bitcoina tylko jeden górnik może dodać blok co 10 minut, bez względu na to, ile ma mocy mieszania. (Zobacz nasz przewodnik po Bitcoin Mining )

Ponadto górnicy są zobowiązani do działania w sposób, który najbardziej ich motywuje, aw przypadku wydobycia górnicy wolą przyjmować w pierwszej kolejności te transakcje, które wiążą się z większymi opłatami transakcyjnymi.

Jeśli nie wiesz:

Górnicy otrzymują 12,5 BTC plus kwota „X opłaty za wydobycie bloku za swoją pracę górniczą. A jeśli widzisz, tutaj nagroda w wysokości 12,5 BTC jest ustalona dla wszystkich górników, ale kwota „X opłat za wydobycie bloków jest różna.

Zatem im wyższa kwota „X, tym wyższy dochód / nagroda dla górników za wydobycie udanego bloku.

Wiem, że zastanawiasz się, w jaki sposób opłata za wydobycie bloku jest powiązana z Twoją transakcją, która nie została pobrana z mempoolu?

Cóż, zrozummy, najpierw blokuj opłatę za wydobycie

Blok jest jedynie zbiorem transakcji, a każda transakcja ma przypisaną opłatę transakcyjną. Suma opłat transakcyjnych związanych z poszczególnymi transakcjami, które górnik przeniósł do swojego bloku, nosi nazwę „Opłata za wydobycie bloku.

Więc załóż na chwilę, że jesteś górnikiem bitcoinów.

Co byś zrobił?

Cóż, jeśli jestem górnikiem, spróbuję zmaksymalizować kwotę „X, zawsze odbierając te transakcje z mempoolu, do którego są przypisane wyższe opłaty transakcyjne, aby w nagrodę otrzymać więcej opłat za wydobycie bloków.

W związku z tym ekonomicznie uzasadnione jest, aby górnicy najpierw pobierali te transakcje z mempoolu, z którym wiążą się wyższe opłaty.

A górnicy są w tym dość proaktywni, ponieważ wszyscy górnicy utrzymują swoje mempool w kolejności malejącej z dołączonymi do niego opłatami transakcyjnymi (opłatami za mempool bitcoin).

To jeden z głównych powodów, dla których potwierdzanie Bitcoinów trwało wiele godzin i utknęło w mempool, ponieważ Twoja opłata jest zbyt niska, aby została zauważona przez górników.

Ile potwierdzeń Bitcoin wystarczy na transakcję?

Ogólnie rzecz biorąc, „6 potwierdzeń jest zalecanych i wielu uważa je za wystarczające, aby upewnić się, że transakcja Bitcoin zakończy się sukcesem.

Ten limit „ 6 potwierdzeń ” jest nawet zalecany przez Satoshi Nakamoto – twórcę Bitcoina, ponieważ po sześciu potwierdzeniach odbiorca może być pewien, że bitcoiny, które otrzymał, nie zostały podwójnie wydane .

Ale jak wiemy, że potwierdzenie Bitcoin zajmie minimum 10 minut i stąd na sześć potwierdzeń trzeba poczekać co najmniej 60 minut (pod warunkiem, że transakcja jest zawarta w najbliższym bloku)

Ale jest to idealny scenariusz, który często różni się od rzeczywistości, ponieważ jest wystarczająco dużo szans, że Twoja transakcja nie zostanie uwzględniona w następnym bloku.

Oto średni czas akceptacji transakcji do wydobytego bloku i dodania do księgi publicznej (uwaga: obejmuje tylko transakcje z opłatami górniczymi).

Oto ogólny średni czas potwierdzenia w łańcuchu bloków Bitcoin:

Ponadto te potwierdzenia to nic innego jak liczba bloków dodanych po uwzględnieniu transakcji w łańcuchu, a pierwsze potwierdzenie oznacza, że ​​transakcja jest uwzględniona w ostatnio wydobytym bloku.

A ponieważ bloki zostaną znalezione po niedawno wydobytym bloku, liczba potwierdzeń dla Twojej transakcji będzie wzrastać do „6 potwierdzeń lub więcej. Sprawdź tę transakcję teraz, a zobaczysz więcej niż 6 potwierdzeń na jej temat: 3230b0b9c0bd5cd196cc23b1e5bf4b41604b31e04bc9d9f5071cfa8117ba70a9

Czy istnieje kalkulator / szacunkowy czas transakcji / potwierdzenia Bitcoin?

Tak, oczywiście, istnieją pewne kalkulatory czasu transakcji Bitcoin, których możesz użyć, ale wszystkie opierają się na opłatach transakcyjnych Bitcoin, które zostały dołączone do tej konkretnej transakcji.

Powiedzmy, że dołączyłeś „ X ” Satoshi / bajt opłat za transakcję Bitcoin, a następnie możesz bardzo dobrze obliczyć, ile czasu (lub ile bloków) będziesz musiał poczekać, zanim otrzymasz pierwsze potwierdzenie.

Zobacz ten kalkulator, który mówi Ci na podstawie opłat Satoshi / bajt, ile czasu i ile bloków trzeba czekać:

Tak więc zgodnie z tym estymatorem, jeśli używasz 14 Satoshis / bajt opłat lub więcej, zostaniesz uwzględniony w następnym bezpośrednim bloku, a za mniej niż 30 minut otrzymasz potwierdzenie.

Podczas gdy jeśli używasz 3 Satoshi / bajt opłat, możesz zostać uwzględniony w drugim bloku, a jeśli opłaty są niższe, możesz potrzebować poczekać jeszcze 3-4 bloki, aby zostać uwzględnionym w bloku Bitcoin.

W ten sposób możesz łatwo obliczyć przybliżony czas potwierdzenia Bitcoin i dokładnie wiedziećileczasuzajmuje transfer Bitcoin?

Co zrobić, gdy transakcje Bitcoin trwają długo?

Ale używam tego kalkulatora czasu przed dokonaniem transakcji, ponieważ w ten sposób mogę określić odpowiednie opłaty transakcyjne, a tym samym skrócić oczekiwany czas potwierdzenia.

Wiem też, że chcesz wiedzieć, co należy zrobić, gdy Twoja transakcja utknęła na długo.

W rzeczywistości jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy transakcja utknęła, na przykład:

  • Użyj akceleratora transakcji Bitcoin, aby podnieść opłaty poza łańcuchem.
  • Zastąp zablokowaną transakcję wyższą opłatą za pomocą metody Replace-By-Fees.
  • Dokonaj transakcji podrzędnej z wyższymi opłatami, korzystając z techniki Dziecko płaci za rodzica.

Oczywiście te techniki są specyficzne dla Bitcoin i mają być używane, gdy transakcja utknęła na wiele godzin.

Ale z drugiej strony, jeśli nie masz technicznych kompetencji, aby wykonać te czynności, możesz zostawić transakcję na 72 godziny, a sieć automatycznie porzuci transakcję i zwróci monety do portfela Bitcoin.

Wniosek: Jak długo trwa transfer bitcoinów?

Wiem, że pewnie się zastanawiasz, skoro tyle czasu zajmują transakcje Bitcoin, to w jaki sposób można go użyć jako waluty?

Cóż, tak właśnie myślą programiści Bitcoin i dlatego pracują nad technologiami takimi jak Segwit, Schnorr Signatures i Lightning Network, aby transakcje Bitcoin były niemal natychmiastowe.

Ale droga do tego jest długa, ponieważ sieć Lightning niedawno zaczęła zyskiwać zainteresowanie społeczności, a penetracja Segwit również wzrosła.

Uważam, że kiedy te technologie są na pełnych obrotach, pytania typu „jak długo trwa potwierdzenie transakcji Bitcoin? lub „jak długo trwa transfer Bitcoin? przejdą do przeszłości.

Ale od teraz, jeśli chcesz dokonywać transakcji w głównym łańcuchu Bitcoin, musisz poczekać co najmniej 60 minut, zanim będziesz mógł stwierdzić, że transakcja zakończyła się w 100%.

Więc to wszystko ode mnie dzisiaj w tym przewodniku po czasie transakcji Bitcoin, a wkrótce wrócę z bardziej interesującymi i znającymi się na rzeczy tematami dotyczącymi Bitcoin.

Do tego czasu ucz się i dziel się miłością do Bitcoin z TheMoneyMongers

Udostępnij ten artykuł znajomym za pośrednictwem mediów społecznościowych!