Co zrobić, jeśli zgubisz kartę kredytową

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Utrata karty kredytowej jest zbyt łatwa do zrobienia. Często są pozostawione przy kasach, na stołach w restauracjach lub porzucone w barach, w których są trzymane, gdy masz otwartą kartę. Utrata karty kredytowej może być przerażająca, ale najgorsze, co może z tego wyniknąć, to trochę niedogodności. W przeciwieństwie do kart debetowych, karty kredytowe mają znacznie lepszą ochronę w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

Poniżej omówię, co zrobić, jeśli zgubisz kartę kredytową, krok po kroku.

1. Nie panikuj! Twoje pieniądze są bezpieczne

Utrata karty kredytowej to nic wielkiego, ponieważ nie jesteś odpowiedzialny za nadużycia jej. Zgodnie z prawem możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności tylko do 50 USD nieautoryzowanych zakupów. W praktyce nigdy nie słyszeliśmy o żadnym banku, który faktycznie egzekwowałby prawo i pociągałby posiadaczy kart do odpowiedzialności za straty wynikające z zagubienia lub kradzieży karty kredytowej.

Większość banków wyraźnie stwierdza w warunkach ofert kart, że ich posiadacze kart nie odpowiadają za żadne fałszywe opłaty. Niewielu chciałoby potencjalnej katastrofy w public relations, wymagającej 50 dolarów od posiadacza karty, który po prostu zgubił swoją kartę.

Prawda jest taka, że ​​większość osób, które mogą znaleźć Twoją kartę, to osoby, które nie zamierzają ryzykować więzienia, używając karty do dokonywania fałszywych zakupów. I, szczerze mówiąc, istnieje spora szansa, że ​​znajdziesz swoją kartę wepchniętą między poduchy kanapy lub w przepaści, która istnieje między fotelami samochodowymi dni lub tygodnie później.

To powiedziawszy, powinieneś jak najszybciej podjąć działania, aby zminimalizować uszkodzenia mózgu i irytację związaną z brakiem karty.

2. Zgłoś zgubioną kartę wystawcy karty kredytowej

Powinieneś jak najszybciej zgłosić utratę karty do wystawcy karty. W ten sposób można go unieważnić i nie można go już używać do dokonywania nowych zakupów. Zwykle numer telefonu wydawcy można znaleźć na odwrocie karty, ale ponieważ nie jest on w Twoim posiadaniu, musisz poszukać gdzie indziej.

Jeśli znasz bank, który wydał kartę, możesz zaoszczędzić dużo czasu. Oto numery telefonów głównych wydawców kart.Wydawca kartyNumer telefonuAmerican Express1-800-528-4800Bank Ameryki1-800-732-9194Barclaycard1-877-523-0478Capital One1-800-955-7070Pościg1-800-432-3117Citi1-800-950-5114CreditOne Bank1-877-825-3242Odkryć1-800-347-2683PNC Bank1-800-558-8472Synchrony Financial (karty sklepowe)1-866-419-4096USAA1-800-945-6759Bank USA1-800-285-8585Wells Fargo1-800-642-4720Karty sklepowe są najczęściej wydawane przez Capital One, Chase, Citi i Synchrony Financial, ale skontaktowanie się ze sprzedawcą to dobry sposób na ustalenie, który bank jest faktycznie odpowiedzialny za zarządzanie kartą sklepową sprzedawcy.

Oto kilka miejsc, w których można znaleźć informacje kontaktowe wydawcy karty:

 • Twoje oświadczenie.Najnowszy wyciąg rozliczeniowy powinien zawierać zarówno nazwę wydawcy karty, jak i numer telefonu, z którym można się skontaktować. Znajomość banku wydającego to zazwyczaj wszystkie potrzebne informacje. Stamtąd możesz znaleźć numer telefonu w powyższej tabeli lub przeprowadzić szybkie wyszukiwanie online.
 • Twoje konto karty online.Jeśli zarządzasz swoją kartą online, możesz znaleźć nazwę banku, który ją wystawił, i dane kontaktowe w jego witrynie internetowej. Ogólnie rzecz biorąc, firmy obsługujące karty wymagają powiadomienia ich o zgubieniu karty telefonicznie, a nie za pośrednictwem wiadomości online lub poczty elektronicznej.Wystawca karty prawdopodobnie poprosi Cię o podanie pewnych danych osobowych, aby zweryfikować, kim jesteś. Powinieneś spodziewać się co najmniej podania pełnego imienia i nazwiska oraz adresu.

  Nigdy nie podawaj nikomu swoich informacji przez telefon, chyba że zainicjujesz połączenie. Jeśli wystawca karty zadzwoni do Ciebie w celu uzyskania informacji, rozłącz się, znajdź numer telefonu na stronie internetowej wystawcy karty i oddzwoń. Ludzie często próbują dzwonić do niczego niepodejrzewających osób i udawać pracowników banku, gdy są tylko oszustami próbującymi zdobyć Twoje dane osobowe.

  3. Miej oko na swoje zakupy

  Dostęp online do konta karty kredytowej ułatwia życie, szczególnie w przypadku zgubienia lub kradzieży karty. Wielu wydawców wyświetla ostatnie zakupy w sekcji „Oczekujące ostatnich transakcji, która jest dobrym miejscem do wyszukania wszelkich podejrzanych obciążeń, których nie autoryzowałeś.

  Moje doświadczenie z zagubionymi lub skradzionymi kartami jest takie, że złodzieje mają tendencję do dokonywania najpierw niewielkich zakupów, aby sprawdzić, czy karta kredytowa działa, zanim dokonają znacznie większych opłat. W jednym przypadku moja karta została użyta do kupienia niewielkiej ilości benzyny i posiłku w Taco Bell, zanim została wykorzystana do zarobienia tysięcy dolarów opłat w GameStop i innych sklepach elektronicznych.

  Chodzi mi o to, żeby nie szukać dużych ładunków. Jeśli ktoś używa Twojej karty do robienia zakupów, prawdopodobnie dokona kilku drobnych zakupów, aby przetestować wody. Te „testowe zakupy mogą łączyć się z Twoimi normalnymi wzorcami wydatków, dlatego warto bardzo uważnie przejrzeć ostatnie transakcje.

  4. Kup nową kartę i zaktualizuj swoje rachunki cykliczne

  Gdy zgłosisz zagubienie karty, wystawca karty kredytowej wyłączy kartę i wyda nową, zazwyczaj z nowym numerem, datą ważności i kodem zabezpieczającym (trzy lub cztery cyfry na odwrocie). Nowa karta zostanie wysłana pocztą i powinna dotrzeć w ciągu tygodnia. Niektórzy wydawcy przyspieszają dostawę nowej karty w ciągu nocy lub następnego dnia za darmo, jeśli ładnie poprosisz.

  To tutaj znajdziesz najbardziej irytującą część dotyczącą utraty karty: musisz zaktualizować wszystkie informacje dotyczące płatności dla wszelkich powtarzających się rachunków, które posiadasz. Na przykład, jeśli używałeś swojej karty do płacenia za takie rzeczy, jak członkostwo w siłowni, kabel, rachunki za telefon, media, składki ubezpieczeniowe itp., Musisz zaktualizować te informacje u każdego sprzedawcy po kolei.

  Wyciąg za poprzedni miesiąc pomoże Ci dowiedzieć się, gdzie należy zaktualizować informacje o płatności. Z pewnością jest to uciążliwe, ale zaktualizowanie informacji o płatności w odpowiednim miejscu nie powinno zająć więcej niż 30 minut.

  Czego nie powinieneś robić, jeśli zgubisz kartę kredytową

  Są dwie rzeczy, których powinieneś unikać, jeśli twoja karta zostanie zgubiona lub skradziona, ponieważ tylko cię zranią:

  • Nie obniżaj swojego limitu kredytowego– jeśli Twój limit kredytowy zostanie obniżony do 1000 USD zamiast 10000 USD, złodzieje nie będą w stanie zajść zbyt daleko z Twoją kartą. Ale zrobienie tego może tylko zranić siebie. Posiadanie dużych limitów kredytowych jest ważną częścią dobrej zdolności kredytowej, a poza tym nie jesteś odpowiedzialny za nieautoryzowane obciążenia.

  • Nie zamykaj swojego konta– zamknięcie konta karty kredytowej w celu zajęcia się zgubioną kartą to przesada. Otwarte konto karty kredytowej dodaje wiek i dokładność konta do raportu kredytowego, pomagając zwiększyć zdolność kredytową. Skontaktuj się z wydawcą karty, aby mógł wysłać Ci nową kartę z nowym numerem.Kluczowe przesłanie: nie trać snu z powodu zniknięcia karty kredytowej. Utrata karty kredytowej będzie kosztować trochę czasu podczas rozmowy telefonicznej, ale jest mało prawdopodobne, aby kosztowała Cię jakiekolwiek pieniądze.

   Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

   Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

   Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

   Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.