Co to jest ujemne saldo na Twojej karcie kredytowej?

Category: Twojej Karty
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 marca 2020 r. /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i obiektywnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajSaldo Twojej karty kredytowej odzwierciedla zakupy dokonane w trakcie cyklu rozliczeniowego, a także wszelkie naliczone odsetki. Jeśli spłacasz swoją kartę kredytową w każdym cyklu rozliczeniowym, saldo będzie zerowe. Jeśli zdecydujesz się przenieść saldo na karcie kredytowej, będziesz odpowiedzialny za spłatę tego salda wraz z naliczonymi odsetkami. Ale co to znaczy, że masz ujemne saldo na karcie kredytowej?

  Co to jest ujemne saldo karty kredytowej?

  W większości przypadków ujemne saldo nie jest dobrą wiadomością. Na przykład nikt nie chce ujemnego salda na swoim koncie bankowym. Jednak przyczyny ujemnego salda na karcie kredytowej są w rzeczywistości w większości pozytywne.

  Jednym z powodów może być zwrot pieniędzy. Niezależnie od tego, czy dokonałeś zwrotu zakupu, czy przeszedłeś przez proces kwestionowania obciążenia, ujemne saldo jest oznaką zwrotu środków. Na przykład kupujesz sweter za 75 USD, ale decydujesz się go zwrócić. Jeśli saldo karty kredytowej wynosi zero w momencie zwrotu, saldo wyniesie -75 USD.

  Innym powodem ujemnego salda jest otrzymanie kredytu na wyciągu po spłaceniu salda. Karty z nagrodami typu cash back często oferują zwrot gotówki w postaci wyciągu. Jeśli kwota na wyciągu jest większa niż kwota salda w momencie jego wydania, zobaczysz ujemne saldo karty kredytowej. Może się to łatwo zdarzyć, jeśli masz ustawioną automatyczną płatność na stałą kwotę na koncie karty kredytowej. Może się to również zdarzyć, jeśli spłacisz zakupy przed otrzymaniem rachunku karty kredytowej.

  Powodem, dla którego ujemne saldo karty jest przeważnie dodatnie, jest to, że ujemne saldo prawdopodobnie oznacza, że ​​w pewnym momencie za coś zapłaciłeś. Może to oznaczać zapłacenie za zakup, który wymaga zwrotu pieniędzy lub spłaty salda przed wystawieniem kredytu na wyciągu. Saldo ujemne jest na szczęście oznaką zwrotu pieniędzy.

  Ujemne salda na karcie kredytowej działają jak rodzaj tymczasowego kredytu na Twoim koncie. Jeśli masz saldo zerowe, tymczasowo zwiększą Twój limit kredytowy. Tak więc, jeśli masz limit 5000 USD i otrzymasz kredyt na wyciągu w wysokości 170 USD, Twój limit kredytowy tymczasowo wyniesie 5170 USD. Po wydaniu ujemnego salda limit kredytu powróci do 5000 USD. Tymczasowy wzrost ujemnego salda karty kredytowej może również obniżyć wykorzystanie kredytu, potencjalnie zwiększając zdolność kredytową.

  Co należy zrobić z ujemnym saldem?

  Jeśli zauważysz, że masz ujemne saldo na karcie kredytowej, nie ma powodu do paniki. Nie musisz nic robić, ale oto kilka możliwych działań:

  Zadzwoń do wystawcyJeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, dlaczego masz ujemne saldo, zadzwoń do swojego emitenta. Wystawca karty powinien być w stanie wyjaśnić, co spowodowało ujemne saldo. Większość wydawców kart ma specyficzny sposób postępowania z saldami ujemnymi, więc telefon może udzielić ci wyjaśnień.

  Poproś o wpłatęJeśli masz saldo ujemne, możesz zażądać, aby kwota tego salda została przelana na Twoje konto bankowe. Możesz to zrobić, ponieważ saldo ujemne jest podobne do kredytu na wyciągu. Jeśli wolisz, możesz również poprosić o czek, przekaz pieniężny, a nawet gotówkę w wysokości ujemnego salda. Po prostu zadzwoń do wystawcy karty i daj mu znać, że chcesz, aby saldo ujemne zostało przeliczone. Korzyścią z zamiany ujemnego salda na depozyt jest to, że nie musisz martwić się o naliczanie odsetek, gdy je wydasz.

  Dokonać zakupuJeśli masz ujemne saldo na karcie kredytowej, nie musisz nic robić. Możesz dokonywać zakupów za pomocą karty kredytowej w normalny sposób. Pamiętaj tylko, że masz rodzaj krótkoterminowego kredytu na dowolną kwotę ujemnego salda. Na przykład, jeśli masz ujemne saldo w wysokości 100 USD, nie dodasz nowego salda, dopóki nie wydasz więcej niż 100 USD. Nie musisz wydawać ujemnego salda od razu lub wszystkich naraz. Możesz po prostu utrzymać swoje normalne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, dopóki saldo nie wróci do zera.