Co to jest portfel i adres Bitcoin / kryptowaluty?

Category: Które Można
17 lutego 2021

Portfel Bitcoin ma charakter cyfrowy. Znany również jako portfel elektroniczny lub portfel wirtualny, przechowuje transakcje użytkownika i różne informacje identyfikacyjne. Aby kupować, sprzedawać, wymieniać, wysyłać, odbierać lub prezentować Bitcoiny, musisz najpierw utworzyć portfel Bitcoin i adres z publicznej giełdy Bitcoin / kryptowalut.

Możesz utworzyć wiele adresów BTC w portfelu. Jeśli ktoś wysyła Ci Bitcoiny, będziesz musiał podać mu swój adres, aby wysłać BTC i odwrotnie.

Co to jest portfel Bitcoin / kryptowaluta?

Portfel Bitcoin to po prostu fragment kodu z oprogramowania. To oprogramowanie instruuje sieć Bitcoin o tym, kiedy i do kogo wysyłać i odbierać transakcje. Adres e-mail jest najlepszą ilustracją portfela Bitcoin. Po założeniu i skonfigurowaniu konta / adresu możesz wysyłać i odbierać wiadomości e-mail na to konto lub adres.

Oprogramowanie, takie jak Gmail, Yahoo lub Microsoft, umożliwia kierowanie komunikacji tam iz powrotem. Podobnie jak e-mail, portfel Bitcoin wymaga nazwy użytkownika i hasła. Może być używany z aplikacji (aplikacji), komputera stacjonarnego, laptopa jako oprogramowania lub być zalogowany z przeglądarki internetowej.

Nie wszystkie portfele Bitcoin są dobre lub takie same. Niektórych należy unikać, takich jak dżuma dymienicza, ponieważ albo nie mają one długiej historii, by udowodnić, że są godni zaufania, albo wręcz są oszustwami. Poleciliśmy listę najlepszych portfeli Bitcoin do przechowywania bitcoinów i innych kryptowalut. Używamy ich od lat bez żadnych problemów.

Co to jest adres Bitcoin / kryptowaluty?

Adres bitcoin to 32-znakowy ciąg składający się z 0 i 1. To unikalny identyfikator. Pomyśl o tym jak o koncie bankowym, ale anonimowym. Innymi słowy, nie można wiedzieć, do kogo należy adres Bitcoin. Na wysokim poziomie adres jest generowany z zestawu 255 znaków za pomocą algorytmu systemu komputerowego. Adres służy do wysyłania i odbierania bitcoinów. Każda kryptowaluta ma swój unikalny adres. Pojedynczy portfel bitcoin może mieć wiele adresów.

Jak wygląda portfel Bitcoin?

To jest przykład adresu bitcoin i kodu QR zawierającego adres Bitcoin „32LSk82pmA85k7Q2HNvtT2Pqkf2pc81AT7. Ten adres jest jednym z moich prawdziwych adresów Bitcoin wygenerowanych z jednego z moich portfeli. Ma 34 znaki, co jest typową długością adresu Bitcoin. Długość od 33 do 34 znaków.

Najszybszym sposobem na utratę pieniędzy lub kryptowalut jest wysłanie Bitcoinów na adres portfela, który nie jest Bitcoinem. Na przykład, wysłanie Bitcoina na adres portfela Ethereum i odwrotnie spowoduje kłopoty. Ten bitcoin przepadł na zawsze i nigdy nie można go odzyskać. Nikt, to znaczy nikt nie może ci pomóc go odzyskać… więc bądź ostrożny.

Jakie są rodzaje portfeli Bitcoin / kryptowalut?

Istnieje pięć powszechnie używanych typów portfeli Bitcoin: portfel online, portfel mobilny, portfel stacjonarny, portfel sprzętowy i portfel papierowy.

Portfele internetowe / internetowe – to portfele, które są przechowywane i obsługują rozproszone systemy sieciowe zwane „chmurą. Można uzyskać do nich dostęp z urządzeń elektronicznych, o ile te urządzenia mają połączenie z Internetem. Portfele online są wygodne, ponieważ można uzyskać do nich dostęp w dowolnym miejscu i czasie. Są jednak mniej bezpieczne niż, powiedzmy, portfele stacjonarne, sprzętowe czy papierowe.

Portfele mobilne (iOS / Android) – te portfele to aplikacje (aplikacje) zainstalowane na telefonach komórkowych. Portfele mobilne są wygodniejsze w przypadku płatności natychmiastowych, ponieważ można ich używać / skanować w fizycznych sklepach, które akceptują Bitcoin i / lub inne kryptowaluty. Portfele mobilne są generalnie bezpieczniejsze niż chmura, ale teraz bez wad. Utrata lub awaria telefonu mogą powodować problemy.

Portfele stacjonarne – Jednym z najpopularniejszych portfeli dla użytkowników dbających o bezpieczeństwo jest portfel stacjonarny. Te portfele należy pobrać i zainstalować na komputerze osobistym (PC) lub laptopie. Nie oznacza to, że Twój Bitcoin / kryptowaluta jest w 100% bezpieczny, ponieważ Twój komputer może zostać zainfekowany wirusami, zostać zhakowany, doznać wewnętrznych lub zewnętrznych uszkodzeń.

Portfele sprzętowe / fizyczne – jest to urządzenie podobne do USB, które można podłączyć do giełd kryptowalut w celu dokonywania transakcji. Twoje Bitcoiny lub kryptowaluty są przechowywane na urządzeniu z kluczami prywatnymi. Portfel jest gorący, gdy jest podłączony do internetu, ale zimny, gdy nie jest. Twarde portfele muszą być rozgrzane tylko wtedy, gdy użytkownicy wykonują transakcję. Twarde portfele są trochę droższe niż inne portfele, ze względu na fakt, że jest to urządzenie fizyczne. Dzięki temu jest bezpieczniejszy niż inne portfele opisane powyżej.

Portfele papierowe – Najbezpieczniejszą dostępną obecnie metodą przechowywania Bitcoinów i / lub innych kryptowalut są portfele papierowe. Ta metoda jest prosta i tradycyjna. Po prostu generujesz klucze publiczne i prywatne i zapisujesz je na kartce papieru. Zalecam kopiowanie, wklejanie i drukowanie, aby nie przegapić ani nie zapisać niewłaściwych cyfr lub znaków. Adresy Bitcoin i klucze publiczne są skomplikowane… niektóre cyfry / znaki mogą zostać błędnie odczytane lub źle zinterpretowane gołym okiem. Aby dokonać transakcji, po prostu skopiuj / wklej lub wprowadź swój klucz publiczny i prywatny do systemu lub zeskanuj kod QR.