Co to jest hipoteka hipoteczna?

17 lutego 2021

Definicja i przykłady hipoteki możliwej do przypuszczenia

 • Dzielić
 • KołekE-mailHipoteka przypuszczalna to istniejąca pożyczka posiadana przez sprzedającego, którą może przejąć nowy pożyczkobiorca. Kupujący dom po prostu przejąłby istniejące zobowiązanie sprzedawcy do kredytu hipotecznego zamiast ubiegać się o nową pożyczkę na zakup nieruchomości.

  Większość konwencjonalnych kredytów hipotecznych nie jest zakładana, ponieważ zawierają klauzule „należne na sprzedaż, które wymagają, aby saldo kredytu zostało spłacone, gdy nieruchomość przenosi właściciela. Ale pożyczki FHA i VA są możliwe, podobnie jak kredyty hipoteczne Departamentu Rolnictwa USA. Można również założyć kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu (ARM), o ile nie mieszczą się one w ich okresach o stałym oprocentowaniu.

  Co to jest hipoteka hipoteczna?

  Kupujący domy „przejmuje odpowiedzialność za kredyt hipoteczny, gdy przejmuje ten rodzaj kredytu. Pierwotny pożyczkobiorca – sprzedawca – zostaje zastąpiony na pożyczce przez nową osobę, która jest następnie odpowiedzialna za spłatę pożyczki i spełnienie wszystkich innych wymagań.

  Hipoteka przypuszczalna to finansowanie zamiast zaciągnięcia nowego kredytu, z którego wpływy spłacałyby pierwszą hipotekę. Wcześniejsze 

  Jak działa hipoteczny kredyt hipoteczny?

  Jako przykład załóżmy, że Joe chce kupić dom Mary. Jej istniejący kredyt hipoteczny można założyć, więc Joe może po prostu zwrócić się do pożyczkodawcy, aby przejąć pożyczkę.

  Ale pożyczkodawcy nie przekażą kluczy nowemu pożyczkobiorcy. Joe musi spełniać określone wymagania, a pożyczkodawca Mary musi zatwierdzić zmianę. Pożyczkodawca nadal będzie wymagał sprawdzenia zdolności kredytowej, wniosku o pożyczkę i innych danych, zanim będzie można przyjąć kredyt hipoteczny, ale nie będzie ustalał żadnych nowych warunków ani stawek. Po prostu określa, czy kupujący może pozostać na bieżąco z pożyczką, jeśli zostanie zatwierdzona.

  Nowy kredytobiorca jest odpowiedzialny za wszystkie miesięczne płatności, które następują po przeniesieniu lub przejęciu kredytu hipotecznego.

  Plusy i minusy możliwych do przyjęcia kredytów hipotecznych

  Najbardziej znaczącą zaletą hipotecznego kredytu hipotecznego jest to, że zasadniczo jesteś przywłaszczony na zasadzie praw autorskich do istniejącego kredytu hipotecznego. Może to otworzyć drzwi do posiadania domu, jeśli nie masz dużych szans na uzyskanie zgody na własną pożyczkę.

  Hipoteka hipoteczna może pomóc, jeśli kredyt nie kwalifikowałby Cię do atrakcyjnego oprocentowania nowej pożyczki. Może zaoszczędzić tysiące w okresie trwania pożyczki, jeśli obecna stopa procentowa jest niższa niż kwota, do której kwalifikowałbyś się w przypadku własnej pożyczki. Wcześniejsze 

  Wadą przypuszczalnych kredytów hipotecznych jest to, że często nie pokrywają one całego zakupu domu. Właściciel prawdopodobnie z czasem zmniejszył saldo kredytu, więc nie wystarczy na pokrycie ceny sprzedaży nieruchomości. Aby pokryć różnicę, możesz potrzebować gotówki lub drugiej pożyczki. To jest po prostu twoja „zaliczka.

  Im mniej kapitału ma sprzedawca w domu, tym lepiej. Oznacza to, że będziesz musiał pokryć mniejszą cenę domu z własnej kieszeni lub z dodatkową pożyczką.

  Jak uzyskać hipotekę możliwą do przyjęcia

  Sprzedawcy i ich agenci czasami wspominają w ofertach MLS lub reklamach, że hipoteka ich domu jest hipoteczna, więc sprawdź opisy ofert. Spójrz na strony takie jak TakeList.com, które oferują listy domniemanych domów na rynku.

  Ty lub Twój agent możecie porozmawiać ze sprzedającym na temat pożyczki hipotecznej, jeśli jest dom, którym szczególnie się interesujecie. Szybki telefon do pożyczkodawcy może potwierdzić, czy pożyczka jest możliwa do przyjęcia i czy możesz być uprawniony do jej wzięcia.

  Będziesz musiał spełnić określone wymagania dotyczące dochodów i kredytów, które mogą różnić się w zależności od rodzaju pożyczki i pożyczkodawcy, a także zostaną naliczone opłaty. Musisz zapłacić opłatę finansową w wysokości 0,5% przypuszczalnego salda pożyczki na pożyczkę VA, a założenie musi zostać wcześniej zatwierdzone przez VA lub pożyczkodawcę pożyczki.

  Nie musisz być członkiem służby wojskowej ani weteranem, aby zaciągnąć pożyczkę dla VA.

  Podobnie jak w przypadku każdego procesu hipotecznego, poniesiesz różne koszty związane z obsługą i przeniesieniem pożyczki, w tym:

 • Opłata za finansowanie VA
 • Opłata za założenieKoszty ewidencjonowaniaWyciąga raport kredytowyWyszukiwanie tytułu i ubezpieczenieKoszty EscrowByć może będziesz musiał zagwarantować pożyczkodawcy, że nieruchomość będzie Twoim głównym domem. Wcześniejsze