Co musisz wiedzieć o swojej zdolności kredytowej

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 2 lipca 2019 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Twoja zdolność kredytowa może mieć ogromny wpływ na Twoje życie finansowe. Dobry wynik zapewnia dostęp do lepszych kart kredytowych, niższych stóp procentowych, a nawet może pomóc w wynajęciu kolejnego mieszkania.

  Jednak nie wszyscy rozumieją, co składa się na zdolność kredytową – lub jak ją poprawić. Przyjrzyjmy się dokładniej, czym jest zdolność kredytowa, jak jest obliczana i co możesz zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

  Jaka jest Twoja zdolność kredytowa i co mówi pożyczkodawcom

  Co to jest zdolność kredytowa?

  Twoja ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba wygenerowana przez algorytm matematyczny na podstawie informacji zawartych w raporcie kredytowym. Został zaprojektowany w celu przewidywania ryzyka – w szczególności prawdopodobieństwa, że ​​w ciągu najbliższych 24 miesięcy będziesz mieć zaległości w spłacie zobowiązań kredytowych.

  Istnieje wiele modeli oceny zdolności kredytowej, ale tylko jeden dominuje na rynku: ocena kredytowa FICO. Według myFICO.com, ponad 90 procent największych pożyczkodawców korzysta z wyniku FICO, aby pomóc im w podejmowaniu decyzji kwalifikacyjnych. Oznacza to, że wynik FICO może określić, czy otrzymasz kolejną kartę kredytową, kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy.

  Konsument ma trzy wyniki FICO, po jednym dla każdego raportu kredytowego dostarczonego przez trzy główne biura kredytowe: Equifax, Experian i TransUnion. Wyniki FICO mieszczą się w zakresie od 300 do 850. Wyższe wyniki oznaczają mniejsze ryzyko.

  Jeśli na przykład Twoja zdolność kredytowa wynosi 700, uznaje się, że masz „dobry kredyt. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, abyś miał zaległości w płatnościach kartą kredytową lub zaciągnął pożyczkę, której nie możesz spłacić. Jeśli Twój wynik kredytowy wynosi 400, oznacza to, że masz „słaby kredyt. Na podstawie sposobu, w jaki korzystałeś z kredytu w przeszłości, Twój wynik wskazuje, że możesz być narażony na ryzyko braku płatności lub zalegania z płatnościami.

  Opracowano dwa nowe modele oceny zdolności kredytowej, UltraFICO i Experian Boost, aby pomóc ludziom poprawić ich zdolność kredytową. Dzięki monitorowaniu czynności, które zwykle nie są częścią Twojej zdolności kredytowej, takich jak terminowe opłacanie rachunku telefonicznego lub utrzymywanie dodatniego salda na rachunku bieżącym, usługi te pomagają udowodnić pożyczkodawcom, że jesteś gotowy do odpowiedzialnego zarządzania kredytem.

  Jak mierzona jest Twoja zdolność kredytowa

  Twój wynik FICO opiera się na następujących pięciu kategoriach, które pojawiają się w raporcie kredytowym:

  • Historia płatności : 35% Twojej oceny kredytowej jest mierzone na podstawie tego, czy regularnie spłacasz swój dług na czas. Obejmuje to zadłużenie z tytułu kart kredytowych, a także zadłużenie hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki studenckie i tak dalej. Opóźnione płatności i zaległości obniżają Twoją zdolność kredytową.
  • Wykorzystanie kredytu : 30 procent Twojej oceny kredytowej jest mierzone na podstawie tego, jaka część dostępnego kredytu jest aktualnie wykorzystywana. Jeśli masz kartę kredytową z limitem kredytowym w wysokości 10 000 USD, posiadanie salda w wysokości 9 000 USD jest gorsze dla Twojej zdolności kredytowej niż saldo 1000 USD. Poprawa wykorzystania kredytu poprzez spłatę salda to jeden z najszybszych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej. Długość historii kredytowej : 15 procent Twojej zdolności kredytowej jest mierzone na podstawie tego, jak długo Twoje rachunki kredytowe były otwarte i jak długo minęło, odkąd jesteś aktywny na tych kontach. Dlatego przed zamknięciem starej karty kredytowej powinieneś pomyśleć dwa razy. Utrzymywanie aktywnych starych kart może wydłużyć historię kredytową i podnieść zdolność kredytową. Rodzaje wykorzystywanych kredytów : 10 procent Twojej oceny kredytowej jest mierzone na podstawie kombinacji posiadanych kont, takich jak odnawialne (jak karty kredytowe) i raty (jak kredyt hipoteczny lub pożyczka). Posiadanie wielu typów kont kredytowych pokazuje, że możesz odpowiadać za wiele rodzajów kredytów. Nie martw się jednak zbytnio, jeśli masz tylko jeden rodzaj konta kredytowego. Nie potrzebujesz zarówno kredytu hipotecznego, jak i karty kredytowej, aby mieć doskonałą zdolność kredytową. Nowy kredyt : ostatnie 10 procent Twojej zdolności kredytowej jest mierzone na podstawie tego, czy niedawno poprosiłeś o nowy kredyt, czy go otrzymałeś. Jeśli zbyt często prosisz o nowy kredyt – lub jeśli złożysz wniosek o nowy kredyt i zostaniesz odrzucony – Twój wynik może spaść.Dane osobowe lub demograficzne, takie jak wiek, rasa, adres, stan cywilny, dochód i zatrudnienie, nie wpływają na Twoją zdolność kredytową.

   Znaczenie Twojej zdolności kredytowej

   Twoja ocena kredytowa może oznaczać różnicę między uzyskaniem akceptacji a odmową kredytu, a także poziomem oprocentowania. Osoby z doskonałymi wynikami kredytowymi mają dostęp do najlepszych kart kredytowych. Jeśli Twoja ocena kredytowa nie jest tak dobra, nie martw się, istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci odbudować kredyt – na przykład zabezpieczone karty kredytowe.

   Jak uzyskać dostęp do swojej zdolności kredytowej

   Ważne jest, aby regularnie sprawdzać swój raport kredytowy i upewnić się, że informacje są aktualne i dokładne. Miliony Amerykanów mają błędy w raportach kredytowych, które mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Dlatego upewnij się, że dobrze wiesz, co zawiera Twój raport, na wypadek gdybyś chciał zakwestionować jakiekolwiek nieprawidłowe informacje.

   Prawo federalne umożliwia dostęp do jednego bezpłatnego raportu kredytowego rocznie od biur takich jak Equifax, Experian i TransUnion.

   Konkluzja

   Wiedza o tym, jak działa Twoja ocena kredytowa, dostęp do niej i jej konsekwentne monitorowanie jest tak samo ważne, jak sam wynik. Im więcej wiesz o swojej zdolności kredytowej, tym lepiej będziesz wyposażony, aby ją poprawić i czerpać wszystkie związane z nią korzyści.