Co możesz kupić za bitcoin? [aktualizacja na rok 2020]

Category: Istnieje Kilka
17 lutego 2021

Bitcoin uruchomiony przez Satoshi Nakamoto prawie dziesięć lat temu przeszedł długą drogę i tylko rośnie. Gdy dekada dobiega końca, przyglądamy się niektórym z czołowych kupców, którzy przyjęli tę rewolucję technologiczną i akceptują bitcoiny jako formę płatności.

22 maja 2010 roku programista kupił dwie duże pizze za 10 000 bitcoinów, które były wówczas warte 30 dolarów. Ta transakcja jest uważana za pierwszą w historii transakcję dokonaną przy użyciu bitcoinów. Od tego czasu bitcoin przeszedł długą drogę, dziś 10000 bitcoinów jest wartych ponad 75 milionów dolarów.

Kilku entuzjastów kryptowalut twierdzi, że bitcoin może w przyszłości wyprzedzić system fiat. Te twierdzenia nie są oparte tylko na nadziei. Jeśli porównać cechy systemu fiat z bitcoinem, kryptowaluta ma zdecydowanie przed sobą nos. Zdecentralizowana kryptowaluta okazuje się rewolucją technologiczną, która może zmienić system finansowy, jaki znamy.

Niektóre firmy przestały akceptować bitcoiny jako płatności z powodu zmienności kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku lat.

Firmy obejmują:
 • Dell
 • NaszywkaParowyFiverrRedditPayPalSkurczBitcoin i darknetBitcoin został oznaczony jako waluta, która ułatwia nielegalne działania wielu rządom na świecie. Ale to nie może być sam powód, by odrzucić innowację, która ma niewyobrażalny potencjał. Tim May, który napisał manifest Crypto-Anarchism w 1988 roku, ostrzegł, że władze będą próbowały odrzucić krypto-rewolucję, ponieważ zagraża ich własnej egzystencji, co okazało się całkiem trafne.

  Uwaga : Kraje takie jak Malta i Finlandia przyjęły użycie bitcoina.

  Bitcoin ma kilka narzędzi, a ostatnio wielu handlowców zaczęło akceptować wiodącą kryptowalutę. W tym artykule przedstawimy różne sposoby wydawania bitcoinów. Wiodąca kryptowaluta jest używana głównie jako długoterminowe aktywa inwestycyjne, a nie jako sposób płatności, głównie ze względu na problemy ze skalowalnością, ponieważ sieć za bitcoinem może przetwarzać tylko siedem transakcji na sekundę, ale to się zmieni wraz z rozwojem technologii.

  Gdzie możesz wydać swoje bitcoiny?

  Istnieje kilka usług, z których możesz skorzystać za pomocą bitcoinów, w tym subskrypcja gazet online Bloomberg, Chicago Sun-Times i innych. Bitcoin nie jest powszechnie akceptowany; zamiast tego jest akceptowany przez różne firmy z różnych dziedzin.

  Niektóre z usług, z których możesz skorzystać za pośrednictwem tych sprzedawców za pośrednictwem bitcoin: 1. Dish Networks, które akceptują bitcoiny Dishnetwork to amerykański dostawca bezpośredniej transmisji satelitarnej, który akceptuje bitcoiny jako formę płatności. Odwiedź witrynę tutaj.

  2. Serwisy randkowe, które akceptują bitcoiny Są to serwisy randkowe, które akceptują bitcoiny jako formę płatności.

  3. Zapłać za VPN używając bitcoinExpressVPN, PureVPN i AirVPN to tylko niektóre z firm VPN, które obsługują transakcje Bitcoin. AirVpn nie tylko akceptuje, że obsługuje również Litecoin, Ripple, Ethereum i Bitcoin Cash.

  To tylko kilka z usług, z których możesz skorzystać korzystając z wiodącej kryptowaluty. Ale to nie wszystko. Istnieje kilku głównych sprzedawców, którzy akceptują bitcoiny .

  Uwaga: firma Apple zakazała wszystkich aplikacji zajmujących się wydobyciem monet.

  Niektórzy główni sprzedawcy, którzy akceptują bitcoiny:

  1. Microsoft

  Microsoft to największa firma, która akceptuje bitcoiny jako formę płatności. W 2014 roku Microsoft pozwolił użytkownikom płacić w bitcoinach za zakup Xboksa. Na chwilę Microsft wstrzymał się z akceptacją bitcoinów z powodu zmienności, ale wkrótce wznowił usługę. Odwiedź witrynę tutaj.

  2. OverstockOverstock to amerykańska firma handlowa. Overstock jest jedną z nielicznych dużych firm, które akceptują wiele kryptowalut jako formę płatności. Overstock współpracował z Coinbase, aby akceptować bitcoiny i inne waluty cyfrowe. Jednak płatności kryptograficzne nie są jeszcze akceptowane w witrynie mobilnej. Odwiedź witrynę tutaj.

  3. NewEggNewEgg to elektroniczny gigant handlu detalicznego, który akceptuje bitcoiny jako formę płatności. Ma jednak pewne ograniczenia dotyczące tego, co można kupić za pomocą waluty cyfrowej. Bitcoin nie może być używany do kupowania kart podarunkowych, subskrypcji, zamówień w przedsprzedaży i nie tylko. Ale akceptuje bitcoiny dla większości swoich produktów. Odwiedź witrynę tutaj.

  Uwaga: obecnie istnieje 260 000 obiektów komercyjnych, a sklepy w Japonii akceptują bitcoiny jako formę płatności.

  4. Sklepy ShopifyShopify to platforma handlu elektronicznego, która umożliwia sprzedawcom zakładanie własnych sklepów internetowych w celu sprzedaży swoich produktów, podobnie jak eBay i Etsy. W 2013 roku wszyscy ponad 75 000 kupców otrzymało opcję akceptowania bitcoinów jako formy płatności za pomocą Bitpay. Odwiedź witrynę tutaj.

  5. eGifterEGifter umożliwia zakup e-kart podarunkowych, które można wykorzystać do kilku usług. Obecnie największa firma na świecie, Amazon, nie akceptuje bitcoinów jako formy płatności, ale możesz użyć e-karty podarunkowej do kupowania rzeczy na Amazon. Kupony eGifter są akceptowane w Amazon, Home Depot, JCPenny i kilku innych sprzedawcach. Odwiedź witrynę tutaj.

  Uwaga: Gyft, purse.io, Cryfter, Instagift to inne strony internetowe, które umożliwiają kupowanie kart podarunkowych za pomocą bitcoinów.

  6. WordPressFirma internetowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie stron internetowych i blogów, daje również użytkownikowi możliwość stworzenia bramy do akceptowania bitcoinów jako formy płatności. Odwiedź witrynę tutaj.

  7. ExpediaExpedia to platforma rezerwacyjna, która umożliwia użytkownikom rezerwowanie hoteli, lotów i innych rzeczy. Obecnie Expedia akceptuje bitcoiny jako formę płatności za rezerwacje hotelowe, ale planuje wprowadzenie opcji płatności również za inne usługi. Odwiedź witrynę tutaj.

  8. Air BalticAir Baltic to linie lotnicze z siedzibą na Łotwie. Stała się pierwszą linią lotniczą, która zaakceptowała bitcoin jako formę płatności. Odwiedź witrynę tutaj.

  9. WikileaksWikileaks, założona przez kontrowersyjnego australijskiego redaktora, wydawcę i aktywistkę Julaina Assange w 2006 roku, jest organizacją non-profit, która przyjmuje bitcoiny w formie darowizn. Wikileaks zasłynęło z ujawniania tajnych dokumentów rządowych, ale jest to miejsce, w którym demaskatorzy mogą anonimowo publikować dokumenty w interesie publicznym. Odwiedź witrynę tutaj.

  9. MetroMiędzynarodowa firma słynąca z kanapek przyjmuje bitcoiny. Jednak nie wszystkie jego sklepy akceptują kryptowalutę, ale niektóre z nich to robią. Odwiedź witrynę tutaj.

  10 Old FitzroyOld Fitzroy to pub w Sydney w Australii, który akceptuje bitcoiny jako formę płatności. Stał się pierwszym pubem w Australii, który akceptował bitcoiny. Właściciel pubu, Garry Pasfield, uważa, że ​​ta usługa jest łatwiejsza w użyciu dla użytkowników i klientów. Odwiedź witrynę tutaj.

  11. Firma przeprowadzkowa drogowaFirma przeprowadzkowa z Nowego Jorku zaczęła akceptować bitcoiny pod koniec 2017 roku. Firma podaje brak podatku od sprzedaży jako plus dla systemu płatności. Jednak Roadway Moving Company akceptuje płatności w bitcoinach dla klientów, którzy mają gorący portfel, a nie zimne portfele. Odwiedź witrynę tutaj.

  12. Tanie powietrzeCheap Air to kolejna platforma rezerwacyjna, która umożliwia użytkownikom rezerwowanie lotów i hoteli w Internecie i na urządzeniach mobilnych oraz akceptuje bitcoiny jako formę płatności. Cheap Air obsługuje nie tylko bitcoiny, ale także inne kryptowaluty, w tym Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i Dash. Odwiedź witrynę tutaj.

  13 Reeds Jewelers, Inc.Reeds Jewelers ma siedzibę w Ameryce i sklepy w 13 stanach z obecnością online w całym kraju. Wszystkie jego sklepy akceptują bitcoiny jako formę płatności. Zwrot można również zainicjować w bitcoinach w Reeds Jewelers. Odwiedź witrynę tutaj.

  14. Virgin GalacticVirgin Galactic to firma zajmująca się lotami kosmicznymi należąca do Virgin Group, której właścicielem jest rycerz Richard Nicholas Branson. Firma stała się pierwszą w historii firmą zajmującą się lotami kosmicznymi, która akceptowała płatności w bitcoinach. Odwiedź witrynę tutaj.

  15. Bitcoin.TravelWedług Forbesa, Bitcoin Travel ma jedną z najbardziej wyczerpujących list firm, które używają bitcoinów. Użytkownicy mogą rezerwować loty, hotele i kwatery wakacyjne za pomocą wiodącej kryptowaluty. Odwiedź witrynę tutaj.

  16. WebjetWebjet to kolejna witryna do rezerwacji podróży, która obsługuje bitcoiny. Użytkownicy mogą rezerwować loty, hotele, rejsy, wynajem samochodów i tak dalej. Webject stał się pierwszym internetowym biurem podróży w Australii, które zaoferowało bitcoiny jako metodę płatności. Odwiedź witrynę tutaj.

  Firma z branży gier wideo oferująca bitcoiny jako metodę płatności:

  17. Playstation Network

  Playstation Network akceptuje bitcoiny do gier, dodatków i subskrypcji PS Network. Odwiedź witrynę tutaj.

  18. Humble BundleHumble Bundle to niezależna witryna z grami, która akceptuje bitcoiny jako metodę płatności. Odwiedź witrynę tutaj.

  19. Green Man GamingGreen Man Gaming to firma zajmująca się grami, która sprzedaje klucze do gier i gry cyfrowe w zamian za bitcoiny. Firma umożliwia klientom sprzedaż praw cyfrowych do ich gry z powrotem do Green Man Gaming, jeśli została ona zakupiona na powiązanej platformie dystrybucyjnej Playfire. Odwiedź witrynę tutaj.

  20. Gry Big FishBig Fish Games jest jednym z najwcześniejszych użytkowników bitcoina, ponieważ zintegrował metodę płatności bitcoin w 2014 roku. Prezes firmy powiedział, że opłaty transakcyjne zmarnowały prawie 8% dochodu brutto i dlatego przyjęli płatności w bitcoinach. Odwiedź witrynę tutaj.

  Inni główni kupcy:

  21. Bloomberg

  Jeden z głównych serwisów informacyjnych Bloomberg zaczął w tym roku akceptować bitcoin jako metodę płatności. Użytkownicy mogą teraz subskrybować Bloomberg za pomocą wiodącej cyfrowej waluty. Odwiedź witrynę tutaj.

  22. Domek na drzewieTreehouse zapewnia edukację technologiczną ludziom na całym świecie. Firma zaczęła akceptować bitcoiny w czerwcu 2014 roku, aby ożywić swoją działalność. Odwiedź witrynę tutaj.

  23. FamsaFamsa to jedna z największych jednostek produkujących meble w Meksyku. Firma zaczęła akceptować bitcoiny jako metodę płatności w październiku 2015. Odwiedź stronę internetową tutaj.

  24. Lionsgate FilmsLionsgate Films, założona w 1997 roku, jest znaną firmą rozrywkową. Wcześniej ogłosił, że przyjmie bitcoin jako formę płatności za sprzedaż swoich towarów. Odwiedź witrynę tutaj.

  25. MegaMega dostarcza rozwiązania bezpieczeństwa dla usług przechowywania w chmurze od momentu powstania w 2013 roku. Dość wcześnie zaczęła akceptować bitcoiny. Odwiedź witrynę tutaj.

  26. MintMint zapewnia swoim użytkownikom przydatne narzędzie do obliczania wielu czynników finansowych, takich jak ocena karty kredytowej, rachunki budżetowe, otrzymywanie alertów o podejrzanych transakcjach. Użytkownicy mogą za to zapłacić za pośrednictwem bitcoinów. Odwiedź witrynę tutaj.

  27. Monster MegsMonster Megs to platforma usług hostingowych, która zaczęła akceptować bitcoin jako metodę płatności w 2013 roku, kiedy bitcoin był w powijakach. Odwiedź witrynę tutaj.

  28. Nic podejrzanegoNic Ryby nie sprzedaje przyjaznych dla środowiska produktów zdrowotnych. Koncentruje się na sprzedaży produktów alternatywnych dla produktów Omega 3 na bazie ryb. Firma akceptuje bitcoiny przy kasie. Odwiedź witrynę tutaj.

  29. Peach AviationPeach Airline to japońskie linie lotnicze specjalizujące się w lotach do północno-wschodniej Azji. Stała się pierwszą linią lotniczą w kraju, która umożliwiła klientom płacenie bezpośrednio za bilety za pomocą bitcoinów. Odwiedź witrynę tutaj.

  30. RE / Max LondynRe / Max to znana na świecie firma z branży nieruchomości. W 2015 roku delegacja Re / Max London ogłosiła, że ​​zaakceptuje bitcoin jako metodę płatności za wynajem nieruchomości. Odwiedź witrynę tutaj.

  31. Trzęsienia ziemi w San JoseSan Jose Earthquakes to amerykańska profesjonalna drużyna piłkarska z siedzibą w San Jose w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Stała się pierwszą dużą drużyną piłkarską, która w 2014 roku akceptowała bitcoiny za bilety. Odwiedź witrynę tutaj.

  Bitcoin można również wydać na różne organizacje charytatywne, które zajmują się różnymi problemami społecznymi. Niektóre z tych organizacji non-profit to Water Project, Omni Nano, Save The Children i kilka innych. Więcej informacji na temat tych organizacji charytatywnych można znaleźć tutaj.

  Uwaga: Tor i Wikileaks również przyjmują darowizny w bitcoinach.

  Bitcoin wciąż rośnie i jest na wczesnym etapie, a bitcoin ma dużo czasu na zastąpienie systemu fiat. Ale według kilku ekspertów jest to nieuniknione. W krajach takich jak Wenezuela, gdzie hiperinflacja była rekordowo wysoka, bitcoin może uratować życie obywateli. Waluta fiducjarna ma charakter deflacji, ponieważ jej wartość z czasem spada, ale bitcoin nie ma tego problemu. Wiele osób zastanawia się, „ co mogę kupić za bitcoin? Przedstawiliśmy listę niektórych czołowych kupców, w których można używać bitcoinów.