Co Kamala Harris może oznaczać dla Twoich kredytów studenckich

Category: Musisz Wiedzieć
17 lutego 2021

Senator USA Kamala Harris (D-CA) (zdjęcie: Ethan Miller / Getty Images)

Gdzie Kamala Harris wypowiada się o pożyczkach studenckich?

Oto, co musisz wiedzieć.

Pożyczki studenckie

Teraz, kiedy Joe Biden wybrał senatora Kamalę Harrisa (D-CA) na swojego kandydata, warto zrozumieć, co Harris, jeśli zostanie wybrany wiceprezesem, może oznaczać dla twoich pożyczek studenckich . Oczywiście jej stanowiska jako byłej prokuratora generalnego Kalifornii i senatora USA mogą się różnić od jej stanowisk jako potencjalnego wiceprezydenta. Oczekuje się, że Harris i Biden zajmą takie same stanowisko w kwestii pożyczek studenckich, jako kandydaci na koleżankę Bidena. Oto jednak niektóre z kluczowych stanowisk Harrisa w sprawie pożyczek studenckich, którymi podzieliła się wcześniej:

Umorzenie kredytu studenckiego

Harris popiera wybaczanie pożyczek studenckich. Jednak nie poparła propozycji senatora Berniego Sandersa (I-VT), aby anulować wszystkie 1,6 biliona dolarów długu z federalnych i prywatnych kredytów studenckich. Zamiast tego, podczas swojej kampanii prezydenckiej zaproponowała umorzenie do 20 000 dolarów zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Jednak zgodnie z planem Harrisa nie każdy byłby uprawniony do otrzymania umorzenia kredytu studenckiego. Na przykład pożyczkobiorcy, którzy otrzymali dotacje Pell Grants, które są dostępne dla studentów o niskich dochodach, aby pomóc w opłaceniu studiów, mogliby otrzymać darowiznę za pożyczkę studencką, jeśli założyli i prowadzili firmę przez co najmniej trzy lata w społeczności znajdującej się w niekorzystnej sytuacji. Harris popiera również plan Senatu Demokratów, aby anulować zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego w wysokości 10 000 USD, szczególnie w następstwie pandemii Covid-19.

Pożyczka na cele publiczne

Harris wspiera program Public Service Loan Forgiveness , który jest federalnym programem utworzonym w 2007 roku, który umarza federalne pożyczki studenckie pożyczkobiorcom, którzy pracują dla kwalifikujących się pracodawców publicznych i non-profit i spełniają inne wymagania. Harris popiera ustawę What Can You Do For Your Country Act , wniosek ustawodawczy, który uprościłby umarzanie kredytów z tytułu świadczenia usług publicznych na kilka sposobów, w tym:

 • sprawić, by wszystkie federalne pożyczki studenckie (w tym na przykład pożyczki FFELP) i federalne plany spłaty kwalifikowały się do umorzenia pożyczek studenckich;
 • pomóc pożyczkobiorcom uzyskać częściowe umorzenie kredytu studenckiego po pięciu latach zamiast po 10 latach spłaty kredytu studenckiegoHarris, wraz z innymi senatorami ze Stanów Zjednoczonych, wezwał do włączenia tych świadczeń z tytułu kredytów studenckich do następnego pakietu stymulacyjnego. Nie należy jednak oczekiwać, że w następnym pakiecie stymulacyjnym zostanie uwzględnione umorzenie kredytu studenckiego. Do tej pory te świadczenia z tytułu pożyczki studenckiej nie są objęte proponowaną ustawą o uzdrawianiu, czyli

  Pakiet stymulacyjny o wartości 1 biliona dolarów zaproponowany przez Republikanów w Senacie.

  Free College

  Harris wspierał studia wolne od czesnego . Na przykład Harris poparł przepisy, które uczyniłyby college i czteroletnie publiczne kolegia wolne od długów. Biden wezwał do darmowych dwuletnich i czteroletnich publicznych szkół wyższych i uniwersytetów dla tych, którzy zarabiają do 125 000 USD rocznego dochodu. Harris wspiera również inwestowanie 60 miliardów dolarów w historycznie czarne uczelnie i uniwersytety. Biden zaproponował plan umorzenia pożyczek studenckich Covid-19, aby anulować do 10 000 USD zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej dla każdego pożyczkobiorcy i umorzyć wszystkie studia licencjackie z dwu- i czteroletnich publicznych szkół wyższych i uniwersytetów.

  Uczelnie nastawione na zysk

  Harris sprzeciwiał się uczelniom nastawionym na zysk . Na przykład w 2016 roku, jako prokurator generalny Kalifornii, Harris pomógł w uzyskaniu 1,1 miliarda dolarów wyroku przeciwko Corinthian Colleges, firmie edukacyjnej nastawionej na zysk. Harris wspierał również pożyczkobiorcę w obronie reguły spłaty, która pomaga pożyczkobiorcom, którzy padli ofiarą oszustwa, w uzyskaniu anulowania zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Prezydent Donald Trump zawetował ważną ustawę o umorzeniu pożyczek studenckich dotyczącą obrony pożyczkobiorców przed spłatą. W czerwcu Izba Reprezentantów nie odrzuciła weta prezydenta.

  Jak spłacić pożyczki studenckie

  Bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckie w listopadzie, upewnij się, że masz plan spłaty kredytów studenckich. Jak najlepiej zacząć? Zacznij od tych czterech opcji, z których wszystkie są bezpłatne: