Co byś zrobił z 10 milionami dolarów?

17 lutego 2021

W „Samurajskiej metodzie maksymalizacji zwrotu z inwestycji wspomniałem o długoterminowym celu zgromadzenia 10 milionów dolarów w akcjach i obligacjach, aby wygenerować co najmniej 200 000 dolarów dochodu z dywidend rocznie. 10 milionów dolarów to dużo, ale śnienie jest darmowe, a ja śnię cały czas, ponieważ jestem oszczędny.

Korzystając z metodologii plasterków i kostek, oprócz akcji i obligacji mam określone cele dotyczące wartości i dochodu dla nieruchomości, dochodu wolnego od ryzyka, sprzedaży książek, dochodu P2P i dochodu online. Wszystko jest starannie podzielone, dzięki czemu mogę lepiej skoncentrować się na maksymalizacji wysiłku i dochodów.

Ale co, jeśli 10 milionów dolarów po opodatkowaniu właśnie wpadło ci na kolana? Czy Twoje życie naprawdę się zmieniłoby, gdybyś nie miał pracy na dzień lub kochał swoją pracę i miał wystarczająco dużo jedzenia, odzieży i schronienia? Nie jestem pewien, czy coś by się w ogóle zmieniło!

WYDAJĄC 10 MILIONÓW USD

Oto, jak myślę, że wydałbym 10 milionów dolarów, gdyby nagle pojawiło się na moim koncie bankowym. Chciałbym, żebyś wykonał to samo ćwiczenie.

1) Nic nie rób. Najpierw siedziałem na 10 milionach dolarów przez trzy miesiące, żeby początkowe podekscytowanie minęło. Pieniądze najłatwiej wydmuchać, gdy pojawiają się po raz pierwszy. To wtedy mamy największe kłopoty, zwłaszcza jeśli nie spędziliśmy lat na zarabianiu pieniędzy. Poza tym myślę, że fajnie byłoby spojrzeć na konto oszczędnościowe z ośmioma cyframi. Wydaj: 0 $. Co zostało: 10 milionów dolarów.

2) Wzmocnij słabości. Zrobiłbym analizę wartości netto, aby zobaczyć, gdzie mam mało aktywów. Biorąc pod uwagę, że kupiłem inną nieruchomość w zeszłym roku, jestem trochę za ciężki w nieruchomościach, niż bym chciał (

40% wartości netto vs. pożądane 30%). Dlatego przeznaczyłbym pieniądze na akcje publiczne, aktywa wolne od ryzyka i inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym. Zatrzymując 40% z 10 milionów dolarów, wiem, że będę bezpieczny bez względu na to, co zrobię z pozostałymi 60%. Wydatki / inwestycje: 4 miliony USD. Co zostało: 6 milionów dolarów.

3) Spłać część długu. Mam dwa pozostałe kredyty hipoteczne na wynajem, które chciałbym spłacić: moją nieruchomość wakacyjną w Lake Tahoe i wynajem domu jednorodzinnego. Oba są dodatnie pod względem przepływów pieniężnych, ale podoba mi się pomysł posiadania wskaźnika zadłużenia do gotówki 1: 1 dla zabezpieczenia finansowego. Wydatki: 1 milion dolarów. Co zostało: 5 milionów dolarów.

4) Pomóż rodzinie i przyjaciołom. Pytam rodziców, siostrę, teściów, bliskich przyjaciół i innych bliskich, czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy finansowej. Zajmę się wtedy wszystkimi ich potrzebami, nie mówiąc im, ile faktycznie mam. Ważne jest, aby mieć możliwość pomagania innym, a inni nie zawsze oczekiwali, że im pomożesz. Wydaj 1,5 miliona dolarów. Co zostało: 3,5 miliona dolarów

5) Stwórz maszynę do dawania wiecznego. Założyłbym fundusz powierniczy o wartości 3 milionów dolarów, aby nieustannie przekazywać darowizny na rzecz określonej organizacji charytatywnej w oparciu o zyski generowane przez zleceniodawcę. Przy stopie zwrotu wynoszącej 2% – 5% mógłbym przekazywać od 60 000 do 150 000 dolarów rocznie na zawsze. W tej chwili maszyna do przekazywania wieczystych darowizn przekazuje jednorazowo tylko 9,88 USD przy każdej sprzedaży ebooka The Best Of Financial Samurai. Wydatki: 3 miliony dolarów. Co zostało: 500 000 $

6) Pożyj trochę. Mając pozostałe 5%, w końcu odpuściłbym, wydając je na różne rzeczy: 1) zbudować nowe produkty na platformie Financial Samurai, takie jak aplikacja mobilna za 30000 USD, 2) być może kupię Range Rover Sport HSE w ciągu dwóch lat kiedy moja dzierżawa Hondy Fit kończy się na 70 000 USD, 4) kup dla moich rodziców luksusowy rejs pierwszej klasy dookoła świata za 60 000 USD, 5) zbuduj

Rozbudowa mojego domu o powierzchni 750 m2 z kilkoma pokładami, która będzie kosztować 200000 USD, 6) przebuduj kuchnię i łazienki moich rodziców w Honolulu podczas ich światowego rejsu za 130 000 USD, 7) kup nowe rakiety tenisowe za 400 USD, 8) kup trochę nowe ciuchy, bo od pięciu lat nie robię zakupów za 2000 $, 9) zamień kilka sof na 7 000 $, 10) spróbuj nowych wyszukanych restauracji z przyjaciółmi za 2 000 $ i to wszystko!